Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Opozīciju Jelgavas domes budžetā uztrauc elektroautobusu iepirkums un tēriņi grāmatvedībai 3

Pirms apstiprināt 2020.gada pašvaldības budžetu, Jelgavas domes opozicionāri pauduši bažas par elektroautobusu iegādes termiņiem un lieliem tēriņiem grāmatvedībai, aģentūra LETA novēroja domes sēdē.

Pēc sagatavotā budžeta projekta prezentēšanas jautājumus izpilddirektorei Irēnai Škutānei uzdeva tikai opozīcijas pārstāvji.

Lauris Zīverts (KPV LV) interesējies, vai pašvaldība nezaudēs Eiropas Savienības fonda līdzekļus elektroautobusu iegādei, kam paredzēta nauda budžetā. Pašvaldība pirms tam lauzusi līgumu ar AS "Ferrus", jo uzņēmums laikus nav spējis nodrošināt solītos transportlīdzekļus, taču projekts tuvojas noslēgumam. Škutāne skaidroja, ka pašvaldība Centrālo finanšu un līgumu aģentūru lūgs pagarināt līguma termiņu, lai paspētu sarīkot jaunu iepirkumu, un līdzekli netiks zaudēti.

Arī Gunāra Kurloviča (LRA) jautājums bija saistīts ar autobusu iegādi, precizējot, vai "Ferrus" autobusus ražo pats. Viņam stāstīts, ka uzņēmums tikai piegādā šos transportlīdzekļus.

Zīverts nav bijis apmierināts arī ar līdzekļu apjomu, kas paredzēti pašvaldības centrālajai grāmatvedībai, norādot uz augstu atalgojumu un citiem izdevumiem. Škutāne apgalvoja, ka grāmatvedības darba apjoms ir ļoti liels, turklāt struktūrvienība iesaistīta arī pašvaldības projektu realizācijā.

Stāstot par plānoto budžetu, Škutāne valdībai pārmeta vairāku nodokļu samazināšanu pašvaldībām un lēmumu tikai daļēji finansēt 1.-4.klašu skolēnu ēdināšanu. Par iejaukšanos pašvaldību darbā viņa nosauca ierobežojumu noteikšanu darījumos ar pašvaldību nekustamajiem īpašumiem, tāpat pašvaldībai neesot skaidrības par to, cik līdzekļu būs nepieciešams administratīvi teritoriālajai reformai.

Pēc Škutānes teiktā, budžets veidots ar piesardzību.

Jelgavas pašvaldībai pieejamie līdzekļi, tostarp aizņēmumi, šogad paredzēti 104,8 miljonu eiro apmērā. Budžets pieņemts, 12 deputātiem balsojot "par". Zīverts budžetu neatbalstīja, bet Kurlovičs un Aigars Rublis (V) balsojumā atturējās.

Jau ziņots, ka Jelgavas budžets šogad sasniegs 104,8 miljonus eiro, kas būs gandrīz par 9% vairāk nekā tika plānots 2019.gada sākumā. Ieņēmumos ietverti arī 16,2 miljoni eiro, kurus pašvaldība plāno aizņemties.

Kopumā budžeta ieņēmumi šogad ir plānoti par astoņiem miljoniem eiro jeb teju 9% lielāki nekā 2019.gada plānotais budžets. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pērn budžets plānots 96,4 miljonu eiro apmērā.

Pašvaldībā norāda, ka, neskatoties uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) palielinājumu, citu nodokļu ieņēmumu prognozes ir nemainīgas vai samazinājušās. Tā nekustamā īpašuma nodoklis tiek prognozēts 2019.gada līmenī, bet ieņēmumi no azartspēļu nodokļa varētu sarukt par 324 000 eiro, jo valsts ir samazinājusi šī nodokļa pašvaldības daļu, tāpat procentuāli samazināta dabas resursu nodokļa daļa, kas tiek ieskaitīta pašvaldībām. Ievērojamu ieņēmumu daļu veido valsts budžeta pārskaitījumi pašvaldībai, kur darba samaksa pedagogiem gada pirmajiem astoņiem mēnešiem vien veido deviņus miljonus eiro. Savukārt kopējais finansējumus dažādu projektu realizācijai budžetā ir 25 miljoni eiro, taču jau pašlaik esot skaidrs, ka gada laikā šī summa augs.

"Paldies visiem Jelgavas iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kuri pagājušajā gadā ir godprātīgi maksājuši nodokļus valstij. 2019.gada nogalē pašvaldības budžetā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) prognoze tika būtiski pārpildīta - tik liels nodokļa ieņēmuma pieaugums nav bijis pēdējo desmit gadu laikā. Tas ir visu jelgavnieku nopelns, kas sniedz būtisku devumu pilsētas budžetam," informēja Škutāne.

IIN ieņēmumi palielinājušies par pusmiljonu eiro. Izpilddirektore pauda, ka šos līdzekļus var plānot, lai attīstītu pilsētas infrastruktūru, uzlabotu pakalpojumu kvalitāti. Piemēram, šogad nebūtu iespējams ieplānot Satiksmes ielas rekonstrukcija, kuras īstenošanai pašlaik nav iespējams piesaistīt nedz Valsts kases aizņēmuma līdzekļus, nedz Eiropas Savienības finansējumu. Taču pašvaldība to šogad realizēs par budžeta līdzekļiem, pateicoties nodokļu ieņēmumiem.

Vietvara uzsver, ka viena no svarīgākajām Jelgavas prioritātēm ir atbalsts uzņēmējdarbībai, un arī šogad pašvaldība īsteno vairākus vērienīgus projektus, kas vērsti uz uzņēmējdarbības attīstību, piemēram, Loka maģistrāles rekonstrukcija, Neretas, Prohorova un Garozas ielas pārbūve, jaunas ielas - Rubeņu ceļa turpinājuma - izbūve, lidlauka poldera dambja pārbūve, pašvaldības īres nama Stacijas ielā 13 rekonstrukcija, izveidojot tur arī plašu sociālo pakalpojumu piedāvājumu, Restaurācijas centra izveide vecpilsētā.

Šogad Uzvaras parkā sadarbībā ar "Latvijas valsts mežiem" tiks uzbūvēta bērnu pilsētiņa, kur dažādās zonās tiks izvietoti galvenokārt no koka būvēti aktivitāšu centri. Jau drīzumā uz savām jaunajām mājām Zemgales prospektā pārcelsies "Junda". Pilsētā tiks iegādāti arī četri elektroautobusi un ierīkotas divas uzlādes stacijas, lai sāktu nodrošināt videi draudzīga sabiedriskā transporta ieviešanu pilsētā.

"Vēl tikai pagājušajā gadā pašvaldība pabeidza Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukciju, bet, jau noslēdzoties šim mācību gadam, tiks sākta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas ēkas pilnīga rekonstrukcija. Kopumā šī projekta izmaksas būs apmēram seši miljoni eiro, un pēc rekonstrukcijas skolēni ēkā varēs atgriezties 2022.gadā," prognozēja Škutāne, piebilstot, ka būvdarbu laikā vecāko klašu audzēkņi mācības turpinās Jelgavas pilī, bet mazāko klašu skolēni - bijušajā Spīdolas Valsts ģimnāzijas ēkā.

Otrs nozīmīgākais projekts izglītības jomā šogad būs jauna bērnudārza būvniecība, rekonstruējot ēku Brīvības bulvārī 31a. Pašvaldībā to sauc par vienu no ātrākajiem risinājumiem, ko pašvaldība var īstenot, jo valsts šim mērķim ir ļāvusi pašvaldībām ņemt aizņēmumu Valsts kasē 12 000 eiro apmērā uz vienu bērna vietu topošajā bērnudārzā. Tas ļaus pašvaldībai gada laikā rekonstruēt esošo ēku un uzcelt tai arī piebūvi, lai jaunajā izglītības iestādē jau nākamgad varētu uzņemt 150 mazos jelgavniekus. Vienlaikus pašvaldība turpina realizēt ieceri par jauna bērnudārza būvniecību Nameja ielā. Pašlaik notiek būvprojekta izstrāde un objekta apkārtējās infrastruktūras sakārtošana.

Lai visiem 1.-4.klašu skolēniem turpinātu nodrošināt brīvpusdienas, pašvaldība šogad budžetā paredzējusi ap 0,6 miljoniem eiro.

Vasarā 1260 Jelgavas skolēni dosies uz Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, un, lai nodrošinātu kolektīvu dalību svētkos - tautastērpi, mēģinājumi, transporta izdevumi, dzīvošana, ēdināšana -, pašvaldībai tas kopumā izmaksās 245 000 eiro.

Atbilstoši valdības apstiprinātajam no šī mācību gada ir palielināta arī minimālā pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba algas likme, par slodzi saņemot 860 eiro. Vienlaikus pašvaldība paredz šogad visiem ap 2000 pašvaldības darbiniekiem darba samaksas pieaugumu par 5%.

"Sagatavotais pilsētas budžeta projekts, par ko vēl jālemj domes deputātiem, ir apjomīgs skaitļos un realizējamos projektos, taču būtiskākais ir tas, ka katra skaitļa un katra projekta mērķis ir tikai viens: nodrošināt vēl kvalitatīvākus pakalpojumus jelgavniekiem ikvienā no jomām - vai tas būtu sociālais atbalsts, kultūra, sports, izglītība, infrastruktūra, drošība, atpūta, veselība, vai vides aizsardzība," apgalvoja Škutāne.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kapecitis

Vai žurnalisti varetu mūs informēt , kapec Andris atteicas pirkt autobusus no sava dela vadita uzņēmuma ?

pirms mēneša, 2020.01.28 22:24

azalea

Vai Jelgavas pašvaldība atkal ar savu bezizmēra labvēlību grāmatvedībai darbojas pēc principa - radīsim tik pilsētai problēmu un tad jau skatīsimies, kā un kam pašu "neizmērojamo labvēlību" izdalīt un kas palīdzēs to pātraukt, ja netiks sadalīts viņiem pa labu tas, kas pieder visiem. Es nezinu, kā to īsti sauc, bet ir viens īsts vārds šadai pieejai lietu risināšanā- rada problēmu un tad to risina, neaizmirstot samaksu par risināšanu. Nu Jelgava gan drīz "zels un plauks". Jelgava - izaugsmei!@@@. Uz ielas ui, bet mājās fui, ēd pats savu cepuri! Ka tevi piķis parauj, to tavu grāmatvedību!!!@

pirms mēneša, 2020.01.29 15:39

Dpuse

Budžetā vajadzētu ieviest papikdinājunu saistībā ar derīguma termiņa izbeigšanās produktu jaunu sadali, lai nevis veikali nosaka to sadali pa baznīcas sadales punktiem, utt., bet lai pašvaldība izdala talonus par noteiktu summu mēnesim pilsētas nabadzīgajām ģimenēm vienā lielā punktā, kur nabadzīgie iedzīvotāji paši izvēlas sev nepieciešamo pēc vajadzības. Tā būtu reāla palīdzība pilsētas iedzīvotāju nabadzīgajai daļai.

pirms mēneša, 2020.01.29 16:11

Vietējās ziņas