Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks veselības «maratons»

Lai realizētu iedzīvotāju paustās idejas veselības veicināšanai, kas tika noskaidrotas RAF mikrorajona iedzīvotāju aptaujā, pirmo reizi Jelgavā tiek organizēts veselības «maratons», kas notiks sestdien no pulksten 10 līdz 17 pie lielveikala «Iki» Pārlielupē.

Kā informē projekta koordinatore Skaidrīte Dzene, tas būs pa spēkam gan veikliem skrējējiem, gan tikai vērotājiem neatkarīgi no vecuma, jo pasākuma galvenā ideja ir piedāvāt apmeklētājiem notikumus, uzdevumus un pārbaudes veselības saglabāšanai ilgtermiņā. Pasākums tiek organizēts Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes starptautiskā projekta CHANCE «Sabiedrības paradumu izmaiņas veselības uzlabošanai» ietvaros, sadarbojoties «Latvijas Jauno Zemnieku klubam», Sabiedrības veselības aģentūrai un citām organizācijām.Pasākuma laikā būs iespējams veikt bezmaksas veselības stāvokļa diagnostiku (pārbaudīt zobu veselību, noteikt cukura daudzuma asinīs, apmeklēt sirds veselības kabinetu), izmērīt CO daudzumu izelpā, noklausīties speciālistu lekcijas par veselīgu dzīvesveidu, saņemt informāciju par reproduktīvo veselību, konsultēties ar sporta ārstu, apgūt pirmās palīdzības prasmes, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs.Pasākuma atklāšanā veselīgas uzrunas jelgavniekiem sacīs vietvaras pārstāvis, starptautiskā projekta vadītāja no Vācijas profesore Barbara Fraitāga - Laiere un projekta vadītāja Latvijā asociētā profesore Aija Eglīte. Pēc tam visi tiks aicināti iepazīties ar 4. un 6.vidusskolas jauniešu izstrādātajām veselīga dzīvesveida formulām, kas tiks prezentētas konkursa «Esi vesels savās mājās» ietvaros.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas