Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadā palīgēkas ar nodokli neapliks, bet par garāžām būs jāmaksā 1

Jelgavas novada ārkārtas Domes sēdē pieņemti saistošie noteikumi par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanu Jelgavas novadā. Par palīgēkām 2012.gadā novadā jāmaksā nebūs, bet maksas autostāvlaukumu īpašniekiem gan būs jārēķinās ar papildu izmaksām.

Jelgavas novada pašvaldība arī šogad saglabās 25 procentu nodokļa pieauguma ierobežojumu, lai īpašumiem, kam kadastrālā vērtība pieaugs, strauji nepalielinātos arī NĪN, skaidro pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone. «Tātad saistošie noteikumi paredz, ka nekustamā īpašuma nodokļa apmērs, ja nemainās nekustamā īpašuma lietošanas mērķis, atsevišķi par katru zemes vienību nedrīkst pārsniegt iepriekšējam taksācijas gadam aprēķināto nodokļa apmēru vairāk nekā par 25 procentiem,» informē D.KaņeponeJelgavas novada pašvaldība, izstrādājot saistošos noteikumus, lēma, ka ar NĪN 2012.gadā dzīvojamo māju palīgēkas, kuru platības pārsniedz 25 kvadrātmetrus, netiek apliktas.Nekustamo īpašumu pārraudzības speciāliste Daiga Brante atklāj, ka pašvaldība ir ieinteresēta, lai iedzīvotāji sakārtotu īpašumu lietas – līdz 1.oktobrim bez maksas iespējams no Kadastra reģistra anulēt reģistru tām palīgēkām, kas reāli dabā vairs nepastāv. «Arī Jelgavas novadā ir izveidojusies situācija, ka Kadastra reģistrā ir daudz palīgēku, kas reāli dabā vairs nepastāv, ir nojauktas vai sabrukušas. Tomēr šīm palīgēkām – dažādiem šķūnīšiem, garāžām, siltumnīcām, piebūvēm – sistēmā automātiski ik gadu tiek aprēķināta kadastrālā vērtība pēc noteiktiem kritērijiem. Kaut arī šogad NĪN palīgēkām Jelgavas novadā netiks aprēķināts, vēlāk situācija, iespējams, var mainīties, tādēļ īpašniekus aicinām izmantot iespēju bez maksas aktualizēt datus atbilstoši faktiskajai situācijai dabā,» aicina speciāliste.Saistošie noteikumi paredz, ka NĪN tiks piemērots inženierbūvēm – laukumiem, kas tiek izmantoti kā transportlīdzekļu maksas stāvlaukumi, kurus nepieciešams pieteikt kā nekustāmā īpašuma būves līdz 1.jūlijam. Tiesa gan, pašlaik novada teritorijā šādu laukumu nav. Lai novērstu līdzšinējo nevienlīdzīgo attieksmi nodokļa uzlikšanā attiecībā pret garāžu īpašniekiem, kuru garāžas atrodas dzīvojamās mājas sastāvā un ir apliekamas ar nodokli, un tiem, kuru garāžas atrodas atsevišķi no dzīvojamās mājas un nav nodokļa objekts, grozījumi likumā paredz, ka ar NĪN šajā gadā tiks apliktas arī garāžas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nākotniete

Kā var aprēķināt nodokli par tām garažām,kas nav ierakstītas Zemesgrāmatā un kurām īpašnieki mainījušies vairākkārt un nav kadastrāli novērtētas kā tasir Nākotnes centrā?
Jeb tas saucas muļķa lauki(viensētnieki)atkal maksās vairāk,lai gan neko par brīvu nav saņēmuši

pirms 8 gadiem, 2012.01.14 14:20

Vietējās ziņas