No Zemgales fizikas konkursā «Fizmix Eksperiments» piedalās 37 komandas

«Latvenergo» koncerna erudīcijas konkursam «Fizmix Eksperiments» reģistrējušās 212 komandas no 170 pamatskolām – kopumā vairāk nekā tūkstotis 8. un 9. klašu skolēnu, informē organizatori. Šogad sacensība par vietu finālā un galveno balvu – ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni – notiks reģionos. Līdz aprīļa vidum komandas patstāvīgi risinās fizikas uzdevumus un veiks eksperimentus, bet maijā katra reģiona desmit labākās tiksies noslēguma spēlēs klātienē.

Šogad vissīvākā konkurence gaidāma Rīgas reģionā, Latgalē, Zemgalē un Rīgas pilsētā, kur startē lielākais dalībnieku skaits – 40, 38, 37 un 36 komandas. Savukārt nedaudz mērenāka konkurence prognozējama Vidzemes un Kurzemes reģionā, kurā startē 32 un 29 komandas. Vairāk informācija par komandām un to dalībniekiem atrodama konkursa portālā www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops.

No mūsu puses konkursā piedalās komandas «Apvienība «AAREN»» un «TehnoMIX» no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, «Polārzvaigzne» no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, «8Vidi», «Feinie» un «vwin» no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, «J4V» no Jelgavas 4. vidusskolas, «SprieguMix», «StipruMix» no Jelgavas 5. vidusskolas, «Joni» no Aizupes vidusskolas, «Polimēri» no Elejas vidusskolas, «Zibbo», «Ozuha», «Fiziskie» no Ozolnieku vidusskolas, «Cēlējspēks» no Dobeles Valsts ģimnāzijas, «Riekstkoži» no Auces vidusskolas un «Ampēri» no Bēnes vidusskolas.

«Erudīcijas konkursā piedalās piektdaļa skolu, kurās ir 8. un 9. klases, un tas tikai nozīmē, ka nākotnē Latvijā gaidāma gudra jaunā paaudze. Paldies skolotājiem, kuri gan šādi pamudina skolēnus padziļināti apgūt fiziku, gan kopīgi darbojas un ierāda saistošus fizikas eksperimentus!» stāsta AS «Latvenergo» galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Konkursa laikā jaunieši apgūst fiziku, meklējot atbildes dažādu veidu un sarežģītības pakāpes uzdevumiem. To mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas, piemēram, atpazīstot enerģijas veidus un orientējoties elektriskajos slēgumos, gan demonstrējot netipiskus un praktiski veicamus uzdevumus, piemēram, nosakot akmens blīvumu, baterijas darbības ilgumu, zibens izlādes sākumpunktu vai temperatūru cepeškrāsnī, kurā salūzis temperatūras indikators.

Fizikas erudīcijas konkurss notiek jau 22. gadu pēc kārtas. «Fizmix Eksperimenta» mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas. Līdz šim konkurss bija pazīstams ar nosaukumu «Eksperiments», bet vēl senāk tas tika dēvēts par «Vatiņu», «Voltiņu», «Kam gaišāka galva?» un «Gaišākā galva».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas