Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodokļa atlaides – nelikumīgas 4

Šodien Jelgavas Domes deputāti sēdē lems, vai «Pilsētas pasāžas» īpašniecei SIA «Marno J» piešķirt 39 000 latu nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi. Lēmumprojekts piešķirt SIA «Marno J» nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu ir prettiesisks, norāda Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM).

Pēc «Ziņu» aicinājuma RAPLM izvērtējusi šo pašvaldības nodomu un atzinusi to par prettiesisku. Tādēļ vakar pēcpusdienā ministrija steidzamības kārtā Jelgavas Domei nosūtījusi vēstuli, kurā uzsver – ja lēmums Domes sēdē šodien tiks apstiprināts, pēc tam to vienalga nāksies atcelt. Pašvaldība gan atteicās šo vēstuli komentēt.Uzņēmējam Jelgavas centrā pieder vairāk par trim hektāriem zemes, tādēļ pašvaldībai ik gadu maksājamais nodoklis diezgan ievērojams – 42 tūkstoši latu. Dāsns ir arī atvieglojumu apmērs, ko Dome gatava uzdāvināt savai kaimiņienei «Pilsētas pasāžai» – 90 procentu jeb 39 051,78 latus. Tāda labvēlība būtu pat jāapsveic, jo uzņēmējs pirms dažiem gadiem nobruģējis un uzdāvinājis mūsu pilsētas gājējiem Driksas ielas posmu. Par to Dome savukārt jau pērn un 2007.gadā kopumā tam nodokļu atlaidēs uzdāvinājusi virs 82 000 latu. Grasās arī šogad, taču vismaz divu iemeslu dēļ tāds lēmums būtu prettiesisks, jo pēc būtības ir pretrunā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, ko apstiprinājis pilsētas mērs Andris Rāviņš. Šo nelikumīgo lēmumprojektu apstiprinājusi gan Domes priekšsēdētāja A.Rāviņa vadītā Finanšu komiteja, to sagatavojis Finanšu nodaļas galvenais speciālists nekustamā īpašuma nodokļa jautājumos Aigars Strupulis. Lēmumprojektā nekādas neatbilstības nav atradusi un to saskaņojusi šīs nodaļas vadītāja Vera Brauna, viņas vietniece Ināra Krīgere un Domes juriste Dace Umbraška.Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi piešķirami uzņēmējiem, kas ieguldījuši ne mazāk kā 200 000 latu vienā pilsētas infrastruktūras objektā ne agrāk kā vienu gadu pirms taksācijas gada un uzdāvinājuši to Jelgavas pašvaldībai.Minētajā gadījumā ir būtiski noskaidrot nosacījuma «ne agrāk kā vienu gadu pirms taksācijas gada» periodu, atzīst RAPLM valsts sekretāre Laimdota Straujuma. Izvērtējot vārdu savienojuma «ne agrāk» lietojumu  saistošajos noteikumos, ministrija secina, ka pretendēt uz atvieglojumu var tie nodokļa maksātāji, kas veikuši ieguldījumu nodokļa iekasēšanas gadā (2009.) vai vienu gadu pirms taksācijas gada, tātad pērn. Taču Driksas ielu SIA «Marno J» Jelgavai uzdāvināja 2007. gada sākumā.Plašāk lasiet ceturtdienas, 22.oktobra, «Zemgales Ziņu» numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jamqus

Tads liels uzņēmums ar diezgan labu peļņu un vēl atlaides pa nodokļiem!!!!:@
Es arī gribu atlaides!!! Rāviņ...man arī gribas...do man!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.23 07:19

aleks

Vispīrms Marno J, pēc tam Kanaškam un parejiem draugiem. A jus mazie mirušie dzīvoiet un maksajet savus nodokļus. Viņi atradis ka iztērēt.

pirms 10 gadiem, 2009.10.22 08:58

hm

Jelgava ir bagāta pilsēta.. var atļauties tādas dāvanas... toties no pensīšiem tagad ar zobiem plēsīsies priecīti nek īp nodokli...

pirms 10 gadiem, 2009.10.22 08:42

Savadnieks

Kārtējais piemērs tam, ka ierēdņi ir pērkami! Visticamāk nodokļu atlaides tiks piešķirtas un pēc tam būs ilgi tiesāšanās darbi, lai tās atceltu! Lai dzīvo Domes kompetence un neuzpērkamība!

pirms 10 gadiem, 2009.10.22 08:24

Vietējās ziņas