Ozolniekos, Ānē un Brankās oktobra otrajā pusē būtiski pieaugs siltumenerģijas tarifi 6

Jelgavas novada Ozolniekos, Ānē un Brankās no 21.oktobra būtiski pieaugs siltumenerģijas tarifi, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Brankās siltumenerģijas ražošanas, pārvaldes, sadales un tirdzniecības tarifs palielināsies no 49,52 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 97,46 eiro par MWh, kas ir par teju 97% vairāk. Ānē palielinājums būs nedaudz mazāks, sasniedzot 95%. Proti, no 21.oktobra tarifs būs 101,93 eiro par MWh līdzšinējo 52,24 eiro par MWh vietā.

Tarifa pieaugums gaidāms arī Ozolniekos, kur tas pašlaik ir 56,52 eiro par MWh. Oktobrī tarifs palielināsies par 35%, sasniedzot 76,35 eiro par MWh.

SPRK skaidroja, ka Ozolniekos siltumenerģija tiek ražota, izmantojot šķeldu un dabasgāzi. Līdz ar to siltumenerģijas tarifa kāpums ir mazāks salīdzinājumā ar Āni un Brankām, kur ražošanas procesā tiek izmantota tikai dabasgāze. Komersanta iepirktās dabasgāzes cena ir pieaugusi 3,6 reizes, kamēr šķeldas cena - par 22,9%.

"Ņemot vērā, ka SIA "Ozolnieku KSDU" ir piešķirta atļauja pašai noteikt siltumenerģijas tarifu, ja kurināmā cenas samazināsies, komersantam būs pienākums piemērot lietotājiem zemāku siltumenerģijas tarifu," sacīja SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

Noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu "Ozolnieku KDSU" iesniedza SPRK šā gada 17.septembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

"SPRK aicina siltumenerģijas pakalpojumu sniedzēju "Ozolnieku KSDU" sadarbībā ar daudzīvokļu ēku apsaimniekotājiem aktīvi sadarboties, meklējot piemērotāko risinājumu katrā no teritorijām, lai mazinātu siltumenerģijas pakalpojuma izmaksas katrā no mājām šajā apkures sezonā," norādīja Ozola.

SPRK pauda, ka dabasgāzes kā kurināmā cenas pieaugums skar visas Eiropas valstis, tostarp Latviju, atstājot būtisku ietekmi uz siltumenerģijas ražošanas izmaksām. Balstoties uz esošām dabasgāzes tirgus tendencēm un prognozēm, dabasgāzes cena tirgū varētu mazināties 2022.gada pavasarī.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Ozolnieku KSDU" pērn strādāja ar 1,861 miljona eiro apgrozījumu un 80 942 eiro zaudējumiem. Uzņēmums pieder Jelgavas novada pašvaldībai.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Tironis

Sākumā ēdīsim tavus pelmeņus, bet pēc tam katrs savus! Šāds izskatās SPRK ciniskais formālisms. Kad Ānes ūdens apgādi pārņēma OKSDU, tad Āni laipni aicina solidarizēties un maksāt vairāk, lai segtu Ozolnieku izdevumus par ūdeni un kanalizāciju. Bet kad Ānei pieaug apkures tarifs, tad gan maksāsim katrs pats par sevi!

pirms mēneša, 2021.10.12 15:33

cilvāks

vienkāršam pensionāram pensijas nepietiks vienistabas dzīvoklī komunālos nomaksāt. Būs īrnieks jāmeklē uz gultas vietu. Gulta viena, deķis katram savs.

pirms mēneša, 2021.10.12 15:51

3.14...

Te "paldies " pienākas vecajai ****i merkelei un senilajam muļķim baidenam, kuri atraisīja kremļa huila alkatīgās rociņas...

pirms mēneša, 2021.10.12 19:53

zzz

Vacietis jau vares samaksat

pirms mēneša, 2021.10.12 21:53

hah

OKSDU jau nevar vainot par kurināmā cenu pieaugumu.

pirms mēneša, 2021.10.15 11:16

Vietējās ziņas