Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolniekos atvēl naudu bērnudārza būvei, kas noderētu arī Jelgavas mazuļiem 11

Karstas un apmēram stundu garas debates Ozolnieku novada domes sēdē izraisīja pēdējais darba kārtības jautājums “Par Ozolnieku novada budžetu 2020. gadam”, kurā bija ietverts ierosinājums par 250 vietu liela bērnudārza būvi Ozolniekos. Proti, karstās debates raisīja budžetā iekļautā pašvaldības investīcija 750 tūkstoši eiro, kas būtu jārezervē šai būvei. Ar astoņām pozīcijas balsīm “par” un septiņām opozīcijas “pret” tomēr tika pieņemts lēmums atvēlēt no budžeta 750 tūkstošus eiro minētajam projektam. 

Valsts atbalsts būs jāizcīna


Tā kā rindā uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē Ozolniekos ir gandrīz divsimt bērnu, jau iepriekš tika pieņemts lēmums, ka liels bērnudārzs pie Ozolnieku vidusskolas ir jābūvē, “Ziņām” sacīja pašvaldības izpilddirektors Andulis Židkovs.  
“Projekts jau gatavs. Būves kopējās izmaksas ir līdz trim miljoniem eiro, tādēļ pašvaldībai nepieciešams aizņēmums Valsts kasē. “Tikko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir izstrādājusi noteikumu projektu (tas vēl jāapstiprina valdībai), kā maijā kredītos tiks sadalīti septiņi miljoni eiro, ko valsts var atvēlēt šim mērķim. Ceturtā daļa bērnudārzam nepieciešamās naudas pašvaldībai jāsedz pašai,” A.Židkovs skaidroja valsts izvirzītos nosacījumus. Viņš atturējās komentēt, kāda ir varbūtība, ka viens pats Ozolnieku novads varētu iegūt apmēram trešdaļu no kredītiem paredzētās naudas, kas būs atvēlēta bērnudārzu būvniecībai visām 109 Latvijas pašvaldībām. “Deputāti ir devuši zaļo gaismu, piesaistīsim ekspertus, taisīsim konkursa nolikumu, izsludināsim iepirkumu un, ja valsts piešķirs aizdevumu, būvēsim,” tā A.Židkovs.

Par lielumu un vietu nav balsots


Deputāts Uldis Ainārs, kas iestājas pret bērnudārza būvniecību, teic, ka viņš līdz šim nav balsojis ne par bērnudārza atrašanās vietu, ne arī lielumu. Viņš uzsver, ka to noteikusi izpildvara. 

Visu rakstu lasiet 30.janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 11

mednieks

Zīle rokā mednis kokā a naudu jau dala. Kā var tēret naudu projektam, ja nav zināms pārējā nauda būs vai nebūs. Kaut kas tur nav tīrs.

pirms 29 dienām, 2020.01.30 13:59

korumpētais Aināru klans

Ulda Aināra tētuks bija ilggadīgs Ozolnieku mērs, kurš savulaik labā stāvoklī esošu bērnudārza ēku pārdeva pa kapeikām mistiskai biedrībai, kura savukārt vēlāk to jau par krietni lielāku summu notirgoja Zaļā nama būvētājiem. Šīs ģimenes pārstāvji turpina gremdēt Ozolniekus!

pirms 29 dienām, 2020.01.30 15:20

Kurbads

...teica lielākais novada jājējs cien.Dainis Liepiņš? Māra Salīdzinot ar Jūsu vadibas mantrausīgo manieri, pagātne nobāl. Kur Salgales attīstiba? Kaut kā nejūtu nevienu pienesumu, izņemot tukšu pļerkstēšanu ap drupām.

pirms 29 dienām, 2020.01.30 17:35

Mafija

Tiešām nebiju domājusi, ka Liepiņš var nolaizties līdz komentāru rakstīšanai. bet izskatās, ka tā tiešām ir.

pirms 29 dienām, 2020.01.30 18:08

ozolnieks

Būtu nokaunējies, tā kā Dainis šiverē pa pašvaldibas līdzekļiem personīgām vajadzībām ne viens no iepriekšējiem nav atļāvies, bet ko var gribēt no cilvēka, kas pabijis neskaitāmās valdēs,gan Rīgas tirgus, Latvijas ceļos utt. un kā notika šeptēšana buldezera laikā visi zin. Jautājums, kur skatās patreizējie deputāti.

pirms 29 dienām, 2020.01.30 20:25

Vārds.

Māra Aināra laikā Ozolnieki tieši kļuva par novadu, tika apvienoti blakus ciemi, lai Ozolnieku ciems netiktu pievienots Jelgavai. Nosargāja. Toties tagad, šeptmaņu dēļ, novads netiek sargāts nevienā virzienā.

pirms 28 dienām, 2020.01.30 23:40

dainis

kur pa biju, tur tādus mēslus savāriju.

pirms 28 dienām, 2020.01.31 09:34

vietējais

Liepiņam laikam zobs uz Mari tāpec, ka savulaik nepārdeva viņam zemi par kapeikām. Tā melot un krāpties prot tikai Dainis.

pirms 28 dienām, 2020.01.31 13:30

bite

Kā sirdsapziņa ļauj balsot pret bērnudārza celtniecību? Tas nav saprotami!

pirms 29 dienām, 2020.01.30 18:28

m!

Bernu nogade bernudarza veicinas auto lietosanu

Ps uz bernudarza Zilite senak bija smuks metala ornaments, kuru nomainija pret pretigu plastmasas

pirms 29 dienām, 2020.01.30 20:38

bitei

Ja esi atkarīgs no domes priekšsēdētāja kā piemēram izglītības iestāžu darbinieki un citi domes darbinieki, tad ja, nav pašapziņas, nav mugurkaula, bet esi kalps savā būtībā, tad arī ir šādi balsojumi.

pirms 27 dienām, 2020.02.01 08:21

Vietējās ziņas