Ozolnieku novada dome lūdz likumsargus pārbaudīt bijušās domes vadības iespējamos pārkāpumus jaunas katlu mājas izbūvē 14

Ceturtdien, dienu pirms notiks neuzticības balsojums domes priekšsēdētājam Dainim Liepiņam (LRA), viņš vērsies tiesībsargājošajās iestādēs ar lūgumu pārbaudīt bijušās domes un komunālā uzņēmuma SIA "Ozolnieku KSDU" vadības iespējamos pārkāpumus, kas veikti, izbūvējot katlu māju, liecina Korupcijas novēršanas apkarošanas birojam, Ģenerālprokuratūrai un Valsts policijai adresētais iesniegums.

Iesniegumā norādīts, ka 2015.gadā "Ozolnieku KSDU" noslēgusi 1 260 000 eiro vērtu līgumu ar SIA "INOS" par šķeldas katlu mājas projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbu veikšanu. Pēc Liepiņa teiktā, veicot pārbaudi, pašvaldība ir konstatējusi vairākas neatbilstības projektam.

Tiek norādīts, ka nav nodrošināta jaunās šķeldas katlu mājas un esošās gāzes katlu mājas vadība vienotā sistēmā, lai gan šāda prasība bija ietverta iepirkuma dokumentos. Tāpat esot secināts, ka ir izbūvēta piedāvājumam neatbilstoša, lētāka pelnu izvadīšanas iekārta, kas ekspluatācijā rada papildu riskus un izmaksas.

Tāpat neesot piegādāts un uzstādīts avārijas barošanas dīzeļģenerators, kas nozīmē, ka netiek nodrošināta nepārtraukta siltumapgāde elektroenerģijas piegādes pārtraukumu gadījumos. Pēc domes vadības iesniegumā paustā, būvdarbi tika izpildīti, neievērojot termiņus, un projekta dokumentācijā neesot atrodams juridisks pamatojums termiņa pagarināšanai.

"Pašvaldība neatrod nevienu oficiālu dokumentu, kas izskaidrotu vai pamatotu šādu izpildītājam labvēlīgu izmaiņu veikšanu projektā. Neoficiālās sarunās "INOS" pārstāvji ir minējuši, ka esot bijušas neoficiālas vienošanās ar "Ozolnieku KSDU" un Ozolnieku novada domes tā laika vadību," iesniegumā raksta dome.

Pašvaldībai uzskata, ka, iespējams ir nodarīts kaitējums un radīts zaudējums gan pašvaldības uzņēmumam, gan iedzīvotājiem. Turklāt, lai konstatētu neatbilstības un defektus, dome neesot varējusi pārbaudīt visu projekta dokumentāciju, jo tā "Ozolnieku KSDU" neesot pieejama.

"Pašvaldība šobrīd var tikai pieņēmumu formā minēt, ka tā ir tā laika domes un "Ozolnieku KSDU" vadības rupja nolaidība vai apzināta un, iespējams, koruptīva rīcība, slēpjot vai pat iznīcinot dokumentus, kam normatīvajos aktos noteikts desmit gadu glabāšanas termiņš," minēts iesniegumā.

Tāpēc pašvaldība lūdz atbildīgās iestādes veikt izmeklēšanu, izvērtēt iepriekšējās domes un "Ozolnieku KSDU" vadības rīcību un nepieciešamības gadījumā saukt personas pie atbildības.

Liepiņš aģentūrai LETA pauda, ka pārbaudi pašvaldības speciālisti veikuši ilgāku laiku, un, iespējams, šis ir bijis viens no iemesliem, kāpēc tostarp ar bijušā mēra Pētera Veļecka (LZS) iniciatīvu rosināts neuzticības balsojums.

Jau ziņots, ka rīt plkst.10 sasaukta Ozolnieku novada domes sēde, kurā iekļauts jautājums par neuzticības izteikšanu Liepiņam. 

