Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nometnē izzina karjeras iespējas laukos 2

Nolūkā pievērst uzmanību profesionālai izglītības iespējām, kas noderētu karjeras veidošanai laukos, šovasar visu reģionu 6. līdz 9.klašu audzēkņi tiekas Zemkopības ministrijas līdzfinansētās nometnēs, ko organizē Jauno Zemnieku klubs. Šonedēļ Vecaucē pulcējās 21 jaunietis no Zemgales - viņu vidū arī vairāki jelgavnieki.

Viena no nometnes vadītājām Elīna Margēviča stāsta, kā šāds neformālās izglītības pasākums Latvijā risinās jau piekto gadu un allaž pulcē zinātkārus jauniešus, kuriem, lai nokļūtu nometnē, bija jāsagatavo mājas darbs ar idejām - ko varētu uzlabot savā pagastā.Nedēļas laikā nometnes dalībnieki, sadalīti četrās komandās, apmeklēja dažādas saimniecības, redzēto apkopojot informatīvā bukletā, kā arī izspēlēja «Lielo saimniecības spēli». Tajā jauniešiem bija jāizveido savs virtuāls uzņēmums, jāgatavo atskaites un prezentācijas, jārada produkti un tie jāreklamē, cenšoties nopelnīt pēc iespējas vairāk vietējo naudu - «jezikus». Komandas mācījās arī, kā rakstīt pieteikumus, lai apgūtu Eiropas Savienības fondu līdzekļus.«Man šai nometnē ļoti patīk - nākamgad gribētu braukt atkal. Lai arī īsti nedomāju saistīt savu dzīvi ar laukiem, te esmu ieguvusi daudz interesantu draugu,» atklāj jelgavniece Elīna Alekperova. Savukārt Krišjānis Grantiņš no Ozolniekiem teic, ka nākotnē labprāt vēlētos studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē, jo lauku darbi viņam nav sveši - tos var iepazīt tēva graudkopības saimniecībā. Nometnē tās dalībnieki pievērsās arī radošām aktivitātēm - apgleznoja krūzītes, lēja sveces, iestudēja dejas un spēlēja teātri, ko noslēguma pasākumā piektdien, 31. jūlijā, parādīt vecākiem.«Pēc pieredzes varu teikt, ka jaunieši, kas vienreiz atbraukuši, nākošreiz ir daudz atvērtāki. Mums, pasniedzējiem, tas ir kā balzams dvēselei - redzēt, ko viņi šeit ieguvuši sevis attīstībai. Iespējams, ne visi aizies uz laukiem, bet būs apguvuši lietas, ko skolā nemāca,» teic nometnes vadītāja Alise Raupe.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas