Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrdien «Zemgales Ziņās»: Skolas gatavas skolēniem; vienam caurules līdz sētai, citiem jāmeklē simti; mazos veikalus uztur aizmāršas un pensionāri 3

Pilsētā un novados nākamajā mācību gadā attīstīs informāciju tehnoloģijas, pastiprināti mācīs svešvalodas un tuvinās profesijām. Skolēnu skaita kritums mācību iestādes nebaida, intervijā «Zemgales Ziņām» apgalvo Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa, Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza un Ozolnieku novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītājs Uldis Gāle.

Intervijā izglītības vadītāji neslēpj nepatiku par preču un pakalpojumu noteikšanu atklātās iepirkumu procedūrās, Ozolnieki ir gatavi pastiprināti mācīt svešvalodas, lai tad, ja jaunieši pamet valsti, viņi spētu iekļauties ārzemju darba tirgū, kā arī skolotājiem iesaka nesacerēties uz valsts piešķirto papildu finansējumu atalgojumu fondā, jo jau tagad mūsu skolotāji saņemot vairāk, nekā standartlikmē paredzējusi valsts. Plašāk par jaunumiem un problēmām izglītības nozarē – intervijā laikrakstā. Vienam caurules līdz sētai, citiem jāmeklē simtiPilsētas vadība noraida pārmetumus, ka dažiem pietuvinātiem cilvēkiem atšķirībā no vairuma kanalizāciju plānots pievilkt līdz namdurvīm, tā ļaujot ietaupīt tūkstošiem latu. Tomēr shēma, kurā atainoti plāni ievilkt kanalizācijas tīklus Parka, Apiņu un Biešu ielās, skaidri apliecina – tikai vienā no mazajām ieliņām domāts ierakt garākas caurules līdz vairāku namu durvīm, no kurām pēdējās ved uz pilsētas vicemēra Viļa Ļevčenoka radinieku mājām.Mazos veikalniekus uztur aizmāršas un pensionāriMazo veikaliņu trumpis ir atrašanās vieta un pārdevēju personiskā attieksme – iespēju aprunāties ar laipnu pārdevēju daļa pircēju vērtē augstāk nekā to, ka maizes klaipiņa cena ir par dažiem santīmiem augstāka, vērtē Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška. Veikalnieki, kas vienās telpās mājo vairākus gadus, atzīst – viņus uztur pļāpīgi pensionāri un tie, kas aizmirsuši ko sagādāt lielveikalā. Abos gadījumos iedarbojas fakts, ka veikaliņš ir «tepat aiz stūra». Tirgu cer iekarot ar peldošām saunāmJelgavnieks Mikus Lode vienīgais Latvijā izgatavo peldošās saunas. Viņš biznesa haizivju pasaulē vēl ir kā sīka zivtiņa, kurai jācīnās par izdzīvošanu un savu vietu plašajos ūdeņos, taču ambīciju viņam netrūkst. «Nākotnē ir plāns pirtis aprīkot ar saules paneļiem, kas ražotu elektrību, līdz ar to sauna būtu apdzīvojama arī tumšajā laikā. Taču jau tagad uz tām var dzīvot arī ziemā, jo telpas ir apsildāmas,» klāsta uzņēmējs. Jelgavnieka gatavotās saunas mājiņas jau peld Zviedrijas ūdeņos, interesi par tām izrādījuši norvēģi un somi, bet vietējā tirgū interese pagaidām neliela. Par viņa ambīcijām lasiet laikrakstā.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 28.augusta numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .• Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Sandijam

Nīpa sētniekiem alga ir zem minimālās, jo šefs izdomājis viņu darba laiku saskaldīt daļās, lai vairāk nebūtu jāmaksā, tā kā laipni gaidīti, skolotāji!

pirms 8 gadiem, 2012.08.28 10:05

Sandijs

Skolas ir absolūti nesagatavotas, jo izglītības nodaļa nav spējīga risināt jautājumus ...Būtu vismaz pedagogiem izmaksājuši sociālos pabalstus uz 1.septembri, kā to ik gadus dara Rīgas dome. Pedagogu algu gaidāmais pielikums ir smieklīgs, turpināsies pedagogu komunālo maksājumu parādu pieaugums. Nerunāsim par grāmatām, semināriem, datoriem un citām pedagogu kvalifikācijas nepieciešamībām ... Laiks pārkvalificēties skolotājiem par sētniekiem, tur nav vajadzīga ne laba frizūra, ne labs apģērbs un vakaros ir miers ...

pirms 8 gadiem, 2012.08.28 09:11

egle1

Veikalu Pavasars, kas atrodas Kalpaka/Zirgu stūrī uztur skolasbērni (pērk visādus sūdus) un alkoholiķi (pērk alko, kas ir lētāk kā lielveikalos), pārdevējas tur gan nav laipnas, pensionārus tur nekad neredzu, šad tad nopērku piena paku par nenormālu cenu,m turklāt vienmēr dabūju ar pēdējās dienas derīguma termiņu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.28 08:52

Vietējās ziņas