Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrdien «Zemgales Ziņās»: «Benefice» plāno pārcelties uz Pārlielupi; nelikumības ar mežiem novilcina apzināti 8

Jelgavas Izglītības pārvaldē nezina, ka tās pakļautībā esošā kolektīva – moderno deju studijas «Benefice» – problēmas pārņēmusi pašvaldības aģentūra «Kultūra». Meklējot jaunu mājvietu, «Benefice» domā no vecā pasta Raiņa ielā 14 pārcelties uz agrāko cukurfabrikas ēdnīcas ēku Cukura ielas galā Pārlielupē.

Mājvietas maiņa saistīta ar tirgus cenu vairākkārt pārsniedzošo 5467 latu īri, ko jau trešo gadu pašvaldība par 710 kvadrātmetriem vecā pasta ēkā ik mēnesi maksā uzņēmumam «Roma nami». Plānotajā jaunajā mājvietā nomas maksu amatpersonas atturas nosaukt, taču sola, ka tā varētu būt pašvaldībai draudzīgāka. Zemgales virsmežniecība: Jelgavā nelikumības ar mežiem tiek apzināti novilcinātasJelgavas tiesas tiesnesei Kristīnei Konderko rīt jāskata Zemgales virsmežniecības civilprasība pret Jelgavas novada pašvaldību par 31 tūkstoša latu piedziņu par valstij nodarītiem zaudējumiem, nelikumīgi nocērtot vērtīgu mežu Kalnciemā. Līdz šim gan tiesībsargājošās iestādes nostājušās pašvaldības pusē, attaisnojot zāģēšanas lēmuma pieņēmēju un nemeklējot vainīgos, tāpēc virsmežniecība uzskata – lieta apzināti tiek vilkta garumā, lai likumpārkāpēji izbēgtu no soda. Plašāk par Kalnciema koku epopeju un policijas gauso darbu lasiet otrdienas laikrakstā.«Larelini» nonāk ūtrupē, bet linu pārstrāde turpinās Atbrīvojot no darba pēdējos 86 darbiniekus, pērn rudenī tika sākts uzņēmuma «Larelini» maksātnespējas process. Lielākie kreditori, kam linu pārstrādātājs palicis parādā, gan ir nevis strādājošie, bet nodokļus nesaņēmusī valsts un kredītu devēja banka. Tomēr nonākšana ūtrupē linu audumu ražošanas procesus nav apstādinājusi – visus atlaistos darbiniekus uzreiz pieņēmusi tiem pašiem saimniekiem piederošā firma «L.R.A.», kas līdz tam tikai tirgoja izstrādājumus. Pašvaldību publiskajām bibliotēkām valsts nesniedz tiešu atbalstu, tāpēc  grāmatas gādā no pašvaldību maciņiemPreses izdevumu un jaunu grāmatu iegādei Jelgavas novada pagastu pārvaldes savām bibliotēkām šogad plāno tērēt aptuveni tūkstoš latu. Tas ir tikpat vai mazliet vairāk nekā pērn, atzīst aptaujāto bibliotēku vadītājas, piebilstot, ka ar piešķirto summu var iztikt tīri labi, jo pastāv iespējas mainīties ar citām grāmatu krātuvēm. Ozolnieku novada un Jelgavas pašvaldības grāmatām piešķīrušas krietni lielāku summu. Kultūras ministrija pieļauj, ka šogad varētu tikt atjaunota Kultūrkapitāla fonda programma «Vērtīgo grāmatu iegāde». Kā bibliotēkas iztiek ar tām piešķirto budžetu – «Zemgales Ziņās» otrdien.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 28.februāra numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .• Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 8

skeal

Baigais nu jau cukurfabirkas rajons. Pārbrauc pāri Lielupes tiltam (no centra puses) un nogriezies pa labi. Lūdzu!

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 18:34

to vecaks

Nav tur nekāda sakara ar bosu dzīvesvietām..Ir telpas un ir pieprasījums.benefice tagad
būs reāls komerciāls pasākums. Gribat-vedat savus bērnus lēkšot,negribat-nevedat.
Kapitālisms

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 13:42

vecaks

Bet vai kaads domā kā tur bērnu aizvest? Vai tas ir kāds lobijs bērnu vecākiem, kas dzīvo cukurfabrikas rajonā? Varētu papētīt kuri no Jelgavas bosiem tur dzīvo, tad kļūtu viss skaidrs!!

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 11:11

to gamma

Benefice jau sen ir privāts kantoris, lai dara ko grib!

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 10:13

gamma

Izglītības pārvalde nezin, ko dara tās pakļautībā esošie kolektīvi jeb, precīzāk, kolektīvu vadītāji? Nu gan laiž!
Aģentūra "Kultūra" netiek galā ar savējiem kolektīviem - tie vandās pa dažādām vietām, tagad vēl vienu ievelk. Jocīgi gan!

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 09:55

Kalnciema

Tračumu davno jau cietuma vajadzeja ielikt par nirgasanos par iedzivotajiem
Stolko vsego natvorila

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 09:35

ss

Adrese ir RAIŅA iela 14. Laikam G.G. rakstījis vai vēl kāds, kuram galvā mūžīga putra.

pirms 8 gadiem, 2012.02.28 07:50

kk

Benefice domā?? Vai tad vecā pasta adrese ir Pasta 14??

pirms 8 gadiem, 2012.02.27 20:55

Vietējās ziņas