Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks seminārs saimniecību īpašniekiem

Ceturtdien, 26.martā, pulksten 9.30 Jelgavas pilī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) 182.auditorijā notiks bezmaksas seminārs mazu un vidēju lauku saimniecību īpašniekiem «No dobes līdz veikala vai tirgus plauktam».

Kā informē LLU Preses daļas vadītājs Juris Kālis, seminārs noorganizēts laikā, kad lauku saimniecību īpašnieki meklē jaunas iespējas, kā saražoto produkciju par sev un pircējam izdevīgu cenu bez starpnieku līdzdalības realizēt tieši tuvējā veikalā vai tirgū, vai arī, iepriekš vienojoties, piegādāt pilsētniekiem mājās. Tādēļ ir svarīgi zināt, kur un kā saņemt visas nepieciešamās kontrolējošo institūciju atļaujas, lai sniegtie pakalpojumi būtu legāli un saikne ražotājs - patērētājs darbotos nevainojami.Tāpat lauksaimniecības produkcijas ražotāji vēlas savlaicīgi saņemt jaunāko informāciju par Lauku attīstības programmas pieejamajiem un gaidāmajiem atbalsta pasākumiem ekonomiskās situācijas stabilizēšanas jomā, noskaidrot, kādu palīdzību ražošanas modernizēšanā un efektivitātes paaugstināšanā var sniegt zinātnieki.Tādējādi LLU ir labākā vieta, kur ieinteresētajām pusēm satikties, apmainīties ar aktuālu informāciju un vienoties par turpmāko sadarbību, jo tieši šeit strādā valstī vadošie zinātnieki lauksaimniecības, pārtikas, biotehnoloģiju un veterinārmedicīnas jomā. Zinātniskos darbus, kas vērsti uz nozares attīstību, izstrādā vairāki simti maģistrantu un doktorantu.Gaidāmajā seminārā LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centra darbinieki klausītājus informēs par zinātnieku jaunākajām izstrādnēm jaunu pārtikas produktu ražošanā un iepakojuma materiālu pielietošanā, runās par sadarbības iespēju paplašināšanu. Par pēdējā laika aktivitātēm vietējo ražojumu popularizēšanā un pārdošanā stāstīs Latvijas Jauno zemnieku kluba (JZK), kura kodolu veido universitātes absolventi un pašreizējie studenti, biedri.Savukārt biedrības «Mārketinga padome» aktīvisti Zemgales lauku saimniekus iecerējuši iepazīstināt ar mārketinga pamatprincipiem, kas lauksaimniecības produkcijas un pārtikas preču realizācijā jāielāgo kā pārdevējiem tā pircējiem. Tāpat seminārā aicinātas piedalīties Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) amatpersonas, lai skaidrotu prasības, kas jāievēro augu un dzīvnieku izcelsmes produktu realizācijā saimniecībās, tirgos un mazumtirdzniecībā.Bez tam lauku saimniekiem noderīga būs informācija, ko seminārā sniegs Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu Zemgales reģionālā informācijas centra un Latvijas Lauku foruma darbinieki, runājot par Lauku attīstības programmas atbalsta pasākumu un LEADER programmas aktivitātēm.Semināru organizē ES struktūrfondu Zemgales reģionālais informācijas centrs sadarbībā ar JZK, PVD, kā arī LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas