Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otrdien «Zemgales Ziņās»: Uzņēmēji saceļas pret pašvaldībām; bažas par Lielās ielas konkursa godīgumu 14

Seši Jelgavas rūpnieciskās zonas uzņēmumu vadītāji un pārstāvji pirmdien parakstījuši vienošanos izveidot apvienību, kuras mērķis – panākt Jelgavas un Ozolnieku pašvaldību aktīvāku darbību sasāpējušu jautājumu risināšanā. Kā pirmie uzdevumi tiek minēts Rubeņu un Akmens ceļu atjaunošana un ūdensvada sakārtošana.

Vienošanās parakstīšanas vieta – rūpnīcas «Dinex» ēdnīca – un laiks – pusdienas pārtraukums – liecināja, ka sanākuši darbīgi, aizņemti cilvēki, kuriem nav svarīgas ārišķības. Pēdējais piliens uzņēmēju pacietības mērā bija pēkšņais ūdens piegādes atslēgums Akmens ceļā. Par to, kā uzņēmēji grasās panākt infrastruktūras sakārtošanu, lasiet otrdienas «Zemgales Ziņās».Siltinātajā Māras ielas namā ekonomē vien tie, kas sildās maz«Cilvēku noskaņojums ir dažāds – tie, kas grib dzīvot komfortā un atgriež radiatorus, varbūt pat maksā vairāk,» atklāti par siltināšanas ieguvumiem un mīnusiem saka Māras ielas 1. nama pārvaldnieks Guntis Kupčs. Toties neatsverams pluss ir iespēja pašam noteikt, ekonomēt siltumu vai ne, kā arī strauji augusī dzīvokļu vērtība. Vairāk par dzīvi pēc siltināšanas laikraksts vēstī otrdien.Šaubas par Lielās ielas konkursuJau gandrīz pussimt jautājumu Jelgavas Domes Iepirkumu komisija saņēmusi par Lielās ielas rekonstrukcijas iepirkumu un veikusi virkni izmaiņu konkursa nolikumā. Potenciālie ielas būvnieki sūdzas par nepamatotām prasībām, kā arī norāda – nolikuma specifikācijas gatavotas tā, ka uzvarēt var tikai viena – vietējā – ceļu būves kompānija. Piemēram, darbu daudzumu sarakstā noteikta prasība, ka rekonstruējamās Lielās ielas ietvēs izmantojams bruģakmens, kura virsma apstrādāta ar metāla lodīšu strūklu. Konkursa pretendents, aptaujājot bruģakmens ražotājus Latvijā, konstatējis, ka nolikumā norādīto bruģakmeni ražo tikai viens uzņēmums – vietējā SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»». «Mūsuprāt, tādas nolikuma prasības deformē konkurenci, radot iespaidu, ka tas izstrādāts konkrētas komercsabiedrības interesēs,» teikts ieinteresētā uzņēmēja pārmetumā, kurā arīdzan lūgts izdarīt izmaiņas konkursa prasībās, nodrošinot visiem pretendentiem vienādas iespējas piedalīties. Plašāk – laikrakstā otrdien.Pamesto māju «Meķi» pagalmā Zaļeniekos saduras lielo un vidējo lauksaimnieku intereses Dāņu lauksaimniecības uzņēmums «Domnieki» iesniedzis pieteikumu Jelgavas Reģionālajai vides pārvaldei par nodomu Zaļenieku pagasta Meķos būvēt šķidrmēslu glabātavu  tilpumu 10 tūkstoši kubikmetru, ko varētu pielīdzināt 170 dzelzceļa cisternām. Tuvējās viensētas Vilces pagasta Pļaviņu saimnieks Jurijs Ļipickis savācis parakstus no vienpadsmit apkārtnes iedzīvotājiem, kuri to nevēlas pieļaut. Dokumentu paredzēts iesniegt Jelgavas novada Domē. Taču pēc speciālistu atzinuma, tas projektu apturēt nevar.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 17.aprīļa numurā.• Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .• Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .• Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 14

zocialists Ivars Jakovļevs

Dārgie biedri!

Tikai balsojot par mūsu partiju, jūs izdarīsiet pareizo izvēli dzīvē! Tikai mūsu partija spēs nodrošināt valsts izzagšanas iznīdēšanu un sociālā taisnīguma nodrošināšanu.

Tuvojas Vladimira Iļjiča ļeņina dzimšanas diena, - lūdzu nejaukt ar fašistu lielvadoņa ādofa Hitlera dzimumdienas pieminēšanu!

Tuvojas Uzvaras svētki, kuri ir svēta lieta katrā ģimenē! aicinu palīdzēt tiem veterāniem, kuri kaldināja uzvaru cīņā ar brūno mēri , tādā veidā atnesa mums brīvību no fašisma!

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 18:05

To: Jakovelim

Labāk pastāsti kam pateicoties šeftē Rīgas Centrāltirgū!

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 15:45

MM

Un ierunajas godigakie pilsetnieki.Man jau liekas, lai labak uzvar vietejie ar vietejo darbaspeku. tas ir pirmkart. otrkart nav jau vajadzibas un jegas , lai uzvaretu firma no jekabpils.Vispar jau riebjas sitie vaidetaji un visu zinosie.Un tam zocialistam teiksu ta; nemeri visus pec sava mera, kur teikts ka pareizais.Vispar jau no sitadiem ka jus pilseta smird.

