Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgušies Lielvircavas muižas kungu nama atsevišķu otrā stāva telpu un būvdetaļu atjaunošanas darbi

Lielvircavas muižas kungu māja ir valsts vietējās nozīmes kultūras piemineklis, būvēta klasicisma periodam raksturīgā stilistiskā, laika periodā no 1803.-1808.gadam. Paplašināšanas un pārbūves darbi veikti 1853.gadā. Lai veicinātu Lielvircavas muižas aktīvāku iesaisti tūrisma attīstībā un nodrošinātu pakāpenisku muižas visu telpu pieejamību, realizēts projekts “Lielvircavas muižas kungu nama telpu atjaunošana”, kura gaitā tika veikti muižas kreisā spārna atsevišķu telpu atjaunošanas darbi, iekļaujot ieejas parādes durvju, centrālo kāpņu restaurāciju, kā arī citi specializētie montāžas darbi, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Veicot atjaunošanas darbus tika demontēta sekundārā starpsiena starp telpām  muižas otrajā stāvā, tā telpa atguva savu sākotnējo plānojumu. Telpā tiks izvietota muižas un kungu mājas vēstures ekspozīcija, muižas īpašnieku portretu kopijas (šobrīd jau ir izgatavotas 12 kopijas), apraksti par muižas vēsturi (pēc iztulkotā materiāla, ko iesūtīja Barons fon Klopmans ), kā arī tiks eksponēti Klopmanu dzimtas sieviešu portretu apģērbu replikas.

Projekta realizācijas laikā tika īstenots izvirzītais mērķis: atjaunot Lielvircavas muižas kungu nama otrā stāva telpas, uzlabojot un nodrošinot muižas pieejamību, tā veicinot Lielvircavas muižas aktīvāku iesaisti tūrisma attīstībā Latvijā; attīstot, saglabājot un atjaunojot valstī esošās kultūrvēsturiskās vērtības tiek veicināta valsts kopējā ilgtspējīga attīstība, kas nodrošina un rada jaunus priekšnosacījumus vairāku segmentu attīstībā kopumā.

Projekta “Lielvircavas muižas kungu nama telpu atjaunošana” īstenošanas kopējās izmaksas ir 75 728,85 eiro, no kurām Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (  ELFLA) finansējums ir 45 000 eiro, bet Jelgavas novada pašvaldības finansējums 30 728,85 eiro .

Atjaunošanas darbus veica SIA “Warss +”, būvuzraudzību - SIA “Būves birojs”, bet autoruzraudzību - SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”. Projekta vadītāja: Ella Popesko.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas