Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgumam tuvojas pils pagalma uzbrauktuves remonts

Pēc gadu ilgušiem būvniecības darbiem 15.maijā tiks pabeigts uzbrauktuves remonts Jelgavas pils pagalmā, informē LLU Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Sandra Šteinerte. Remontdarbu laikā nostiprināta uzbrauktuve, nomainītas kāpnes un bruģis, kā arī izveidota ieeja pils cokolstāvā cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Kā informē LLU direktors Andrejs Garančs, projekts izstrādāts un celtniecības darbi uzsākti vēlā 2008.gada rudenī. «2008.gadā strauji sāka sarukt finansējums, tāpēc šos darbus nācās uzsākt jau rudens periodā, lai izmantotu piešķirtos līdzekļus. Daudz labāk, protams, būtu bijis darbus veikt pavasarī nevis ziemā. Darbus pie uzbrauktuves realizēja firma SIA «JR Būve», kas veikusi arī pils vestibila un ķīmijas laboratoriju remontu. Ziemas periodā pie uzbrauktuves strādāja astoņi līdz desmit cilvēki, atkarībā no darbu apjoma un specifikas,» stāsta LLU direktors.Būvniecības firmai strādāt ziemas periodā bijis sarežģīti. Vairākas reizes darbi tika pārtraukti, jo gaisa temperatūra nebija piemērota celtniecībai. Projekta gaitā bija arī dažas tehniskas problēmas, piemēram, firmai nācās nomainīt kāpņu plāksnes, kuru atstarpes bija pārāk lielas un neatbilda projektam. «Kopējās uzbrauktuves remonta izmaksas ir 35 tūkstošus latu, ko veido 5900 latu par tehnisko projektu, 28 900 latu par būvniecību, bet pārējo summu - būvuzraudzība. Salīdzinot ar citiem būvniecības projektiem, šīs izmaksas ir zemas,» komentē A.Garančs.Papildus uzbrauktuves nostiprināšanai, kāpņu un bruģa nomaiņai izveidota īpaša iekļūšana pils cokolstāvā pa mazajām durvīm cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Paredzot, ka nākotnē tiks izgaismots arī pils pagalms, uzbrauktuves kāpņu daļā jau šobrīd iestrādāti gaismekļi. Tālā nākotnē plānots izveidot no garderobes cokolstāvā uz aulas foajē liftu, lai varētu nodrošināt cilvēku ar īpašām vajadzībām nokļūšanu pils otrajā stāvā.A.Garančs stāsta: «Būvniecības likums nosaka, ka darbu izpildes garantija ir divi gadi, tomēr gribētos cerēt, ka firma dos ilgāku garantiju, bet šis projekts bija ļoti sarežģīts, jo uzbrauktuves mūra daļa ir bez hidroizolācijas uz ziemā notika šī mitruma mazināšana žāvējot.»Darbus firma garantēja pabeigt līdz 8.maijam, tomēr tika dota vēl viena papildus nedēļa remontdarbu pabeigšanai līdz 15.maijam. Bruģis jau salikts, šobrīd tiek veikti pēdējie krāsošanas darbi. Tiklīdz darbi būs pabeigti, tiks atjaunota darbinieku un studentu kustība pa centrālajām pils durvīm. Par zaļā vīteņa atjaunošanu uz mūra sienas pie uzbrauktuves vēl skaidrības nav. A.Garančs konsultēsies ar Lauksaimniecības fakultātes speciālistiem par vīteņa ietekmi uz mūra sienas tehnisko stāvokli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas