Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolniekos rindā uz bērnudārzu būs jāpaciešas līdz novembrim 16

Ozolnieku iedzīvotājs Māris Blūms stāsta, ka viņu vecākā meitiņa, kas piedzima 2015. gadā, bērndārznieka gaitas sāka privātajā dārziņā Jelgavā. Tolaik Ozolniekos pirmsskolas izglītības iestādēs brīvas vietas nebija. Tāda atradās tikai pēc gada “Zīlītē”, kas darbojas Ozolnieku ciema centrā pretī novada domei. 2019. gada oktobrī Blūmu ģimenē piedzima otrā meita. Arī šoreiz no pašvaldības vieta bērnudārzā vismaz pirmajā gadā ģimenei netika solīta. Blūmi priecājas, ka pašvaldības beidzamās aktivitātes liecina, ka otrajam bērnam tā Ozolniekos tomēr būs.

“Covid-19” atvēlētā nauda negaida 


Domes sēdē, deputātiem vienprātīgi balsojot, Ozolnieku novada dome atbalstīja pašvaldības izpildvaras sagatavoto lēmumprojektu par ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē gājēju celiņa un autostāvlaukuma izbūvei pie bibliotēkas Rīgas ielā 29. Saskaņā ar pašvaldības ieceri jau novembrī tur mājvietu atradīs pirmsskolas izglītības iestādes “Pūcīte” filiāle, kurā uzturēsies un izglītosies simts pirmsskolas vecuma bērnu. Novada sociālais dienests, kas ēkas pirmajā un otrajā stāvā izvietojas patlaban, tiks pārcelts uz Brankām. Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš paskaidro, ka steidzamā ārkārtas domes sēde šī  lēmumprojekta dēļ sasaukta tādēļ, ka vēl augustā valdība saistībā ar apdraudējumu “Covid-19” vīrusa pandēmijā piedāvā pašvaldībām ņemt aizdevumus Valsts kasē, lai īstenotu pasākumus pandēmijas ietekmes mazināšanai. Ozolnieku novada pašvaldība plāno aizņemties nepilnus 55 tūkstošus eiro, kuru atmaksas termiņš būtu 20 gadu. Projektā iecerēts ieguldīt arī pašvaldības līdzekļus, un tā kopējās izmaksas tiek lēstas ap 73 tūkstošiem eiro. 

Jauna filiāle būs arī “Zīlītei”


Domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš uzsver, ka pašvaldībai piederošā Rīgas ielas 29. nama pārbūve, piemērojot to bērnu vajadzībām un izveidojot par pirmsskolas izglītības iestādes “Pūcīte” filiāli, būs ātrs un efektīvs risinājums, lai Ozolniekos ar vietu bērnudārzā nodrošinātu visas ģimenes, kas stāv rindā pēc šī pašvaldības pakalpojuma. Šī mērķa labad vēl tiek plānota bijušās pasta nodaļas (tā atradās Stadiona ielā 10, bet tagad pārcelta uz lielveikala “Top” ēku Skolas ielā 1B) pārbūve, izveidojot to par pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” filiāli ar divdesmit vietām, kā arī telpu pārplānošana pirmsskolas izglītības iestādē “Pūcīte”, kur tiks atklātas divas jaunas grupas kopā ar četrdesmit vietām.

Visu rakstu lasiet 6.augusta "Zemgales Ziņās"

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 16

HOHMA

Vispār, šitam bardakam VALSTS KONTROLE varēja pievērst uzmanību!!!!

pirms mēneša, 2020.08.06 09:40

Gita

L oti interesanti! Tiesam tur butu darbs ne tikai VALSTS KONTROLEI bet ari KNAB ! Vai tie deputati un Ozolins ir bijusi tani eka!? Loti saubos!

pirms mēneša, 2020.08.06 11:56

Lielais ?????

Kur tad ir runa par jauno stikloto daudzmiljonus vērto dārziņu blakus Ozolnieku vidusskolai? Cik izmaksāja projekts? Kad tad to būvēs? Tagad ar mega idejām mētājas pa Ozolnieku centra namiņiem ! Deputāti atjēdzieties , sāciet domāt saprātīgi un atbildīgi!

pirms mēneša, 2020.08.06 14:13

ozolniece

Ko tur var gribēt no šīs blices-vai viņi vispār aptver,ka jau šobrīd dāriziņos nav kas strādā-kur vēl ņems audzinātājas ,ja grupiņas tiks izsvaidītas pa visu pagastu-Ozoliņ atjēdzies!!!

pirms mēneša, 2020.08.06 20:16

lauķiem!

