Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada pašvaldība: privātie nespēs atrisināt vietu trūkumu bērnudārzos 4

Valdībā diskutēto vietu trūkumu bērnudārzos neatrisinās privātie bērnudārzi, jo tajos vairums ģimeņu nevar atļauties līdzmaksājuma apmērus, aģentūrai LETA skaidroja Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.

«Nedomāju, ka kopumā valstī rindu uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) pilsētās atrisinās privātais bizness. Ja privāto PII iesniegtās viena bērna izmaksas mēnesī salīdzinām ar pašvaldības PII izmaksām, redzam, ka privātajās PII tās ir vismaz uz pusi augstākas (reizēm pat dubultā),» secinājusi Avotiņa.Viņa skaidroja, ka problēmas rada arī atbilstošas kvalifikācijas speciālistu trūkums un daudz dažādie administratīvie akti, kas jāievēro pirmsskolas izglītības iestādēm. Šī joma nav masveida biznesam.Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja informēja, ka Jelgavas novadā darbojas trīs pirmsskolas izglītības iestādes Kalnciemā, Elejā un Šķibē, kurās nav rindu un visiem bērniem vietas pietiek.Savukārt pārējos pagastos pie skolām veido pirmsskolas izglītības grupas, kurās atkarībā no vecāku pieprasījuma nodrošina ne tikai obligāto piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanu skolai, bet uzņem pirmsskolas programmā arī jaunākus bērnus - pamatā četrus, trīs un divus gadus vecus.«No 2011./2012.mācību gada plānojam un jau veicam remontus un iegādājamies aprīkojumu, lai ar septembri varētu nodrošināt grupiņas arī no pusotra līdz divus gadus veciem bērniem (Līvbērzē, Vircavā). No 1.aprīļa jauna grupiņa mazuļiem sāka darbu Kalnciema PII «Mārīte». Ja būs tāds pieprasījums, tad mazāko bērnu grupas organizēsim arī citur,» skaidroja Avotiņa.Jelgavas novadā lielākas problēmas ar telpu atrašanu ir Valgundē un Svētē. Lai nodrošinātu bērniem atbilstošus apstākļus Valgundes pagastā, pirmsskolas telpās ir jāveic ievērojami remontdarbi, pārbūvējot sanitāros mezglus. Savukārt Svētes pagastā ir izveidojusies rinda, jo jaunākus bērnus par četriem gadiem vispār nevar uzņemt telpu trūkuma dēļ. Tādēļ tur nepieciešams kardināls risinājums, kas pašvaldībai varētu izmaksāt vairākus simtus tūkstošus latu. «Protams, ka ir patīkami dzirdēt valdības solījumu apmaksāt visu pirmsskolas pedagogu darba algu (par ko nav skaidrs, vai 250 latus par 36 stundu slodzi), bet, protams, ka tikai šis finansējums jaunu grupu veidošanas izmaksas būtiski neietekmēs,» secināja Avotiņa.Jelgavas novads jau sadarbojas ar privātuzņēmējiem. Ja konkrētā situācijā pašvaldība nevar nodrošināt atbilstošu pakalpojumu, tā maksā 60 latus par bērnu mēnesī, lai mazinātu vecāku izdevumu daļu privātajos bērnudārzos.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

nevar ticēt

nevar ticēt nevienam avotiņas vārdam. varbūt ir problēma, varbūt nav. es , no sava pagasta redzespunkta skatoties, uzskatu, ka problēmu nav. bet avotiņas teiktajam neticu, jo viņa ir mele.

pirms 8 gadiem, 2012.04.15 23:53

katja

Nu stulbi Tu muldi Avotiņa tāpat kā Resnais stirnu bende,pagastos rindas nekad mums nav
ir tikai jāgrib bērnus s\utīt uz tiem-pilsētā tas ir citadāk-tur rindas bija un būs,un pie skolām esošās grupas nav noslogotas

pirms 8 gadiem, 2012.04.15 23:06

Kurp iesim

Ja tiktu ieviestasistēma "Nauda seko bērnam", vecākiem nebūtu tik daudz jāmaksā par privātiem b.d.

pirms 8 gadiem, 2012.04.15 22:55

ap

Normālas pašvaldības kompensē privātajiem bērnudārziem atbistošu summu. Nevajag jau visu novelt uz valdību.

pirms 8 gadiem, 2012.04.15 18:44

Vietējās ziņas