Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novadā atvēl naudu bērnudārza būvei; opozīcija protestē, piesaucot racionālus argumentus 25

Karstas un stundu ilgstošas debates ceturtdien Ozolnieku novada domes sēdē izcēlās vienā vien darba kārtības jautājumā par Ozolnieku novada budžetā ietverto investīciju projektu būvēt bērnudārzu jeb pirmsskolas izglītības iestādi 250 vietām. Ar astoņām pozīcijas balsīm “par” un septiņām opozīcijas “pret”, tomēr tika pieņemts lēmums atvēlēt no budžeta 750 tūkstošus eiro šī projekta atbalstam.

Pašvaldības izpilddirektors Andulis Židkovs zz.lv paskaidroja, ka ievērojot to, ka pirmsskolas izglītības iestādē novadā trūkst vietu turpat 200 bērniem, jau iepriekš tika pieņemts būvēt bērnudārzu 250 bērniem pie Ozolnieku vidusskolas. “Projekts ir jau gatavs. Tā kopējās izmaksas ir līdz trim miljoniem eiro, tādēļ pašvaldībai nepieciešams aizņēmums no Valsts kases. “Tikko Vides un reģionālās attīstības ministrija ir izstrādājusi noteikumu projektu (tas vēl jāapstiprina valdībai), kā šopavasar maijā kredītos tiks sadalīti septiņi miljoni eiro, ko valsts var atvēlēt šim mērķim. Ceturtā daļa no projektam nepieciešamās naudas pašvaldībai ir jāsedz pašai,” A. Židkovs skaidro izvirzītos nosacījumus. A.Židkovs atturējās komentēt, kāda varbūtība ir tam, ka tikai viens pats Ozolnieku novads varētu iegūt apmēram trešdaļu no kredītu naudas, kas varētu būt atvēlēta bērnudārzu būvēšanai visām 109 Latvijas pašvaldībām. “Deputāti ir devuši zaļo gaismu, piesaistīsim ekspertus, taisīsim konkursa nolikumu, izsludināsim iepirkumu un, ja valsts piešķirs aizdevumu, būvēsim,” teic A.Židkovs.      

Deputāts Uldis Ainārs, kas iestājās pret bērnudārza būvēšanu teic, ka viņš līdz šim nav balsojis ne par bērnudārza atrašanās vietu, ne arī lielumu. Viņš atceras, ka par bērnudārza būvi tika runāts pēcvēlēšanu eiforijā.

Detalizēti demogrāfisko situāciju tuvākajā nākotnē gan Ozolnieku novadā, gan valstī kopumā bija izanalizējis deputāts Ervins Vēveris (LZS). Viņš prognozēja, ka Ozolnieku novadā  pieprasījums pēc vietām bērnudārzos strauji kritīs. “Pašlaik bērnudārzus visvairāk iet tie bērni, kas dzimuši vecākiem, kuri  ir trīsdesmit līdz četrdesmit gadu vecumā, tātad dzimuši laika posmā no 1980. līdz 1990. gadam. Šajā laika posmā Latvijā kopā piedzima ap 395 tūkstoši bērnu. Turpretī to vecāku, kam tagad ir no 20 līdz 30 gadu, un kas tuvojas reproduktīvajam vecumam, Latvijā ir ap 253 tūkstoši jeb par 40 procentiem mazāk nekā iepriekšējā desmitgadē.  Šī tendence ir vērojama visā Latvijā, tai skaitā Ozolnieku novadā, ” uzsver E. Vēveris.

Viņš prognozē, ka bērnudārza vecuma bērnu skaits pēc pieciem desmit gadiem  Ozolnieku pagastā būs 220 bērni, bet Cenu pagastā - 198 bērni. Tādējādi, viņaprāt, esošo pirmsskolas izglītības iestāžu ietilpība ir pietiekama, lai nodrošinātu šādu pieprasījumu pēc vietām bērnudārzos (Ozolnieku novadā ietilpstošajā Salgales pagastā pirmsskolas izglītības iestāžu nav, tur pirmsskolas bērnus uzņem audzēkņu grupās, kas izveidotas pie Garozas un Salgales skolām – red.).

Par argumentu, kāpēc bērnudārzs būtu jābūvē, domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš uzsvēra to, ka pašlaik 196 bērni gaida rindā uz vietām pašvaldības bērnudārzā. Viņš atgādināja, ka bija diezgan liela skepse pirms bērnudārza “Pūcīte” būves Ozolnieku centrā, taču tagad tas ir pārpildīts.  Savukārt deputāte Rasma Skruļa minēja, ka bijusi diezgan liela skepse bija arī tad, kad tika pieņemts lēmums Ozolnieku vidusskolai piebūvēt vēl vienu stāvu. Taču arī skola ir piepildīta.  E.Vēvera minētos statistikas datus R.Skruļa nosauca par “varbūtību”, kas nav iepriekš īsti izzināma.     

Par 750 tūkstošu eiro atvēlēšanu bērnudārza būvei 2020. gada pašvaldības budžetā balsoja astoņi deputāti: Artūrs Semjonovs, Dainis Liepiņš, Dina Štelmahere, Guntars Akmentiņš, Lolita Meinharde, Miķelis Rēdlihs, Rasma Skruļa un Zigmārs Babčuks. Pret šo projektu balsoja septiņi - Andris Ozoliņš, Ervins Vēveris, Igors Orlovs, Jānis Kažotnieks, Pēteris Veļeckis, Jānis Valerts un Uldis Ainārs.

Vairāk 30. janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Esaa

Super. Nebūs Pūcītes bērniem laupīta guļamistaba. Un 30 bērnu vienā grupā ir par daudz.

pirms mēneša, 2020.01.25 12:34

Piekrītu!

Tāpēc PALDIES deputātiem:
Artūrs Semjonovs, Dainis Liepiņš, Dina Štelmahere, Guntars Akmentiņš, Lolita Meinharde, Miķelis Rēdlihs, Rasma Skruļa un Zigmārs Babčuks. Pret šo projektu balsoja septiņi - Andris Ozoliņš, Ervins Vēveris, Igors Orlovs, Jānis Kažotnieks, Pēteris Veļeckis, Jānis Valerts un Uldis Ainārs,
kas balsoja PAR jauna bērnudārza celtniecību!
No reģioniem cilvēki pārceļas uz Pierīgu, tāpēc bērnudārzu aktualitāte būs joprojām ...

pirms mēneša, 2020.01.27 03:55

daina

Kam tu piekrīti, tam ka daļa deputatu ir Liepiņa marionetes, kā kungs teks tā balsosim. Citadi plāni klāsies. Kauns, kauns, kauns......

pirms mēneša, 2020.01.27 21:12

Jaunais

Prieks par šādu pozitīvu lēmumu. Bažas māc opozīcija, viņi absolūti nevēlas mūsu novada attīstību, un jā, Grutupa kungs, kad beigsiet rakstīt pasūtījuma rakstus ?

pirms mēneša, 2020.01.25 13:51

to Jaunais

Grūtups tā aizrāvies izdabāt dažiem deputātiem, ka pat nav pieminējis , ka domes sēdē apstiprināts Ozolnieku novada budžets:))) Rakstot par ZZS bastionu - Jelgavas domi, viņš tādas aplamības nav pieļāvis....!

pirms mēneša, 2020.01.27 11:23

ivanbeks

pēc principa kas maksā tas brauc . Bet OZĪŠI atīstās un bērnu dārzu vajag .

pirms mēneša, 2020.01.25 17:19

atkats

Attīstās atīstās, cik tur atleks pasūtītājiem.

pirms mēneša, 2020.01.25 17:27

laucinieks

Un kāpēc atkal Ozolnieku pagastā, vai tad blakus pagadtos bērnu nav. Vai nebij prātīgak uzbūvet mazāku un tad otru citā vietā, ja būs nepieciešams.

pirms mēneša, 2020.01.25 17:26

Iedzivotāja

Es nepiekrītu opozīcijai, pat ja statistika runā ko citu, zinu šos demogrāfijas datus, bet tendence šobrīd ir tāda, ka jaunās ģimenes koncentrējas ap Rīgu, tatad pierīgā cilvēku skaits tikai aug, Ozolnieki ir potenciāli pievilcīga vieta ar fantastisku infrastruktūru kur šādām ģimenēm dzīvot. Nav normāli, ka esošie bd ir pilni, bērniem ir jāmācās mazākās grupās nevis kā tas ir šobrīd, jo situācija spiež.

pirms mēneša, 2020.01.25 17:51

Laucinieki de ģenerāti

Mums vajag pirti, kur dzert un bērnus taisīt.

