No pirmdienas valstī uz trim mēnešiem izsludinās ārkārtējo situāciju, būtiski ierobežojot nevakcinētos 5

Valstī ārkārtējo situāciju uz trim mēnešiem izsludinās no pirmdienas, 11.oktobra, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem, piektdien nolēma Ministru kabinets.

Valdības ārkārtas sēdes sākumā Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovkis pauda, ka ārkārtējā situācija varētu stāties spēkā jau sestdien, 9.oktobrī. Taču valdība spēkā stāšanās datumu pārcēla, dodot sabiedrībai ilgāku laiku iepazīties ar jauno regulējumu.

Paredzēts, ka personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas - piemēram, pasākumos "zaļajā" jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Citskovskis piektdien valdības sēdē informēja, ka tirdzniecības vietas, kuras varēs apmeklēt arī personas bez Covid-19 sertifikāta, ir pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikāciju veikali un degvielas uzpildes stacijas. Šajās vietās uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 25 kvadrātmetru platība.

Savukārt, strādājot drošajā režīmā, uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 15 kvadrātmetri.

Tāpat Citskovskis atklāja, ka brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros varēs strādāt tikai pārtikas veikali, aptiekas, optikas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali un telekomunikāciju veikali. Tāpat būs pieejami tādi pakalpojumu sniedzēji kā kurpnieks un ķīmiskās tīrītavas.

Vienlaikus turpmāk visus, kam tas iespējams - gan publiskajā, gan privātajā sektorā -, aicinās strādāt attālināti.

Tāpat zināmi ierobežojumi gaidāmi arī izglītības jomā. Lai gan arī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas skolēni turpinās mācīties klātiene, lietojot sejas aizsargmaskas, tiks būtiski samazināts interešu izglītības nodarbību apjoms. Skolotājiem un skolēniem, neatkarīgi no izglītības pakāpes, visās telpās būs jālieto sejas aizsargmaskas. Skolēnu testēšana notiks vismaz reizi nedēļā. Ārkārtējās situācijas laikā netiks organizētas nodarbības ārpus skolas, piemēram, ekskursijas, muzeju apmeklējumi.

Ierobežojumi gaidāmi arī kultūras un izklaides sfērā - ārkārtējās situācijas laikā kultūras pasākumi drīkstēs norisināties ar mazāku skaitu apmeklētāju. Saskaņā arī KVP vienošanos kultūras pasākumi drīkstēs noritēt "zaļajā" režīmā ar obligātu masku lietošanu un ierobežotu apmeklētāju skaitu jeb 60% no kapacitātes.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Penālis

Varēja tā konkrēti izskaidrot, kur Jelgavā varēs iet normālie cilvēki, bez folijnieku klātbūtnes un kur nē, kur būs jādrūzmējas ar idiotiem. Bet nē, vieglāk jau copy paste uztaisīt.

pirms 15 dienām, 2021.10.09 10:36

cilvēks

tāpat pēc pār nedēļām visu aizklapēs. Papriecājies, pastāvi rindās, noķer c19 un ej mājās

pirms 15 dienām, 2021.10.09 10:50

Penālis

Paldies, iepļūtīji, pļūtīšanas pēc.

pirms 15 dienām, 2021.10.09 11:31

cilvēks

tev arī paldies!

pirms 15 dienām, 2021.10.09 12:58

khm

Kumēdiņi sāksies tad, kad 'it kā' vajadzētu būt drošībai, jo sabiedrībā tusēties varēs tikai sašpricētie, bet saslimstību skaits kaut kā nesamazinātos. Zili brīnumi, nē? Kaut kad jau atapsies, ka ne jau nevakcinētie rada problēmas un ir lielākie vīrusu izplatītāji un ka eksperimentālās vakcīnas nemaz nav tik nekaitīgas kā ziņās propogandē un vīrusu mutācijas iespējams rodas tieši vakcīnu dēļ, bet ka tik tad nebūs par vēlu. Būsim 'uz adatas' un atkarīgi no potēm uz mūžu (tie, kas izdzīvos) ...

pirms 15 dienām, 2021.10.09 11:40

Vietējās ziņas