Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks 5.Latvijas sēņošanas čempionāts

Sestdien, 5.septembrī, Ogres rajona Ķeguma novadā notiks akciju sabiedrības «Latvijas Valsts meži», LLU Meža (MF) un Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) rīkotais sēņošanas čempionāts, informē LLU Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Sandra Šteinerte.

Sēņošanas čempionāta mērķis ir popularizēt un attīstīt latviešu nacionālo tradīciju - sēņošanu, popularizējot to kā vienu no meža resursu izmantošanas veidiem. Uz čempionātu tiek aicināti ne tikai pieredzējuši sēņotāji, bet ikviens, kas vēlas izbaudīt atraktīvu rudens atpūtu svaigā gaisā.Dalībnieku galvenais uzdevums čempionātā ir savākt iespējami vairāk sēņu pēc to kopējā svara. Sacensības notiek komandās trīs cilvēku sastāvā, bet vērtēts tiks arī individuālais veikums. Balvas tiks pasniegtas par atrasto organizatoru marķēto sēni, kā arī visskaistāko un visneparastāko sēni. Tikpat liela uzmanība tiks pievērsta tiem sēņotājiem, kuri būs parūpējušies par pienācīgu sēņotāju apģērbu, tāpēc pasākuma laikā tiks organizēta sēņotāju modes skate, kurā noteiks balvu īpašniekus par visatraktīvāko komandas formu.Kā katru gadu, arī šogad sēņošanas čempionāta sacensības notiks pēc godīgas spēles principiem. Tas nozīmē, ka sēņotājiem nebūs atļauta iepriekšēja sēņu ievākšana, kā arī citu palīgu un palīglīdzekļu, izņemot naža un sēņošanas trauka, izmantošana sacensību laikā.Katram dalībniekam pirms starta tiks iedota mežaudžu un orientēšanās sporta karte, pēc kuras sēņotājiem būs iespēja izvērtēt labākās sēņu vietas, kā arī izmantot kā palīgu, lai neapmaldītos. Tiks vērtētas vai svērtas tikai tās sēnes, kuras būs bez tārpiem. Pēc sacensībām gardu sēņu zupu vārīs PTF čaklie pavāri.Sacensības sāksies pulksten 10, bet izbraukšana ar autobusu no Jelgavas pils Ziemeļu vārtiem paredzēta pulksten 8. Braucienam ar autobusu var pieteikties MF dekanātā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas