Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrdien «Zemgales Ziņās»: Ozolnieku vidusskolā aizdomas par jaunāko klašu skolēnu seksuālu izmantošanu; Valgundes zeme atklāj vērtīgu noslēpumu 20

Valsts policijā saņemts iesniegums par, iespējams, mazgadīga skolēna seksuālu izmantošanu. To darot vecākie skolasbiedri Ozolnieku vidusskolā. Aizdomas radušās astoņgadīga zēna vecvecākiem pēc sarunas ar puiku, bet skolas direktori par to informēja policija. Lietas apstākļus skaidro policija, ar bērnu strādā psihologs. Ceturtdien skolā tiks sasaukta ārkārtas vecāku sapulce, kurā pārrunās šos un citus ar bērnu drošību saistītus jautājumus.

Strādājot kopā uz biešu lauka, Vināras un Gunāra astoņgadīgais mazdēls sācis runāt dīvainas lietas un izprašņāt vecmāmiņu par to, ko viņa darītu, ja viņš pēkšņi vairs nepārnāktu mājās. «Es jautāju – kā nepārnāksi, mājas nezini? Viņš saka – bet ja es kādreiz no meža ārā netikšu? Tad sākām runāt, kā no meža tikt ārā. Vārds pa vārdam, un puika sāka stāstīt, kā lielie zēni par viņu ņirgājas,» atceras vecmāmiņa. Plašāk lasiet otrdienas laikrakstā.«Krīze nav beigusies» «Tā «nolādētā» latvju tauta, kas it kā nemīl maksāt, vasaras periodā samazinājusi parādu summu par 37%. Tātad tie latvieši tomēr kaut ko maksā. Tas liecina, ka cilvēku maksātspēja nespēj konkurēt ar siltumapgādes cenām – tā ir objektīvā realitāte,» saka Pašvaldību savienības konsultants Aino Salmiņš.Ēdiens var uzlabot dzīviUzturam jānodrošina enerģija un veselība, nevis jākļūst par slimību cēloni. «Nevajag ieslīgt ēšanas pārmērībās, piemēram, pārēšanās var būt pieļaujama kāzās, dzimšanas dienā, taču ne jau regulāri,» iesaka atcerēties Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs dietologs Edgars Bodnieks. Veselības tematikai veltītā lappusē viņš norāda, ka «cilvēkam vajadzīgs pilnvērtīgs, sabalansēts uzturs, tāpēc jāuzņem visas vielas – ogļhidrāti, olbaltumvielas, taukvielas». Diskutablas produktu grupas esot saldumi, trekni ēdieni, kūpinājumi un konservēti produkti, lai gan ārsts uzskata, ka «nav kaitīgu ēdienu, ir slimīga uztvere». Valgundes zeme atklāj vērtīgu noslēpumuKartupeļu talkas laikā atrasts tūkstoš gadu sens šķēps lauž mītu, ka apgabals starp Jelgavu un Rīgu dzelzs laikmetā nav bijis apdzīvots, otrdien «Zemgales Ziņās» atklāj Austra Engīzere, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta glabātāja. Laikrakstā meklējiet stāstu par nozīmīgo priekšmetu, par kura atradēju šovasar kļuva 12 gadu vecais skolēns Klāvs no Valgundes.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 2.oktobra numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 20

:O

Šī direktore izskatās vairak vaktē skolotajus un lingā tos ārā,nevis bērnus. Tā smaidīt par tādam debilām lietam,kas notiek skolā,bija vsp nenormāli. :/

pirms 7 gadiem, 2012.10.03 20:54

Sabiedrība

Baisi, ja mazais cilvēciņš stāsta tādas lietas. Kas notiek viņa sirsniņā, galvā? Sirds sažņaudzas iedomājoties , ko puisis pārdzīvo.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 18:01

Hmmm

@ pretigajai 02.10.2012. 13:35:31 - tad jau tu esi starp tiem, kādas skolai i tuvumā nevajadzēja laist. :)
Gluži, kā nav pareizi, ka mājās visu noveļ uz skolu, tieši tā pat nav pareizi, ka skola visu noveļ uz mājām. Ļoti bieži skolā notiekošais nav nekā saistīts ar mājām un pagalmu. Tā ir gandrīz vai aksioma, kuru pedagogam būtu kauns nezināt, ka daudziem bērniem grupa skolā atšķiras no grupas mājās un pagalmā, un tāpat pagalma bērnu vidū izdarības atšķiras no izdarībām skolu bērnu vidū.
Tūlīt no amata būtu jāatlaiž visi skolotāji, kas atbildību krauj ģimenei, jo - tad, kad ģimene ierodas skolā risināt problēmas, tad tā tie atšūta (savā ziņā pamatoti), lai neievieš skolā jaunu kārtību.
Apgalvojums, ka skolā notiekošais vienmēr atspoguļo ģimenē notiekošo ir trula demagoģija, un šāds apgalvotājs lai pasēž uz poda.
To zinu arī no personīgās pieredzes. Tikai un vienīgi skolasbiedru kompānijā reiz atļāvos kafejnīcā bulciņas zagt. Ģimenē ko tādu pat iedomājies nebūtu, pagalma bērnu vidū par to mani būtu nosodījuši, bet skolas bara vidū to darīju, lai pievienmotos baram un lai bars mani neapsmej, jo lūk konkrētajā laikā un kolektīvā nospert bulciņas bija kā iesvētība, lai tevi skolasbiedri ņemtu pierē, un šī skolas bara audzināšana ir skolotāju nevis vecāku ziņā.
Sāksim ar to, ka vecāki nevar novērst problēmu, par kuru nezina. Un paši skolotāji ne reizi vien atzīst, ka skolā bērni izdara to, kas mājiniekiem pat fantāzijās nenāk, ka viņu atvase ko tādu darītu.
Tā ir dzīve grupās - nevis vienā grupā, bet daudzās, un katrai sava pieeja. Ja pedagogs nejēdz psiholoģiju, viņam jāatņem tiesības būt par pedagogu.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 14:43