protams protams, aunu bars! bērndārzus pa 3 miljoniem, koncertzāles pa 4 miljoniem, jaunas sporta zāles pa 5 miljoniem! mēs ne to vien varam. dodiet atpakaļ mums populistu Liepiņu, lai turpina barot ar solījumiem.

pirms mēneša, 2020.08.06 21:01

Nabaga berni

Bernu dārzā Pūcīte jau berniem ir nelabveligi apstaklji jo jaunuzbuveta bernudarza netika ierikota ventilacija grupinjās - ta laika domes pavelnieks esot teicis "dārgi"! Vecaki brinas kapec berni ilgstoši slimo, berniem paradas dazadas alerģijas, aiziet uz bernudarzu un atkal saslimst. Gaisa apmainja grupinjas ir tikai tad kad grupinjas nav berni un tiek atverti logi telpu vedinasanai. Tagad pie essoshiem apstakljiem sadala telpas ar starpsienam, tadejadi palielina grupinju skaitu. Pienaks klat vel 20 berni un audzinatajas. Ta dome risina šo jautajumu, bet kas notiek ar berniem kas atradisies šajas "vakkuma" telpās? Vaij jaunajās bernudarzu filiāļu telpās "bērnu kambaros" bus berniem atbilstoši apstaklji, bernu laukums?
Gribat samazinat bernu slimošanu, vecaku veselibu, COVID izplatibu - ierikojiet taču beidzot ventilacijas, nevis aizliedz bernam nest savu mantu uz bernu darzu un starp bernu gultam ierikot 2 m distanci!

pirms mēneša, 2020.08.07 05:35

Gita

Te BUTU LAIKS BEZ TABU!

pirms mēneša, 2020.08.07 12:32

Jāāā

Kāda ventilācija vecās padomju laika ēkās ,skaidrs ka nebūs,bet būs 3 pludmales volejbola laukumi pie Ozolnieku vsk.

pirms mēneša, 2020.08.07 16:40

Māris

Tā laika domes pavēlnieks Veļeckis-kas atkal ir pavēlnieks- ceļot dārziņus pa pakšķiem!

pirms mēneša, 2020.08.07 20:09

no ožiem

Ko dos 2 metri starp gultām ja bērni visu atlikušo dienu ir ciešā kontaktā ?

pirms mēneša, 2020.08.08 11:12

no ožiem

Jāāa . Arī mani intresē voleibola laukuma būve pie zaļā nama . Nez vai bija tik slikts vecais laukums priekš amatieru spēles . Visticamāk pietiktu ar papildus svaigām smiltīm . Bet nē taisīs pa glauno ( dārgo ) . Kam tas žogs ? Blakus šoseja , namu logi ?

pirms mēneša, 2020.08.08 11:17

ome

Vel jau viens laukums top pie Parka ielas!Tikai kam?

pirms mēneša, 2020.08.07 18:33

no ožiem

Tur jau sen bija laukums . Tik tagad pārbūvēja pa dārgo .

pirms mēneša, 2020.08.08 11:21

Gita

Paslaik tas jaunais volejbola laukums ir kaku tualete! Nak stripam, svaigas smiltis tacu!

pirms mēneša, 2020.08.08 15:24

Skumji

Šo patosa pilno rakstu lasot nezinu - vai raudāt vai smieties. Tāds sasniegums un izgudrojums - vecā graustā ielikt bērnus.... NOŽĒLOJAMI!!! Izskatās, ka Ozolnieku galvenie nedomā par progresu, attīstību un nākotni. COVID aizsegā kāpj atpakaļ Padomijā un sit vēl sev uz pleca - kādi mēs labi vadoņi - ne jauns bērnudārzs būs jāceļ, ne pabalsti jāmaksā...un kāda nauda ietaupās....
Es arī gribētu zināt, kur tad palika projekts par 300 vietīgo bērnudārzu, izlietotā nodokļu maksātāju nauda? Lai nu ko, bet Liepiņam piemita plašāks skatījums uz dzīvi, cieņpilna cilvēku sadzīves attīstības sakārtošana, atbilstoši esošajam gadsimtam.
Un vēl, mēs - līdzcilvēki, Ozolniu iedzīvotāji, esam pārāk neaktīvi - ļaujam notikt kaut kam tādam!!!!

pirms mēneša, 2020.08.08 22:24

ooo

Pilnīgi piekrītu-kā naglai uz galvas!
Vēl jau klīst baumas,ka bibliotēku pārcelšot uz Brankām!

pirms mēneša, 2020.08.11 20:00

Vietējās ziņas