Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nosaka novada labākos daiļrunātājus

Valsts jaunatnes iniciatīvu centra (VJIC) vērtēšanas komisijai ceturtdien Jelgavā bija darba pilnas rokas, jo režisoriem nācās noteikt Zemgales novadā labākos skatuves runas konkursā, kas risinājās Spīdolas ģimnāzijā, un literāro uzvedumu konkursā, kas notika Jelgavas 1.ģimnāzijā.

Jau par tradīciju kļuvušo VJIC organizēto skatuves runas un literāro uzvedumu konkursa mērķis ir caur dzeju un prozu kopt latviešu valodas runas kultūru, tāpēc Zemgales novada kārtā satikās labākie Jelgavas, Bauskas un Dobeles pilsētas un rajona skolu daiļlasītāji un dramatiskie kolektīvi, kuri cīnījās par iespēju 7. un 8.maijā savu prasmi apliecināt noslēguma pasākumā Rīgā.Izvērtējot repertuāra atbilstību runātājam, domas atklāsmi, daiļlasītāja dikciju un kontaktu ar klausītāju, skatuves runas konkursā 22 dalībnieku konkurencē vislabāk veicās Svitenes pamatskolas 4.klases audzēknim Ralfam Ivanovam un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12.klases skolniekm Artūram Knopem.«Nevaru teikt, ka Zemgales novada konkursa kārtā būtu dzirdējuši izcilu sniegumu. Diemžēl, tas nepaceļas pāri viduvējam, bet valstī kopumā ar katru gadu līmenis aug - dalībnieki kļūst interesantāki repertuāra izvēlē, un pilnveidojusies runas tehnika. Tomēr pedagogiem vēl daudz jādara, lai veidotu vārda iedarbīgumu,» spriež vērtēšanas komisijas vadītāja Biruta Bauma, kura konkursa dalībnieku sniegumu vēroja kopā ar režisoru Borisu Zavjalovu un Kārli Lišmani.Savukārt literāro uzvedumu konkursā par žūrijas simpātijām cīnījās dramatiskie kolektīvi no Zaļenieku un Naudītes pamatskolas, Vircavas vidusskolas, kā arī Dobeles Bērnu un jauniešu centra teātris «Pitons» un Jelgavas 1.ģimnāzijas teātra studija. Labākie šajā konkursā būs zināmi aprīļa vidū.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas