Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks lekcija par saules kolektoriem

Trešdien, 1.aprīlī, pulksten 10 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Tehniskās fakultātes 429.auditorijā notiks publiska lekcija par saules kolektoriem, ko krievu valodā lasīs vieslektors no Slovākijas, inženieris Jans Tomčiaks, informē LLU Preses daļas vadītājs Juris Kālis.

Lekcija Zemgalē noorganizēta laikā, kad lauku saimnieki domā ne tikai par piena, gaļas, graudu un citas produkcijas ražošanu, bet arī par atjaunojamās, tostarp saules enerģijas, izmantošanu, kam liela uzmanība bija pievērsta nesen reģionā rīkotajā konferencē «Lauku attīstības programmas pasākumi ekonomikas lejupslīdes laikā Zemgalē».Aptuveni divu stundu garā lekcijā ciemiņš populārzinātniskā veidā centīsies runāt par saules kolektoru izmantošanas perspektīvām, uzbūvi un raksturojošajiem parametriem, kvalitātes kritērijiem, standartiem un sertificēšanu Eiropā, produkta pielietojamību dažādās tautsaimniecības nozarēs, kā arī norādīs uz raksturīgākajām kļūdām saules kolektoru sistēmu izveidē.J.Tomčiaks ir Slovākijas kompānijas «Thermo/solar» konsultants ar 30 gadu zinātniskā un praktiskā darba pieredzi, kurš lasījis lekcijas dažādās Slovākijas, Austrijas un Vācijas augstskolās.Lekciju Jelgavā organizē SIA «Taupi», kas plašāk pazīstama ar nosaukumu «Sauleskolektors.lv», sadarbībā ar LLU Biznesa un tehnoloģiju inkubatoru «Valdekas BITIS», un to aicināti apmeklēt gan studenti un zinātnieki, gan komersanti un citi interesenti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas