Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nopietni apsver iespēju septembrī mācības skolās nesākt 24

«Zināms, ka turpmāk mūsu skolā būs problēmas ar ģeogrāfijas, ķīmijas, bioloģijas, mākslas, fizikas skolotājiem, darbu domā atstāt angļu valodas pasniedzēja un arī es par savu nākotni skolā tik drošs vis neesmu,» stāsta Teteles pamatskolas direktors Antons Želna.

Jelgavas Izglītības pārvaldē līdz piektdienas rītam saņemti 34 pensionēto pedagogu atlūgumi un to skaitam ir tendence augt, teic pārvaldes vadītāja Gunta Auza. Arī rajona skolās notiek tas pats. Skolu direktori ir sašutuši un pieļauj iespēju, ka atsevišķās mācību iestādēs būs nopietnas problēmas ar pedagogu sastāvu. Turklāt, ja skolotāju darba samaksa tiks samazināta tā, kā to šobrīd plāno Izglītības ministrija, visticamāk, pedagogi vienosies protestā un jaunajā mācību gadā darbu skolā nesāks.«Pieļauju iespēju, ka daudzi šobrīd vēl gaida apstiprinājumu par skolotāju pamatalgas likmi. Ja tā būs tik zema, kā šobrīd presē tiek runāts, daudzi pensionētie pedagogi pārtrauks darbu skolā,» spriež G.Auza.Arī rajona Izglītības pārvaldes vadītāju Uldi Gāli māc bažas par skolotāju nākotni, jo jau tagad katrā no rajona izglītības iestādēm ir kāds pensionēts skolotājs, kas iesniedzis atlūgumu.«Precīzu skaitu vēl nevaru pateikt, jo atlūgumi tiek iesniegti skolu direktoriem, bet skaidrs, ka darbu gatavi atstāt ļoti daudz pedagogu,» atzīst U. Gāle. Rajona skolās no 500 skolotājiem aptuveni ceturtā daļa ir pensijas vecumā...Vairāk par šo tēmu lasiet sestdienas, 27.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 24

micro

Latvijā praktiski vienīgais vērtīgākais eksporta resurss ir cilvēku zināšanas. Tā sanācis, ka tās neaug kokos un nevar izrakt no zemes. Tās ir jāiemāca - teorija + prakse. Kamēr izglītība nebūs valsts prioritāte, tikmēr mēs ar ubagu tarbām staigāsim apkārt vai arī strādāsim Īrijā. Melnais darbs ir vismazāk apmaksātais gan pie mums, gan arī aiz robežas. Jebkurā (īpaši ārzemēs) vietā firmas ir gatavas maksāt lielu naudu par augstu kvalifikāciju - par zināšanām.

Es uzskatu, ka skolotājiem būtu jābūt vismaz līdzvērtīgi atalgotiem kā deputātiem vai pat vairāk, jo viņu darbs ir nozīmīgāks. Tai pat laikā, es arī neuzskatu, ka patreizējā izglītības sistēma vispār ko jēdzīgu spēj sagatavot - tai ir nepieciešamas pamatīgas reformas, kuras valdības vispār neviec!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 09:59

sula

Jā, ir gan mums tā sabiedrība un tie cilvēki tādi dīvaini. Nemācies - slikti, ej mācīties pusmūžā - atkal slikti. Vai mēs paši nenonākam pretrunās? Jo no otras puses taču sabiedrībā atkal tiek uzsvērts viedoklis, ka mācīties nekad nav par vēlu un cilvēkiem ir visu mūžu jāmācās. Galu galā daudziem cilvēkiem, kas mācījās jau gados, nebūt tas nenāca tik viegli. Viņi bija gatavi gan mežonīgi "pievilkt jostu", gan skaitīt katru santīmu. Diemžēl ne visi jaunie to gribēja un spēja. Un rodas jautājums - vai tagad jaunajiem bail no konkurences?

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 09:59

apkopēja

Sen jau vajadzēja algas apgriezt ,jo kā tad bija visu laiku?Katra neizglītota apkopēja ielīda skolā saņema lielu algu iestājās neklātienē kautkā knapi pabeidza un tagad tēlo skolotājas,bet pašām galviņas tukšas un ko mūsu bērni var iemācītias.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 20:33

Pagaidām vēl skolotāja

Protams, ka skolā ilgstoši var strādāt tikai tad, ja šis darbs patīk. Par naudu runājam tādēļ, ka skolā nedzīvojam - jāmaksā par dzīvokli, ēdienu utt. Bez tam līdz šim it kā bija uzskats, ka cilvēkam ar augstāku kvalifikāciju jāsaņem vairāk...
Un vēl izrādās, ka nav pietiekami daudz tādu, kam šis darbs patīk, ja nav papildus motivācijas, kaut vai tā pati alga.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 17:24

interesanti

No vienas puses komentaari kas pauzh viedokli, ka nauda ir kautkaa nicinama un , ka viss jaadara tikai un vieniigi "sirdslietu" deelj. No otras puses komentaari, kas pauzh naudas kaaroshanu. Nu kaa tad iisti ir ar mums?

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 17:10

dk

Tur jau tā lieta ,jaunie jau nemaz negrib un arī negribēs par tādu samaksu strādāt par skolotāju. Kāda jēga bija mācīties ,ja tagad skolotājas profesiju pielīdzina gandrīz apkopējau vai auklītei.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 16:59

uldis

Nevienam nav aizliegts strādāt sabiedriskā kārtā!

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 16:44

kas ar pasauli notiek?

Rīgā rindā pēc zupas jau stāv skolotāji!

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 11:42

blondīne

Cik jauno skolotāju gaida rindu uz skolām? Vai nebūs tā, ka mūsu valdīiba irudenī būs jākļūst par skolotājiem ?

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 11:33

IT_skolotājs

Man savā ziņā paveicies, jo IT nodarbības skolēniem interesē un viņi saprot, ka tās mūsdienās ir gana svarīgas, vēl man paveicies, ka es kā IT speciālists varu nopelnīt pieklājīgu naudu ārpus skolas, līdz ar to par respektu, no skolēnu puses, nevaru sūdzēties, jo zin, ka ārpus skolas pelnu divtik vairāk kā skolā. Es skolā palikšu strādāt, jo šis arods man ir sirdslieta, kā arī algas samazinājums īpaši neietekmēs manu kopējo budžetu. Vēlu izturību saviem kolēģiem, kam darbs skolā ir vienīgais iztikas avots.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 07:59

Joprojām skolotāja

Es skolā strādāju jau no 19 gadu vecuma, kad sāku studēt neklātienē pedagoģiju. Šis darbs ir mana sirdslieta un es netaisos to pamest, plānoju turpināt strādāt tikpat uzcītīgi un iespēju robežās tomēr arī bērnus vest gan pārgājienos, kas neko nemaksā, gan domāt citādas aktivitātes gan stundās, gan ārpus stundām. Sirds jau sāp, ka būs grūti, arī pašai savi bērni diemžēl vienai jāaudzina. Bet tomēr ļoti ceru,ka vismaz daļa skolotāju savu darbu veiks pēc labākās sirdsapziņas, neskatoties , cik par to maksās. 15 gadus esmu atdevusi skolai, un,lai gan izglītība atļauj atrast arī citus,labi atalgotus darbus, tomēr palikšu savā vietā - skolā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 01:00

Pagaidām vēl skolotāja

Ilze, bet kāda jēga taviem bērniem no tās izglītības? Vai izglītības nav tavam vīram, vai kādam no skolotājiem vai mediķiem, kas tagad strādās par minimālo algu?

Varbūt ciniski, bet uz tādiem jautājumiem man būs jāatbild septembrī, kad bērni jautās: "Kāpēc mums jāmācās ... ... ?"

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 21:33

Iilze

Kapēc maniem bērniem, kuri mācās pamatskolā ir jācieš no tā, ka visaugstākajā līmenī nevar sakārtot lietas. Vīru no darba atlaida, esmu vienīgais naudas pelnītājs, un vēlos, lai maniem bērniem tiek sniegta kvalitātīva izglītība.

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 21:16

Pagaidām vēl skolotāja

Vispār jau visas šādas diskusijas mēs sākam no nepareizā gala. Piekrītu, ka laikā, kad ir ierobežots darba vietu skaits, pensionāriem būtu jādod vieta jaunajiem. Tiešām žēl skatīties uz tiem 70-gadīgajiem pedagogiem, kas vairs nespēj noturēt disciplīnu klasē un māca ar pirmsplūdu metodēm. Protams, ka labāk būtu, ja skolā ienāktu jaunie pedagogi.

Diemžēl jaunie nezin kāpēc labāk strādā bankās, nekustamo īpašumu firmās un ceļojumu agentūrās vai brauc uz ārzemēm. Nav šajā profesijā nekas tāds, kas vilinātu to apgūt. Pēc pēdējiem notikumiem saistībā ar algu samazināšanos, profesijas presatižs saņēmis milzīgu, varbūt pat nāvējošu triecienu....

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 19:37

skolotājs

Visu cieņu skolotājiem, kas skolā ir sākuši strādāt jauni tulīt pēc augstskolas beigšanas.Bet tos ,kas izmēģinājuši strādāt visādus darbus pat arī pelto apkopējasdarbu un pēkšņi pusmūžā sagribējuši būt pedagogi no skolām vajag dabūt prom.Mēs taču visi gribam nākotnē redzēt gudrus un izglītotus jauniešus.

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 19:07

Pagaidām vēlo skolotāja

Skolotāj!
Augstāko izglītību ieguvu uzreiz pēc skolas beigšanas, strādāju skolā no 22 gadu vecuma. Patīk man tas darbs un sanāk, par spīti garoziņai. Bet ir arī kolēgi, kas apgūst profesiju pusmūžā, un tie nebūt nav sliktākie skolotāji - viņi šo izvēli ir izdarījuši apzināti, macījušies jau strādājot profesijā un saprotot ko dara.
Taisnība, SKOLOTĀJ, bez apkopējām mēs ar neiztiktu, bet tās tomēr ir citas kategorijas. Ja nav jāatšķiras apkopējas un skolotāja algai, tad tādai pat ir jābūt arī bankas prezidenta, deputāta u.c. speciālistu algām - tā sakot komunisms, no katra pēc iespējām, katram pēc vajadzībām.
Diemžēl tajos padsmit gados, ko skolā strādāju, daudz jaunos neesmu redzējusi. Ja kāds arī parādās, iztur labi ja gadu un aiziet - grūti. Es sava prieksmeta metodiskajā apvienībā ar saviem nepilniem 40 esmu viena no jaunakajām, un es nemācu fiziku. Par to jau lielākā sāpe - fiziķi pamatā ir tikai pensionāri. Kas to turpmāk mācīs?

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 18:41

ieva

pret veciem skolotajiem ir respekts un vinji var ko iemaciit, jo ir ilgus gadus macijusi, bet vairakums jano skoltaju nekam neder, jo nav respekta un nemak iemaciit, pasai tada ir bijusi un zinu kadi ir jaunie skolotaji....

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 18:28

skolotājs

Nost ar lielu blīkšķi visus skolotājus, kas pusmūžā izdomā'juši kļūt par skolotājiem - tātad tas nav dzīves aicinājums! Lai skolās sāk strādāt jaunie skolotāji, kas augstāko izglītību iegūst pēc vidusskolas. Neaizskariet apkopēju darbu, arī nesen pašas vēl apkopējas bijāt!

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 18:21

Pagaidām vēl skolotāja

Bet apkopēja arī nav maksājusi naudu un mācījusies pa naktīm, lai iegūtu augstāko izglītību. Un skolotājam gan nav jāberž fiziskie netīrumi, bet netīrumi skolēnu dvēselēs - tas gan ir viņa darbalauks, varbūt mums nav mugura sviedros, bet sāpoša galva un sirds - tas gan ļoti bieži. Apkopējai nav vajadzīgs dators un internets kā obligāti darba piederumi, bet skolotājs bez tā nevar.
Un, ja domājat, ka samazinot algu tiks pieļauta zemāka darba kvalitāte vai samazināsies darba apjoms - šodien, kad visi skolotāji ir atvaļinājumā, atnāca rīkojums par datu bāzes sakārtošanu līdz 5. jūlijam. Tas gan nav jādara visiem skolotājiem, tomēr - arī tas ir darbs, kas kādam ir jāizdara.

Lai gan, ko es te skaidroju - vairums tāpat to ļoti labi saprot. Izņemot valdību.

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 18:05

....

Apkopējai nemaz lielāka alga nav,jāstrādā vienos sviedros,beržot visus, visu netīrumus.Skolotājiem saņemties,un neuzvelt vainu skolēniem,ne visi var ko atļauties skolotāju piespiedu kārtā,ja nav naudiņas,tad nav ekskursijas,un darba lapas.

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 16:07

Vietējās ziņas