Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieki ar pīpmaņu noteikumiem ies uz Satversmes tiesu 17

Ozolnieku novada Dome nolēmusi negaidīt, kad Saeima izskatīs Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus likumā par smēķēšanas ierobežošanu, paredzot ļaut pašvaldībām noteikt papildu pīpēšanas aizliegumus. Ozolnieku deputāti sēdē pirmdienas vakarā vienbalsīgi nolēma, ka aicinās Satversmes tiesu atcelt pašvaldību lietu ministra Edmunda Sprūdža rīkojumu, ar kuru tas apturējis Ozolnieku saistošo noteikumu grozījumus, kas aizliedz smēķēt privātīpašumā uz balkona, lodžijas vai pie atvērta loga.

Jāatgādina, ka jau oktobrī Ozolnieki pieņēma noteikumus, kas aizliedz dūma vilkšanu uz daudzdzīvokļu māju balkoniem un lodžijām. Ņemot vērā to, ka pašvaldībām likums nav ļāvis Saeimas vietā noteikt papildu ierobežojumus, ministrija pret noteikumiem iebilda. Pašvaldība to neņēma vērā, tāpēc 9.janvārī nozares ministrs ar rīkojumu tos apturēja. Pēc reģionālās attīstības ministrijas ierosinājuma Veselības ministrijas speciālisti nupat sagatavojuši likuma grozījumus, kas paredz pašvaldību tiesības noteikt papildu smēķēšanas aizliegumus vai ierobežojumus, izdodot atbilstošus saistošos noteikumus.Tomēr Ozolnieki negaidīs, kamēr likuma grozījumi tiks skatīti Saeimā. Deputāti gandrīz stundu cits pēc cita vienā balsī runāja, ka ministra E.Sprūdža rīkojums nav jāņem vērā un ka jādodas uz Satversmes tiesu, lai tā lemj, ka sabiedrības tiesības uz veselīgu vidi ir būtiskākas par indivīda tiesībām uz savu privātīpašumu. «Dabiska vēlme ir dzert tīru ūdeni un ēst veselīgu pārtiku. Tāpat arī vēlme pēc tīra gaisa,» sēdē sacīja Izglītības, kultūras un veselīga dzīvesveida veicināšanas komitejas priekšsēdētāja Anita Bībere. Viņa uzsvēra, ka līdz šim sabiedrība bijusi pārāk iecietīga pret pīpmaņiem, kuru «bezkaunības un visatļautības dēļ tiek ietekmēta arī apkārtējo veselība». A.Bībere uzsvēra, ka daudzi sportisti un jaunās ģimenes Ozolniekus par savu dzīvesvietu izvēlas, jo šajā novadā izveidojušās veselīga dzīvesveida un sporta tradīcijas. Ozolnieku juriste Genoveva Celma, kas ir arī Administratīvās komisijas vadītāja, A.Bīberes sajūsmu par veselīgajiem iedzīvotājiem gan mazināja. Juriste atzina, ka pēdējā laikā «mēs cīnāmies ar skolēniem», kuri pīpē arvien biežāk. «Sabiedrība ir slima,» uzsvēra G.Celma.Sēdē par pīpēšanas aizliegumu izteicās gandrīz visi Ozolnieku novada Domes deputāti. Pēc viņu izteikumiem bija noprotams – kaut arī noteikumi nav īsti likumīgi, sabiedrības veselības vārdā Ozolnieki nedrīkst atkāpties no apņēmības izskaust smēķēšanu uz lodžijām, balkoniem un pie atvērtiem logiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

varenās galvas

Varenas galvas Ozolniekos. Ūdenssaimniecību labāk kārtojuši. Man dzīvoklī piemēram ūdens smird, brūns. Vai GALVAS neierobežo manas cilvēktiesības - lietot tīru ūdeni ??? Gudrinieki lielie, ***ģ. Paldies.

pirms 8 gadiem, 2012.01.25 10:57

Antonovs

Tā Geņka Celma pati ir slima!! Vecuma marazms!

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 18:34

Anna

Un atkal jau komentāri par to pašu - visiem pīpmaņiem privātīpašums ir pēkšņi nu tik svēta lieta un tik neaizskarama! Nē, mīlīši, privātīpašums nav tas pats, kas daru, ko gribu! Palasiet Latvijas normatīvos aktus un tad saprotiet, ka savos īpašumos varat darīt to, kas NEtraucē kaimiņiem. Jūsu smēķēto cigarešu dūmi ir INDE un jums nav tiesību no sava īpašuma indēt blakus dzīvojošos cilvēkus.

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 16:21

Ha!

Tiešām! Kurš var aizliegt zivis kaltēt uz balkona? Bet man, personīgi, pat alerģija! Parādiet, lūdzu! Es polšu uzlikšu! Un kur tekts, ka uz balkona nevar veļu žāvēt? Mana meita, kaimiņam no laukiem stāstījusi: Tajā mājā, kur mūžīgi uz balkona sieviešu bumbierenes žāvējas, fāters dzīvo! Vecais zivis kaltē, sieva savas pied.... bikses!
Arī orientieris? Arī likumīgs? Ar kādu likumu Jūs, deputāti, to aizliegsiet? Te kāds kaut ko par suni runāja, kam nav ko darīt! Tiešām, bet lai deputāti laiza kaut ko publiski! Vismaz redzēsim, par ko naudu saņem!

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 16:06

Jumts aizbraucis.....

Suns, kad nav ko darīt, pautus laiza.... Bārdains žīds pa vaļas brīžiem miljardu nozaga.....Zoodarzā, zvēri sasauca parlamenta sēdi un cienījamākos mērkaķus mums par saimniekiem iecēla.... Ozolniekos deputati Ginesa grāmatā grib varītēm iekļūt,,,, Varu izstāstīt gadījumu: Gorbačova laikā restorānā pasūtīju vakariņas un cigaretes,,, Uz galda nebija pelnu trauka... "Pie mums nesmēķē!", man uzbrēca.
Bet kur drīkst lietot pasītītos produktus, t,ir, vakariņas, ierakstītos ēdienu kartē?
Bet kur ēdienu kartē teikts, ka man prodiukts (cigaretes) jālieto tualetē- pie poda?
Neparādīja...
Es palūdzu atnest sūdzību grāmatu un pelnu trauku, un cik zinu, tupmāk, līdz Atmodai un šodiem, tajā restorānā pīpē...
Jautājums: Kur es varu izlasīt šinī valsti likumu, ierobežojošu savā privātajā teritorijā, kā viens te komentāros, jau bija izteicies,uz sava balkona, noraut zobu?
Tad jau kaimiiņiene (apakšējā), sterva, lai nelieto sūdīgas smaržas un nelien uz balkona!
Jeb blakus dzīvojošā, lai biežāk, pēc menstuācijām mazgājas! Smird, kā kuce!

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 15:44

DOMU GRAUDS

Ja jau dome tā cīnās pret pīpmaņiem, labāk lai sāk ar sporta nama priekšu, kur pīpē uz nebēdu, oi sorry tā taču pieder deputēta bērniem, tur var!!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 10:39

kaimins

Toties dzer uz lodžijām droši vien mežonīgi. Vispār jāturas pa gabalu... It sevišķi no Sarmītes tepat augstāk , kas uzskata, ka mana lodžija ir sabiedriska vieta. Varbūt drīz ierāpsies un nevarēšu dabūt lejā... Ko tad? Un ja nu es ierāpjos viņas lodžijā, kas arī viņasprāt ir sabiedriska vieta? Un ja nu es tur darīšu visu, ko Ozolnieku dome vēl nebūs paspējusi aizliegt? Ko tad, Sarmīte?

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 10:14

Rudīte

Elementāri-ja jau aizliegts smēķēt 10metrus no ēkas ieejas,tad vai nav loģiski,ka arī uz lodžijām tas ir galīgi garām!!! Var taču izdomāt pīpētavas arī daudzdzīvokļu mājās,nu un ,ka tie ir privātīpašumi...līdz zināmai reizei,kamēr nekas nenotiek,bet līdz ko kas notiks-atkal meklēs vainīgos netur,kur aug ""kājuņas""! TĀ

pirms 8 gadiem, 2012.01.24 09:03

jāpiekrīt gan, ka to enerģiju, ko Ozolnieku dome tērē pret smēķētājiem, viņi varētu ūdens kvalitātes uzlabošanai tērēt! Apnicis mazgāties "ābolu sulā"! Un pati nesmēķēju un mani netraucē smēķētāji uz balkona. Tad jau arī par kotlešu cepšanu jāsoda. Kauns par saviem Ozīšiem...

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 23:11

Publicitāte

Super! Ozolniekus rādīja ziņās! Nezin vai vēl kādreiz pa nākamajiem diviem gadiem rādīs. Viss forši, mūsu čaļi rullē. Joks.

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 23:00

Jods

Man ir savas cilvēktiesības darīt savā īpašumā ko vēlos!Ja kāda tante jeb onkulis grib dzert tīru ūdeni,lai dzer,ja grib elpot tīru gaisu,lai skrien uz mežu un elpo.Man arī netīk,ja kaimiņš iznācis uz sava balkona-zobu norauj,un vēl smirdīgu...bet tas ir viņa balkons un viņa pakaļa un es to respektēju.Katram savas cilvēktiesības,un tās ir neaizskaramas!

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 20:52

Doma

Un kāpēc "Ozolnieku novada Dome" (ar lielo "D")??? Ozolnieku novada dome!!!

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 19:58

iedzīvotāja

Attiecībā uz tīru ūdeni! Mums laikam nesagaidīt, jo projekta terminš beidzās 2011. gadā. (http://www.ozolnieki.lv/?id=87) Tas nozīmē, ka Kohēzijas fonda finansējums (aptuveni 3000000.00) netiks piešķirts.

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 19:13

vodka

Suns, ka nav ko darīt laiza pautus, darat tak kaut ko noderīgu mūlāpi tādi!

pirms 8 gadiem, 2012.01.23 19:08

Vietējās ziņas