Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolniekos noraizējušies, ka vietējie nepieslēdz savus velosipēdus (ar foto) 11

Ozolnieku novada Pašvaldības policijas darbinieki oktobra sākumā pārbaudīja, kā par savu velosipēdu drošību rūpējas novada iedzīvotāji. Policija pārsteigta, ka vietējie uzskata, ka garnadži viņu braucamos neuzlūkos.

Pie Ozolnieku vidusskolas, kur ir speciālie statīvi velosipēdu novietošanai, no 39 velosipēdiem deviņi nebija ne pieslēgti, ne aprīkoti ar kādu drošības atslēgu, Tetelē situācija labāka – pie skolas atradās divi velosipēdi un abi pieslēgti, par akcijas rezultātiem informē policija. Novada policijas pārstāvjus nepatīkami pārsteidza Cenu pagastā novērotais: Ānē no trim piefiksētajiem velosipēdiem divi bija pieslēgti, Brankās un Spartakā no 12 neviens nebija pieslēgts, tāpat arī Salgales pagastā no septiņiem piefiksētajiem neviens nebija pieslēgts. Īpašnieki savus velosipēdus pavirši atstāj gan pie iestādēm, gan māju kāpņutelpās, gan pie kokiem. Policija informē, ka iedzīvotāji uz jautājumu, kāpēc nav pieslēguši braucamos, bieži atbildējuši, ka viņiem nav naudas, par ko nopirkt atslēgu, dzirdētas arī atrunas, ka iepriekš velosipēds nekad nav nozagts, jo saimnieks parasti ir kaut kur tuvumā. «Visinteresantākā atbilde bija Spartakā, kur ir konstatēti visvairāk nepieslēgtie velosipēdi. Uzrunātais iedzīvotājs atjokojot noteica: «Ja man nozags riteni, tad es nozagšu citam,»» dzirdētajā dalās policija.Ņemot vērā konstatētos faktus, Ozolnieku novada Pašvaldības policija visu oktobri uzrunās velosipēdu īpašniekus uz ielām un skaidros par nepieciešamību rūpēties par sava velosipēda drošību. Tāpat skolās tiks lasītas atsevišķas lekcijas par drošu velosipēdu uzglabāšanu. Plānots, ka nākamgad, atsākoties aktīvai velosezonai, Pašvaldības policija turpinās iesākto un veiks pārbaudes, atgādinot, ka īpašnieks ir atbildīgs par savu mantu un tās drošu glabāšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Inta

kukū! Jelgavā Pētera ielas sākumā nav ne b/d, ne bārs, bet Valsts policija, kurā attieksme ir - mēs esam nabagi, kā gribam, tā darām.
Ozolnieku pašvaldības policija NEVIENU roku dzelžos nav saslēgusi un nodevusi KAUT KĀDAI policijai. Runa ir par attieksmi pēc apzagšanas un darba metodēm. Ne visi var atļauties maksāt apsardzei un par signalizāciju, pēc tam ĪPAŠI rakstot paskaidrojumu - kāpēc tur bija apsardze un Jūs viņiem uzticējāt atslēgas?! Ja n-tās reizes aizturēto kārtējo reizi atbrīvo, tad kādam laikam tiešām ir 'kukū'! Uzsveru vēlreiz - tā ir SISTĒMA IMITĒT DARBU, bet par to nevar maksāt pat 2 minimālās algas, tāds pamatojums nedara godu mundierim, bet tas jau laikam smalki prasīts. Nav jāiet pie 'urlām', midzeņus var ieraudzīt arī VALSTS policijā Jelgavā, paldies Dievam, ka citās vietās nav bijis tas gods būt šajā institūcijā. Aizsardzību Latvijas Valsts policijā tiešām nesagaidīt. Ir atsevišķi izņēmumi, bet galvenais - zemas algas. Tad kāpēc Jūs tur esat, ja ir tik slikti?

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 20:20

kukū

...starp citu, pēc statistikas "treknajos gados" noziedzība bija mazāka, jo daudzi, kas tagad zog, bija nodarbināti celtniecībā u.c. skrūvēšanas/rakšanas/krāsošanas darbos... tā kā arī krīze noziedzību veicinājusi...

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 14:27

kukū

pilnīgi piekrītu šim - to hm 17.10.2012. 11:00:58
"tādas sekas ir radījusi salašanu ierašanās Latvijā pēc Otrā pasaules kara = vēl krīze un pašu cilvēku zemais attīstības līmenis. ... kamēr mēs - pati sabiedrība un arī tu "hm" aktīvi nepiedalīsies sabiedrības veidošanā, nekas nemainīsies. ... Jo mums taču iepotēta padomju laika domāšana - stukačs ir slikts, pat, ja tu ziņo par iespējamu noziegumu."

Tieši tā! Pilnīgi piekrītu! Un diemžēl zagšanu veicina arī n-tie mani paziņas un draugi visapkārt! Par ko gan cīnos, lai tā nebūtu. Bet ik dienu sastopu visādus šos "es tak nebūšu stukačs" utt., tāpat paši daudzi lūko, ka tik ko "ievilkt nāsīs" nepieķertiem... Padomju darbaļaužu "integrācijas" rezultāts līdzīgs tam ka savulaik "djedovščinu" krievu armijā radīja bijušo zeku iesaukšana dienestā.
Policija ir operatīva nevis pedagoģiska struktūra. Mācīt nezagt - tas tomēr sākas no ģimenes, radiniekiem un kaimiņiem!
Un ja runājam par pašvaldībniekiem, viņiem nav tiesību "noformēt" zagli vai izmeklēt zādzību. Viņi tik vien var, kā palīdzēt valsts policijai un pieķertu zagli saslēgt rokudzelžos un nodot to valsts policijai. Kriminālā lietvedība pašvaldības mentiem ir liegta.

Intai - tas viss izskatās pēc atkratīšanās no problēmas, paši iebāžot galvu zemē kā strausu mammai, un visu noveļot uz mentiem.
Ja man jārunā par sevi, es tomēr labāk arī pats parūpējos, jo vēl oma man mācija "sargi pats sevi, tad dievs tevi sargās", zaga un zog visos laikos, visās valstīs un visās politiskajās iekārtās. Pašā Briseles centrā man nozaga fotoaparātu, kaut netālu patrulēja policists. Maskavā vispār zog acis no pieres ārā. Parīzē zog pat Dievmātes katedrālē. Ir arī pašam jāuzmanās.
Un ir poličiem mazas tās algas - pēc jebkuriem kritērijiem. Viņi nav tālu no pensionāriem, un ir mazāk atalgoti par pedagogiem. Mentu algas ir internetā redzamas - ja man būtu jāveicx izmeklēšanas un jārokas pa urlu bandām (savā ziņā apdraudot sevi un savu ģimeni), tad arī es - pateikšu godīgi - par 200-300 latiem to darītu ļoti rezervēti un piesardzīgi, bet līdzpilsoņiem paveicies, jo nestrādāju policijā un man nav profesionālas aizrautības uz tādu darbu, jo tikai aizrautība var likt pieciest to pabalstu atalgojuma izskatā...

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 14:26

Inta

Tāda ir sistēma policijā. Imitē darbu ar reidu veikšanu. Lai apsekotu metāla uzpirkšanas punktus un probācijas dienesta uzskaitē esošo dzīves vietas,labāk tērēt laiku un naudu šādiem reidiem.
Varētu uzrakstīt seriāla cienīgu sižetu 'Apzaga māju Jelgavā', bet tas jau neko nemainīs. Vajadzēja paskaidrot, kāpēc mājā bija apsardze?! Arī apsargs sniedza paskaidrojumu, kāpēc viņš tur ir bijis!! Bet paši zagļus neķerot, neesot resursu un viņi ar to nenodarbojoties!!! Kāpēc tad policija ir? Lai rakstītu papīrus un krātu lietas skapjos? Apsardzes noķertos ielika izolatorā, paturēja un palaida, jo viņi jau neatzinās visā. Par mājas izsisto logu apdrošināšana nav samaksājusi, jo policija nav atsūtījusi vajadzīgo papīru! 2 mēneši pagājuši, tā vietā "papīrs" īpašniekiem, ka jāgaida vēl 6 mēneši!! 2 no trim jau 5 un 3 reizes aizturēti, uz priekšu vīri! TURPINIET IESĀKTO!
Mūsu valstī policijai ZEMAS ALGAS un nav resursu. Diezin kas būtu, ja mēs paši noķertu zagļus? To policija ieteica. Laikam ierosinātu krimināllietu par miesas bojājumu nodarīšanu.
Ozolniekos vasarā vairākas reizes uzlauza šķūnīšus, ieteikums? Jāliek atslēgas, lai nevar uzlauzt, varbūt signalizāciju arī tur??
Latvijā izstrādāta sistēma, lai saņemtu ZEMAS ALGAS par papīru noformēšanu un sēdēšanu birojos, ja tos varētu saukt par tādiem. Izskatās gan vairāk pēc mitekļiem. Izmeklētāju kabinets ar savandītu gultu un netīru segu, spilvenu, pa kaktiem putekļi, durvju rokturi turas uz 1 skrūves..
Veči! Jūs arklā var jūgt, kā tautā saka. Nevajag latus, bet cieņu pret savu darba vietu un pāris minūtes laika, lai būtu tīrība un kārtība. Starp citu daudz 'resursu' aiziet dedzinot gan griestu, gan galda lampas, kad saule pa logu spīd!.. Pirmo reizi iznāca saskarties ar šīs iestādes darba stilu un metodēm, bet neko LABU teikt diemžēl nevaram.

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 11:30

Njā...

Vispār sanākusi laba relāma zagļiem ........

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 11:03

to hm

Nav jādzīvo gan, bet tādas sekas ir radījusi salašanu ierašanās Latvijā pēc Otrā pasaules kara = vēl krīze un pašu cilvēku zemais attīstības līmenis. Noziedzība zeļ un plaukst.
Un vēl - policijai, protams, būtu vairāk jādarbojas ar cēloņu novēršanu, nevis ar sekām, bet, zinot reālo situāciju policijā, zinu, kāpēc ir tā kā ir.
Tāpēc, kamēr mēs - pati sabiedrība un arī tu "hm" aktīvi nepiedalīsies sabiedrības veidošanā, nekas nemainīsies.
Jo mums taču iepotēta padomju laika domāšana - stukačs ir slikts, pat, ja tu ziņo par iespējamu noziegumu. Mums patīk iegādāties zagtas mantas, jo tas taču ir lētāk. Un kamēr būs šādu mantu pircēji, būs pārdevēji un būs tie, kas pārdevējiem piegādās šīs zagtās mantas.

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 11:00

hm

Mani pārsteidz policijas viedoklis, ka sabiedrībai jārūpējas par riteņa pieslēgšanu!, nevis policijai jārūpējas, lai izskaustu zagšanu!!!! Vai patiesībā nebūtu jāveicina doma, ka zagt VISPĀR nedrīkst??? nevis ka man kāds var atļauties ko nozagt???? Es neesmu naiva, zinu kāda ir reālā situācija. Taču rakstā tiek definēts-sargājiet sevi, jo jums visapkārt dzīvo zagļi! Varbūt policija tā vietā, lai mācītu sabiedrību par riteņu atslēgām, labāk pabraukātu un izstaigātu vairāk reidus(un tikai nevajag, ka nav degvielas).
Principā-gribēju norādīt, ka pati doma ir greiza! Mums nav jādzīvo vislaik bailēs par to, ka jebkurā brīdī kāds var mūs apzagt!

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 10:38

Hmmm

Visi bildēs redzamie veļļuki tiešām ir zagļiem ejoša manta, pat exemplāri ar amortizatoriem, ar mīkstajiem želejveida sēdekļiem, BMX veļļuki... Švimpāzijs no Teteles laikam dzīvo villā dīķa malā un strēbj sake, atrauts no skarbās Driksas malas realitātes. ;)

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 10:01

kukū

to Švimpāzijs no Teteles - nu gan samuldējies. ja tu tiešām būtu bijis driksas krasta hlamu tirgū, tad būtu redzējis, ka tur tirgo pat sarūsējušus velosipēdu ventiļus un vecas skrūvītes. es nebrīnītos, ja tirgo pat vecus pudeļu korķus, kur nu vēl veselu riteni, kaut vecu.. :DDDDDDDDD
piekrītu "kaukāzijam"

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 09:56

Švimpāzijs no Teteles

būsim godīgi, tikai 7.un 8.bildē bija kaut kas zogams. pārējās tās lamatas neņemtu pretī pat lombardā, kur nu vēl driksas krasta hlamu tirgū vai latgalītē

pirms 7 gadiem, 2012.10.17 08:58

Vietējās ziņas