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 13:17

nav šaubu

Jau iepriekš tika izteiktas bažas, ka Rāviņa mafiozā banda veido tādus nolikumus būvdarbiem, ka uzvar tikai savējie, kuri pēc tam dāsni apdāvina konkursu vērtētājus. Nav jābūt Einšteinam, lai saprastu, ka Igate (Māris Peilāns) un KULK ( Gunārs Bubulis)- ceļu būvē, Rimts (Juris Veiss)- māju būvniecībā regulāri uzvar konkursos Jelgavā, jo Rāviņa mafija viņus mākslīgi virza. Turklāt darbi tiek veikti ļoti nekvalitatīvi, par ko liecina Dobeles šosejas rekonstrukcijas brākis no Igates, Raiņa ielas problēmas no Igates un KULK, nenormāli dārgais bērnudārzs P.Brieža ielā no Rimts, utt..

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 11:59

ieņirdzis

kamēr šāds tāds pāķis būs pilsētā noteicējs, tikmēr neceriet, ka ielām tiks kāds labums

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 11:05

zocialists Ivars Jakovļevs

bļa, tas jampāzijs ir tāds šaubīgs tips vispār.....xvz, a- varbūt atslaucīsi viņam - i pie reizes krānu nopulēsi - kā domes kungu labo darbu slavinātājai un sūda taisītājai par pīrādziņu - aldziņa ta jāatstādā ir, vai ne?

Jampāzij,- vai tu neiebilsti ja domes dāma ar krāsotiem gariem nadziņiem tev pa ***enieku nobrauc ar siltu ūdeni , šampūnu un švammi, kā arī pie reizes nopulē krānu - lai garastāvoklis labs domes godīgo konkursa rīkotāju diženi godīgos darbus slavināt komentāros??

bet tas jampampā taču no elejas - tādād lauku vieplis - sekojoši pabalstus viņam Zieča iešķiebj- kādu stirnas kājiņu, uzsauc tančus Zaķīšu plaviņā, pēc disko pasākumu atļauj salasīt tukšās pudeles.

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 10:52

kompa

Vairums komentu raksta tie, kas pat pkaļu sev kārtīgi nemāk noslaucīt un smirdīgi staigā pēc pabalstiem no tās pašas nīstās pašvaldības budžeta, kuru lielā mērā pilda 'negodīgie" uzņēmēji.

Skumji un reizē stulbi smieklīgi....

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 09:54

zocialists Ivars Jakovļevs

labrīt visi godīgie un arī negodīgie uzņēmēji, no kuriem daļa saucas vienkārši kā "spekulanti"!

Par ko nu cepjaties, - jo Muļķu zemē konkursi tāpat vien nenotiek, - gadās , ka naudas dalītājs un darbu veicējs dodas kopā kādā romantiskā ceļojumā - kā divi balodīšī , sadevušies roku rokā vai kā Britānijas zilie runčuki Eltoni ..... Es nekādā mērā neapšaubu godīgumu, jo tās ir tikai tādas nejaušas sakritības, tāpat kā meitu iekārtošana darbos rajona kantorī! Godīgi taču privatizēta Tirzniecības pārvalde un kinoteātris Zemgale - protams, ka par visaugstāko izsoles cenu un ar vislielāko izdevīgumu pilsētai!

Kinoteātrī vēl tagad rāda solītās filmas - mazformātā, gan uz datora youtubes klipu varbūt kādu - bet runa jau ir par pašu faktu un godīgums ir ievērots!

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 08:01

tttt

jā uzņēmēji sācēlās! Kad kāds šajā valstī sacelsies, būšu patiesi izbrīnīts. Vergi!

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 23:48

pievienojos

Jelgava ir tikai daži suņi, kas jābāž maisā un uz jūrskolu prom!

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 23:07

pukins

Ventspils pils. galva ari nelaida savlaik sveshus iekshaa un klaja savu vitejo razotu brugakmeni /pareizi darija/ ir no ka pec tam prasit par braki !

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 22:52

zocialists Ivars Jakovļevs

Pilsētas domā strādā viens par otru godīgāki darbinieki ar andri priekšgalā! Blakus mājā sēž godīgais Zieča ar savu godīgo komandu!

Iespējams , ka reizēm andris ar zieču mēras krāniem, bet tur arī ir tikai godīga sacensībam izmantojot štangeli!

Ja uzprasītu tam klerkam, kāpēc viņam patīk lodīšu strūkla, tad viņš laikam neatbildētu - ka tā ir andra vēlme - par godu Andra Līkajam, kurš izdaiļo pilsētas panorāmu gluži kā zemes ceļi bedrainie 3 minūšu braucienā no Rathausa!

andris jau droši vien neņem slikto priekšžimi no Elektro Kārļa Miķeļa dēla - kurš saņēmis pārtikai "seši ar nulli" , bet andrim taču arī ir jāēd, vai ne?

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 22:13

Jampāzijs no Elejas

Protams ka Muļķu zemē viss ir godīgi augstākā mērā.Vai par to kāds šaubās?

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 21:57

Vietējās ziņas