pirms mēneša, 2020.01.26 10:56

Gita

Pilnigi piekritu ka vajag jaunu bernu darzu jo esosie ir parpilditi! Grupina 30 berni,tas ir loti daudz! Brinos par Uldi Ainaru un citiem malaciem ! Vini tiesam neko nesaprot vai negrib saprast?

pirms mēneša, 2020.01.26 11:27

Gita

Pilnīgi piekrītu arī par pirti - vajag socializēties un pameņģēties, lai novads piepildītos ar svaigām asinīm. Tas nekas, ka ar stipri vidējas kvalitātes, bet jaunām...

pirms mēneša, 2020.01.26 14:31

Āne

Par kādi naudi šo monstru uzturēt!
Mēs šodien no visa novada tērējam līdzekļus lai uzturēt Ozolniekos infrastruktū!!!

pirms mēneša, 2020.01.26 13:40

Tas pats Jānis

Nākamgad visdīzāk kadastrālo pielīdzinās tirgus vērtībai un Ožiem ieplūdīs paliela naudas summiņa.

pirms mēneša, 2020.01.26 14:33

Gitai un pārējiem bērnudārza faniem

Ja vien jūs neizdarītu secinājumus balstoties uz šodienas apstākļiem, bet pacenstos iedziļināties demogrāfiskajā situācijā Ozolniekos, ātri nonāktu pie izpratnes, ka pavisam tuvā nākotnē, jau esošie bērnudārzi netiks pilnībā aizpildīti. Tā vietā uzcelsim 250 vietīgu monstru, iztērējot 3 miljonus celtniecībai un vēlāk katru gadu tērēsim 1 miljonu tā uzturēšanai.

pirms mēneša, 2020.01.26 14:28

Gita

Nu, man to nesaprast, jo kā gan citādi es ar domubiedriem būtu pašvaldību vēlēšanās sataisījusi tādu sviestu... Man jau ir mazliet žēl, bet ne jau no manas kabatas šis balagāns tiks finansēts. Sadalīs uz visiem, kā armijā - viens pīpē, bet visiem jāaprok izsmēķis.
Tik, tak, tik, tak - Dainīs nāk! Šo atceraties?

pirms mēneša, 2020.01.26 14:36

Gita

Tiem gudrisiem pasiem vajadzetu iedzilinaties demodrafiskaja situacija Ozolniekos! Seit dzivo un naks dzivot parsvara jauni cilveki kam ir vai bus berni! Ko teiktu gudrinieki ja jusu berns ietu darzina kur grupina 30 bernini,kur jagul gultina pa diviem? Nevajag runat mulkibas! Tiem ,kas balsoja pret bernu darzu jau ir aizmirsies kas ir berni!

pirms mēneša, 2020.01.27 10:47

dainis

paldies Gitiņ tu izproti manu biznesu,

pirms mēneša, 2020.01.28 09:18

Neprašas

Populistisks lēmums... cerībā ka novadi neapvienosies, un vēlētāji atkal sabalsos Liepiņu, atkārtojot pieļauto kļūdu.

pirms mēneša, 2020.01.27 11:52

Kurbads

Un kādas ir bērnudārza patiesās izmaksas - bez tām kabatas naudām?

pirms mēneša, 2020.01.27 12:12

psrs

Šāda lielummānija bija krievu laikos, ka tik lielaks, saimniecības likvidēja kolhozus saveidoja. Izskatās, ka jaunais sasaukums dara ko līdzīgu slimo ar lielummāniju. Bērnudārzu iespējams arī vajag neesmu iedziļinājies, bet kāpēc tādu monstru.... Tajā lietā nav viss tīrs

pirms mēneša, 2020.01.27 13:52

atkats 2

Domes mājā runā, ka ir interese no privātiem investoriem celt bērnudārzu. Viņu izmaksas esot 3x lētākas. Uzdodiet sev jautājumu, kāpēc par katru cenu tiek lobēts savējais par 3 miljoniem!

pirms mēneša, 2020.01.27 18:13

laucinieks

Dainis jūt agoniju, vajag vienā rāvienā noraut lielo laimestu. Pēc manis kaut ūdens plūdi.

pirms mēneša, 2020.01.27 21:09

Kurbads

Un ko tā domes māja turpina klusēt? Paši tādi Daiņa lobisti! To vien dara kā ar savu balsojumu lobē un lobē. Ne visi, bet lielākā daļa.

pirms mēneša, 2020.01.28 16:42

Vietējās ziņas