SoS

Mazs bērns tādas lietas nevar izdomāt. Tam visam ir pamats. Nekad nav dūmu bez uguns. Un "lieli riebeklēni" mācās visās skolā, kas dara pāri ne tikai mazākiem, bet arī bērnien invalīdiem, tiem, kuri ir par viņiem vārgāki un nespēj sevi aizstāvēt. Ja paši dabūtu no kāda riktīgi pa purnu, tad reiz par visām reizēm būtu izmācīti. Lai Dieviņš dotu, ka policija atrastu vainīgos un sodītu ne tikai "riebeklēnus", bet arī viņu vecākus. Viss pamats nāk no ģimenes, lai tad ģimene arī atbild.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 14:08

pretigajai

Tu butu pirma, kas blautu, ja saktu skolotajs dezuret tualetes telpas.blautu par demokratiju un brivibu un sazin ko vel.Pasi uzaudzinam to ko nu redzam un lamajam skolotajus. Esmu skola stradajusi un secinajums viens, tas, kas nak no majam ir vienkarsi briesmigi. Ta ka paskatisimies uz sevi vispirms. Forsi jau skolai visu uzkraut.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 13:35

membrāns

.. Mozaīka!Tiesā nevis par dzimumtieksmi,bet par tās apmierināšanu vardarbīgā un ***tīgā veidā.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 11:16

pretīgi

esmu šokā par skolu,kurai tā uzticājāmies...radi zvana no Rīgas,Dobeles un saka,ka esam palaiduši bērnu kkādā zonā mācīties...direktore tik mierīgi smaida Degpunktā,it kā nekas īpašs nebūtu noticis...pretīgi...jo viņai jau iepriekš bija sūdzības,ka kas tāds skolā notiek.Viņa ir jāatbrīvo no amata.Lai patrulē skolas tualetēs.Paldies puiša vecvecākiem,ka saņēmās celt trauksmi...

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 10:24

pensis

Apsveicu ***tu praidu atbalstitajus augstakajas aprindas ,sveiciens ritinam .

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 09:58

iedz.

Direktorei vairāk derētu uzklausīt bērnus un vecākus,nevis domāt tikai par savu prestižu!

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 08:52

to OZO 02.10.2012. 08:15:28

Attiecībā pret cietušo 100% direktore vainīga.

Mani bērnībā vienkārši piekaut vajāja. Bet vadībai bija pofig. Ja sūdzējos, aizrādīja, ka skolas prestižu grauju. Apmēram, kā komentārā " Vecāks 01.10.2012. 20:29:31 "

Par laimi, bija labas attiecības ar kaimiņu pagalma džekiem. Tie tad kādu laiku pavadīja uz skolu un pretī atnāca, un dažam labam pa mūli sadeva. Kad no viņiem dabūja priekšnieku dēliņš, tad pēkšņi skolas vadība atjēdzās, ka ir kādas problēmas.

Tā vien šķiet, ka Ozolniekos līdzīgs "strausu" gadījums.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 08:44

OZO

Nevis direktore vainiga, bet vecaki, ka tadus izaudzinajusi. atbildibu ka parasti novelam uz citiem.Nu ta tak ertak.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 08:15

nu...

lai tik Ozolnieku parastie iedzīvotāji uzzina, kuri tie pišļi ir...

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 07:05

ilva

nu mans centrs ir bankrotējis ar visām parpalām! nekas,gan jau ar Ziemeļu Ministru padomes atbalstu visu nogludināsim.

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 23:40

varavīksne-Mozaikai

Nevelc nu sedziņu uz savu .....

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 22:54

Kāda starpība

Tupie Ozolnieku skolotāji un tizlā direktore. Biezo skola, tam kam pakaļ neatbrauc ar džipu par to var ņirgāties. Nākošie izdzimteņi.

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 21:22

Vecāks

Ozolnieku izglītības iestādes strādā pēc principa nav domē sūdzības no iestāžu vadības - nav problēmu iestādēs. Nav jau pirmā reize...... Notiek gadījums - pirmā rīcība ka tikai visu ātri noslēpt, ka tik kāds neuzzinātu un neciestu "prestižs"..... problēmu cēloņus neviens necenšas ne risināt ne arī saprast........

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 20:29

Mozaīka

Viņi taču neizmanto seksuāli. Viņiem ir citāds viedoklis un citāda domāšana, kā jūs nesaprotiet? :))))) Ja tiesāsiet minoritāti par dzimumtieksmi, tā taču būs diskriminācija! :))

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 20:01

korķis

Nu moins. Ožos tāādas lietas notiek, skolā, direktorei zem deguna vai blakus kabinetā.

pirms 7 gadiem, 2012.10.01 19:45

Vietējās ziņas