Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novads steigā ievēl pārvaldniekus, Valgundē tā būs Turka dzīvesbiedre (papildināta) 52

Jelgavas novada dome trešdien ārkārtas sēdē bez iepriekšējas izziņošanas ievēlēja visu 12 pagastu un Kalnciema pilsētas pārvaldniekus. Par Valgundes vietējās pārvaldes vadītāju ievēlēta domes priekšsēdētāja vietnieka Edgara Turka faktiskā dzīvesbiedre Maija Lasmane, taču ne E.Turks (ZZS), ne domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (ZZS) šajā faktā interešu konfliktu nesaskata.

Novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune vēl pirms pāris dienām «Ziņām» sacīja, ka par pārvaldniekiem tiks lemts vismaz nedēļu vēlāk. Tagad lielo steidzamību viņš skaidroja ar nepieciešamību pēc amatpersonām, kurām būtu oficiālas paraksta tiesības saistībā ar budžetu. Par to, ka trešdienas sēdes darba kārtībā būs arī šis jautājums, vairāki deputāti uzzināja tikai trīs stundas pirms tās sākuma. Likums to pieļauj. Jautāts, vai neredz interešu kofliktu tajā, ka viena no padotajām būs viņa nelaulātā dzīvesbiedre, E.Turks atbildēja noliedzoši. «Es viņu neizvirzīju un par viņu nebalsoju,» uzsvēra E.Turks, paužot viedokli, ka pārvaldnieki ir pakļauti izpilddirektoram, ne domes politiskajai vadībai. Savukārt Z.Caune teicās šādu faktu nezinām, bet tad sacīja: «Ja viņi nav oficiālā laulībā, neredzu problēmu». M.Lasmane ir vietējās bāriņtiesas priekšsēdētāja.Par pārvaldniekiem ievēlēti vairāki līdzšinējie pagastu padomju priekšsēdētāji - Jānis Skrauplis (Sesava), Imants Striška (Lielplatone), Ojārs Briedis (Zaļenieki), kā arī vairāki izpilddirektori, piemēram, Edgars Grīnofs (Svēte), Vladislavs Pogožeļskis (Platone) un savulaik par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu notiesātais Valdis Buividaitis (Vircava).No domes ievēlētajiem pārvaldniekiem tikai viens, proti, no Tautas partijas ievēlētais Ojārs Briedis ir deputāts, un viņam saskaņā ar likumu ir jāatsakās no mandāta. Viņa vietā nāks cits deputāts. Ir zināms, ka Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldnieces amatam tika izvirzīta deputāte Inta Savicka (Tautas partija), taču viņa domes atbalstu neguva. O.Briedis iepriekš atzina, ka vēlas strādāt domes koalīcijā, tāpēc nolēmis no partijas izstāties.Z.Caune tomēr skaidroja, ka pārvaldnieki izvirzīti proporcionāli partiju iegūtajām vietām vēlēšanās.Pārvaldnieku amatos ievēlēti:Leonīds Koindži - Ogli (Eleja)Silvija Zīberte (Glūda)Solveiga Arnīte (Jaunsvirlauka)Gaļina Koroļova (Kalnciems)Imants Striška (Lielplatone)Aivars Zeimuls (Līvbērze)Vladislavs Pogožeļskis (Platone)Jānis Skrauplis (Sesava)Edgars Grīnofs (Svēte)Maija Lasmane (Valgunde)Anda Duge (Vilce)Valdis Buividaitis (Vircava)Ojārs Briedis (Zaļenieki)

Pievieno komentāru

Komentāri 52

zip

izcili rafinēts karjeras gājiens...cik daudz šņabīša bija jāizdzer, lai "to"nosauktu par piemīlīgu?

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 10:57

auns

Labi būs Staļģenē .Vismaz izbeigsies tās mūžīgās kafijošanas. Atnāc uz pagastu ,bet kabinetos neviena nav ,visi tērgā pie bagātīgi klāta galda prikšpēdējās durvīs pa labi. Un tā katru dienu no rīta un pēcpusdienā.
Interesanti uz kurieni dosies jaunā dome pieredzes apmaiņā ,vasara jau iet uz otru pusi. Amati sadalīti nu tākā būtu laiks.

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 11:31

Ome

Sveikiņi, sveikiņi, nezinu nu gan kā ar to Maijiņu būs, tāda piemīlīga jau no ārpuses izskatās, bet tie "Edgariņi" jau bez vainas nav, tāpat jau tikusi bīdīta uz šo amatu no gultas puses. Taisnība jau ir, ka viss ir atkal noticis lielā steigā! Skatīsimies kā veiksies darbos, varbūt, ka Valgundes pagasts tagad būs pats labākais, sakoptākais utt. visā Jelgavas novadā!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 17:00

zinta

Ticība Caunem nav.Sākums -pirmajā sēdē uzreiz sev un vietniekiem noteica lielas algas.It kā citi jautājumi nebūtu primāri kā tikai pašu algas. Jaunsvirlaukas pagastā I.Savickas kundze sevi parādījusi no vislabākās puses.Visa teritorija sakopta,ir gan pansionāts vecīšiem,gan kultūras centrs,gan kafe,gan frizētava.Lai tik turas citi pagasti līdz,bet Caunem laikam nepatīk tas,kas padarīts,ja ar vieglu roku var ievēlēt citu.Bet nav ko brīnīties,jo M.Arnītis ar Cauni labi čomi,tāpēc jau tāda izbīdīšana notikusi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 20:13

ess

pildīs ta pilīs tā Maija,ka tik šai tagadiņ galvā nesakāpj!

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 16:22

arī Valgunde

Man kā izpilddirektore patika Ingūna, bet nu šefam edgaram labāk zināt kurš labāks, kurš ne.

pirms 11 gadiem, 2009.07.19 15:59

pensionārs

Skolu valde no pensionāriem attīrīta būs, bet vircavas kultūru joprojām vadīs iemarinēta jaunkundze.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 23:40

sss

Tā Arnīšu Solveiga ir galīgs zaļknābis, kurai svarīgāk ir karjera nevis bērni. Un Staļģenē arī diez vai zina no kuras puses vēji kādi pūš, un kurā pusē saulīte aust. Tas ka pa sekretāres algu māju ceļ vien vēl nenozīmē ka baigā vietējā pagasta patriote. Varēs skuķis nagus vīlēt un vecais Mārcis rīkoties. Bet Ziedoni - vircavā kait piekto daļu no tās kārtības un sakoptības kas ir Staļģenē.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 23:38

Valginde un Kalniecms malači - visi savējie sabīdīti. Tā turpināt un novads aizies..............

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 20:35

zemene

Fui, neauglīgi ķīviņi un "veļas mazgāšana"! "Sviests".

Veiksmi visiem pārvaldniekiem darbā!

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 15:32

smarts

Es to Cauni nepazīstu, bet pagaidām izklausās daudzsološi un sakarīgi. Vismaz to, ko saka, tas ir precīzi un tieši.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 15:23

ar Maiju pret Paijām

Jā, ar Maiju Lasmani ir nācies tikties - gudra, inteliģenta, zinoša sieviete un profesionālis savā vietā,beidzot. Paldies tam, kurš viņu virzīja šim amatam, tam cilvēkam roku jāpaspiež.

Ar to vietējo "čūsku midzeni' būs cauri!(Cerams) Tā tas ir "suņi rej, bet karavāna ies tālāk".

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 14:48

pensionārs

Ļoti žēl, ka spējīgākie cilvēki nobīdīti malā, savu personīgo ambīciju īstenošanai jaunā domes vadība gatava ziedot visu, paskatieties kāds izskatās Staļģenes centrs un jaunsvirlaukas pagasts kopumā, nu jau bijušais, kādas iespējas ir jauniešiem un pensionāriem darboties interešu grupās un attīstīt savas prasmes. Tik talantīgu un saprotošu vadītāju kā Savickas kundze diez vai vispār var atrast. Man ļoti žēl....

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 14:32

susurs

protams, ka radiniece, turieties pensionāri un visi citi, kuri varējāt labi dzīvot Savickas paspārnē, lai jaunajai dāmai pietiktu saprašana nesagraut visu iepriekšējo gadu veikumu, bet laikam jau Arnītis pats gribēs diriģēt parādi

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 14:18

pensionārs

kas tā tāda Solveiga Arnīte, no kurienes izrakta vai radiniece vecajam kolhoza priekšsēdim?

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 14:10

doma

Jā , izrādās,ka gandrīz vai katram ir kāds skelets skapī.

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 13:48

Jelgavniece

Man nav nekāda sakara ar Valgundi, bet senāk esmu strādājusi kopā ar Maiju - ļoti kompetenta un lietišķa, pavisam noteikti viņa godprātīgi pildīs savus pienāumus. Prieks par viņu!

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 13:12

xyz

Par līmeni...
Atrodiet 10 atšķirības Lielplatones pagasta pārvaldnieka I. Striškas dzīvojamās mājas būvniecībai un Lielplatones palīgskolas jaunās piebūves būvniecībai( tolaik Striška bija direktoriņš) izmantotajos materiālos!
Tas pats par Briedi un remontiem....
Protamsssss, protamsssss, ka man skaužžžžžššššššss.....

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 12:42

Vietējās ziņas