Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku domnieki lems par turpmāko rīcību pēc VARAM lēmuma atcelt noteikumus par aizliegumu smēķēt balkonos 17

Ozolnieku novada dome par turpmāko rīcību lems pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) oficiāla rīkojuma saņemšanas, ka noteikumi par smēķēšanas aizliegumu balkonos un pie logiem ir atcelti, aģentūru BNS informēja Ozolnieku novada domes pārstāve Evita Kairiša.

Viņa sacīja, ka oficiāls rīkojums no ministrijas vēl nav saņemts un pašlaik nekādas rīcības no pašvaldības nebūs. "Kad būsim saņēmuši oficiālu rīkojumu, tad sēdē mēs to izskatīsim un attiecīgi lemsim," teica Kairiša.Kairiša norādīja, ka noteikumi jau ilgāku laiku ir stājušies spēkā, taču neviens smēķētājs neesot sodīts."Noteikumu doma nebija sodīt cilvēkus, bet pievērst sabiedrības uzmanību šai problēmai. Smēķētājus bija iespējams sodīt pēc oficiālas sūdzības saņemšanas, taču neviens tādu nav iesniedzis," paskaidroja Kairiša.Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (Zatlera Reformu partija) padomniece komunikācijas jautājumos Inese Auniņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka ministrs rīkojumu par Ozolnieku novada pašvaldības aizlieguma smēķēt uz daudzdzīvokļu namu balkoniem atcelšanu varētu izdot nākamās nedēļas sākumā.Jau vēstīts, ka Ozolnieku novada domnieki pēc sūdzības saņemšanas no iedzīvotājiem saistošajos noteikumos noteica smēķēšanas ierobežojumu uz daudzdzīvokļu namu lodžijām, balkoniem un pie atvērtiem logiem.Tomēr pašvaldības izstrādātais normatīvais akts bija pretrunā ar jau spēkā esošo normatīvo regulējumu – pašvaldības savos saistošajos noteikumos nav tiesīgas noteikt papildu smēķēšanas aizliegumu, jo tas neatbilst likumam "Par tabakas izstrādājumus realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normām.Tāpēc VARAM neesot tiesiska pamata pašvaldības izstrādātos noteikumus saskaņot.Veselības ministrija (VM) ir paudusi atbalstu iecerei aizliegt smēķēšanu uz daudzdzīvokļu namu balkoniem. Lai normatīvajos aktos noteiktu šādus smēķēšanas aizliegumus, plānots ierosināt grozījumus likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu".

Pievieno komentāru

Komentāri 17

lodžija

izrunāt ar kaimiņu...ja traucē kādam konkrēti, tad vienojas, ka no plkst tikiem un tikiem toč nepīpēs....pārējā laikā kaut gaļu grillee. Nepīpētāji - tas veselīgi, bet viņus sabrauc vai paši zem tramvaja tiek vai noslīkst....kāda kuram daļa, ka es pīpēju???

pirms 8 gadiem, 2012.01.09 23:36

Heijā

Man tik viens jautājums,tie indētāji tais mājās salasījušies un VISA PĀRĒJĀ APKĀRTNE TĪRA no pīpētājiem? Tad gan tais Ozolniekos ir gatavais paradīzes stūrītis,citās vietās gan, ļuļķē uz ielām,pie veikaliem un nekādi nevar ierobežot,bet tur laikam tādi izskausti,atlicis tik iztīrīt privātīpašumus un izvākt tabakas produkciju no veikaliem.

pirms 8 gadiem, 2012.01.08 13:49

Lodžija

Nu kādu gan normālu lēmumu var gaidīt no tāda ministra kā Sprūdžs,ministra parodija.

pirms 8 gadiem, 2012.01.08 10:30

Bingo

Man kā nodokļu maksātājam ir aizvainojoši ka manis nopelnītā naudiņa ir jātērē šo nopīpēto mērgļu ārstēšanai.Man tāds pāris dzīvo zem mana dzīvokļa,zelē abi un pamatīgi.Maz ka smirdīgie dūmi nāk uz augšu,bet vēl abiem ir pamatīgas klepus lēkmes.Reizēm pat naktīs pamosties no tā ka kaimiņam ir tāda klepus lēkme līdz vemšanai un periodiski dzirdi:o bļaģ podohnu.Abiem ir ap 30 gadu,gribot bērniņu.Marasms lai neteiktu vairāk,kas tur var piedzimt?Varu iedomāties,ja arī izdosies to sīci radīt,kas tur sanāks ja vēl nedzimis ir pamatīgā skābekļa badā-nākamais specskolu kontingents.Sprūdžs varētu daļu savas algas novirzīt šiem pašnāvniekiem.

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 21:37

vāks

Tiem Ozolnieku domes pimpainiem būs jāslēdz atpakaļ gājiens,vai jāgriežas satversmes tiesā,tiesas aizstāv privātīpašumus

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 14:36

mikus kaimiņš

Smēķē vien savā privātīpašumā, tikai gādā, lai dūmi nenonāk manā privātīpašumā!

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 14:30

Lii

Jā tagad visi smēķēs savos dzīvokļos un būs krietni vairāk ugunsgrēku gadījumu,vot izdomājuši par to aizliegumu,nesaprotu ar kuru galu domā

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 12:07

mikus

Smēkēju ,smēķēšu uz balkona,jo tas ir man privātīpašums

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 11:32

dēls

Ministrs parāda savu tuvredzību atbalstot tos, kuri ir par kaitīgiem ieradumiem. Latviešu jau tā ir tik maz. Arī Jelgavā šadu likumu vajaga! Visu cieņu Ozolniekiem!

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 23:31

skeal

Pēc komentāriem izklausās, ka Ozolnieki ir salīdzināta ar metrapoli, kur visādi dūmi pa visiem iespējamiem caurumiem nāk. Jo tiklīdz kāds - jebkurš ozolnieku iedzivotājs - atver logu, tad VUŠŠŠ.. iepeld milzīgs indīgo dūmu mākonis un veselība ir pazudusi uz mūžu mūžiem.
No mušas par ziloni pataisijāt visu šo epopeju.
Un vispār, ko var ālēties. Ja nepatīk VARAM lēmums. Taisiet referendumu, nevis raudat komentāros.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 17:47

ozo

Ok ieviešam izmaiņas, ja mani ierobežo manā īpašumā, tad es nemaksāju īpašuma nodokli, jo kas tas par privātīpašumu ja es tajā nejūtos kā saimnieks????

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 17:23

q

Man traucē mašīnu dūmi kas nāk iekšā pa logu,jāpieņem likums kas aizliedz turēt mašīnas tuvāk par 100 metriem no mājas.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 16:35

rukis

Ozolnieki ir īpaša kompānija ar saviem likumiem,Ozolnieku republika...

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 16:15

Anna

Ļoti ceru, ka mūsu novads turēsies pretī un šos noteikumus neatcels! Man arī nepatīk, ka, vēdinot dzīvokli, nākas elpot indīgus dūmus! Tagad tas ir mazāk aktuāli, bet vasarā - vienkārši neizturami, jo pat guļam pie atvērtiem logiem, gribēdami elpot svaigu gaisu, bet reāli pastāvīgi indējamies nost...

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 15:52

JUPIS

sprudzam rievas nepareiza vieta OZISHI lielais vairums ir jusu puse / nepadodties atpakalrapulim !

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 14:08

Vietējās ziņas