Novads pēc «rezonanses sabiedrībā» atsakās no jaunu automašīnu iegādes 13

Jelgavas novada Domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune licis pārskatīt lēmumprojektu par jaunu automašīnu iegādi. Vakar deputāti, «izvērtējot lēmumprojekta neviennozīmīgo rezonansi sabiedrībā», lēma no Valsts kases ņemt mazāku aizņēmumu, nekā bija plānots iepriekš, lai izpirku jau esošās automašīnas, nevis pirktu pilnīgu jaunas.

Kā pagājušajā nedēļā publikācijā «Novads atkal cierē uz džipiem» vēstīja laikraksts «Zemgales Ziņas», sakot, ka grib atjaunot autoparku, Jelgavas novada pašvaldība plānoja iegādāties 13 transportlīdzekļu. Pašreizējās mašīnas piecu gadu laikā esot galīgi nobrauktas, tāpēc izdevīgāk gādāt jaunas, nevis izpirkt līzingā ņemtās. Turklāt novada lēmumprojekti liecina – domes vadība atkal brauks ar dārgiem džipiem, bet ekonomēs uz skolēnu autobusu kvalitāti. Jelgavas novada Domes deputāti komiteju sēdēs pagājušajā nedēļā atbalstīja izpildvaras ieceri par vidēja termiņa aizņēmumu Valsts kasē 356 tūkstošu latu apmērā. Novada pašvaldība iepriekš «Zemgales Ziņām» skaidroja – nav teikts, ka visus 356 tūkstošus arī iztērēs, jo, piemēram, skolēnu autobusus izvēlēšoties ekonomiskākus. Šī summa aprēķināta, ņemot vērā pašlaik braucamo spēkratu sākotnējās cenas. Piemēram, līdz ar novada izveidi sagādāti trīs 25 tūkstošus latu vērti apvidus auto, vēl viens džips par 20 tūkstošiem, lasītājiem atgādināja laikraksts. Tomēr vakar Jelgavas novada Domes deputāti apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz no Valsts kases ņemt aizņēmumu 270 000 apmērā transportlīdzekļu iegādei pašvaldības funkciju veikšanai, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone. Labojot lēmumprojektu, kas iepriekš tika izskatīts un atbalstīts komiteju sēdē, izmaiņas veiktas aizņēmuma kopsummā, paredzot samazinājumu 86 tūkstošu latu apmērā.«Šīs nedēļas laikā pēc Domes priekšsēdētāja iniciatīvas centrālās administrācijas speciālistiem, izvērtējot lēmumprojekta neviennozīmīgo rezonansi sabiedrībā, tika dots uzdevums atkārtoti izvērtēt un balsošanai izvirzīt vienu no agrāk izstrādātajiem lēmumprojekta variantiem – tātad atteikties no jaunu automašīnu iegādes, bet izpirkt esošos transportlīdzekļus pēc līzinga termiņu beigām. Nemainīgi -  aizņēmums primāri paredz autobusu iegādi skolēnu pārvadājumiem un trīs vieglās automašīnas sociālās jomas un pagastu pārvalžu funkciju nodrošinājumam. Nevar noliegt, ka tieši sabiedrības viedoklis spēlējis būtisku lomu, lai pašvaldība mainītu lēmumu un aizņēmuma summu,» skaidro Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs. Iepriekš sagatavotais lēmumprojekts izskatīšanai komitejā paredzēja kompleksu risinājumu pašvaldības autoparka nodrošinājumam un atjaunošanai, paredzot iegādāties kopumā 13 transporta vienības. Aizņēmums transporta iegādei tiks prasīts uz pieciem gadiem ar Valsts kases noteikto procentu likmi.Jau rakstīts, ka iepriekš novada pašvaldība bija iecerējusi par 356 tūkstošiem latu pirkt dārgas apvidus automašīnas.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

vigals

Visi ZZS ieši ir iedzīti sturī ar tādiem Ziedonīša gājieniem

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 19:40

Kalnciems

Kārtējo reizi atkal Caune ar galvu nav bijis draugos,laikam Vjetnamas klimats un viņu šwnabis nav bijis diez ko labs,ka tā šaudās ar saviem lēmumiem.Var jau mainīt,bet te jau pat kaķim jāsmejas,kaCaune pats atteiksies no Džipiem,it sevišķi ja būs iespēja pa lēto nopirkt(prihvatizēt) ,droši vien ZZS kongresā pa spurslām dabūja,jo parasti jau kur bildē,tur Caune ar izriestu krūti pozē,a šoreiz pa maliņu vien rāvās

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 19:38

pesimists

ZZS mēgina spodrināt spalvas? stipri nokavēts ! Trīs gadus Jelgavas novads Caunes vadībā vārīja ziepes un gada laikā diez var to savārīto izstrēbt!

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 19:19

aka saka

Caune nolēma, visi piekrita,Caune pārdomāja, visi piekrita. Priekš kam tie visi vajadzīgi.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 18:11

ups

Vai pērc jaunu, vai atpērc vecās- šā vai tā maita paliek maita.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 10:47

Haris

Izgāzās ar lielu blīkšķi ideāli izdomāts variants-jo dažs labs deputātelis (Turks,Tračuma...jau valsts pmašīnas sajuta kā savas,jo Cauņu paps par labu kalpošanu tak bija apsolījis atļaut nopirkt.Tā neko lēti un labi tiktu pie ideāli atremontētām mašinām
Tā var tikai Cauņu paps ar sev nopirktiem deputātiem,ja paanalizē pieņemtos lēmumus,tad jau redzam ko ir katrs savā labumā ieguvis,un kādi iepriekšējie grēki noslēpti!!!

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 09:19

Domāju, ka

Es domāju, ka šāds lēmums nav labprātīgs , bet piespiedu darījums pēc tikko notikušā ZZS kongresa Jelgavā.

pirms 8 gadiem, 2012.03.29 00:01

cuka

Caune savu sasmērēto reputāciju vairs izglābt nevar . Lai ko darītu.
Skuju taka gaida Cauni ar visu ZZS

pirms 8 gadiem, 2012.03.28 23:25

111

Kapec Caune nevareja to izlemt jau pasa sakuma,kapec mums sabiedribai jadara si pretiga cilveka un parojo darbu. KAPEC????? NOSTCAUNI UN VISUS TOS PAREJOS PABIRAS.
jARIKO PIKETS UN PARAKSTU VAKSANA.APNEMOS RIKOT PIKETU!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.03.28 19:50

tuttii

Domāju, ka, lai ko šie darītu, tāpat paliks ZZS.

pirms 8 gadiem, 2012.03.28 18:59

Novads

Domājat, ka šis galīgi populistiskais solis glābs ZZS no izgāšanās 2013.g. pašvaldību vēlēšanās?

pirms 8 gadiem, 2012.03.28 18:42

Vietējās ziņas