Domnieks, bijušais domes priekšsēdētājs Veļeckis aģentūrai LETA vien paziņoja, ka deputāti ir izmantojuši savas tiesības un lēmums ir bijis politisks, bet plašāk iesniegums par neuzticības izteikšanu netiks komentēts. Veļeckis pieļāva, ka kāds no deputātiem domes sēdes debatēs viedokli pamatos.

Nerunīgs bija arī Ervins Vēveris (LZS), kurš arī ir parakstījis iesniegumu. Neuzticības izteikšanu viņš nekomentēja, taču pauda cerību, ka opozīcijai iecerētais izdosies, un domē tiks ievēlēts jauns priekšsēdētājs.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ooo

nu tad beidzot skaidrs kapec jamaina domes vadibu.jaslepj gali peteritim.

pirms gada, 2020.02.27 19:29

skaidrīte

Šeit ir skaidrs, izmisums kādam iestājies. Veiksmi jaunajam domes priekšsēdētājam un galvenais domāt par visiem novadniekiem.

pirms gada, 2020.02.27 22:08

KĀ TAD

Izmisums ir iestājies jaunajam domes priekšsēdim.lai varētu paspēt savest ceļus kārtībā.līdz savai un draugu mājām-par mūsu nodokļu naudu-savādāk jālaižāš uz Spāniju,bet tur bīstami-koronavīruss.

pirms gada, 2020.02.27 22:45

janka

Ja jau bija tāaaada informācija ko tad klusēja visu laiku. Nu tik rakstīs nu tik būs. Šitos rakstus no Daiņa dzird kopš tika lie siles. Sūdzējās ieņēmuma dienestam, vides dienestam, iekšlietu ministrijā, satiksmes ministrijā lidmašīnas traucējot utt.

pirms gada, 2020.02.28 00:20

ooo

Pēterītim par Ozolniekiem vienmēr ir bijis nospļauties,dzīvo tak ne jau te.

pirms gada, 2020.02.27 20:05

Arnis

Tagad saprotams, kāpēc jāizsaka neuzticība - varēs atsaukt iesniegumu - ka viss kārtībā un P. kungs nebrauks uz valsts viesu māju, kur rūtaina saule spīd no rīta un vakarā !
Tak tikai duraks līdīs tādā vadošā amatā, kur visi tev skaita utis un osta gaisu no tavas puses,- lai uzceptu kādu iesniegumu - Knābim utt.
Dzirdēju, ka viens no amata pretendentiem mājiņu būvējot uz radinieka vārda. Ja netikšu par policijas priekšnieku - uzreiz šo tipu brīdinu - būs iesniegums Knābim - lai pārbauda mājas formālā īpašnieka ienākumus, kas būvēja , samaksu, darbaspēka izmantošanu. ieliks to ercaza īpašnieku pasēdēt, izstāstīs visu - cik un kas.

pirms gada, 2020.02.27 22:20

meliorātors

Izklausās pēc stūrī iedzītas labi nobarotas cūkas kviekšanas pirms kaušanas.

pirms gada, 2020.02.28 00:12

Skaidris

Ceru, ka opozīcijai viss izdosies! Tāpat ceru, ka kāds pēc Liepina ēras beigām pārbaudīs Liepina parasktītos dokumentus, līgumus, iepirkumus un sauks pašu pie atbildības.

pirms gada, 2020.02.27 23:00

Arnis

Taisniba uzvarës ! Noturëju aizlùgumu kopā ar jehoviešiem - par Kunga Jëzus atbalstu taisnajā cìņā pret Baala kalpiem !

pirms gada, 2020.02.28 10:33

Pilnvarotā persona

Diemžēl jāsecina, ka jau ne pirmo reizi pēdējo gandrīz trīs gadu laikā, ir jāuzklausa liecības par Liepiņam k-ga meliem, brutālo komunikācijas veidu un slimīgi neadekvāto rīcību. Pat domes priekšsēdētāja amats nav atturējis šo personu no rupjības un visatļautības. Un vismazāk šim cilvēkam interesē sakārtot SIA "Ozolnieku KSDU", tad par kādu "kaitējumu un radīto zaudējumu iedzīvotājiem" iet runa? Apkures cenas mums ir vienas no dārgākajam Latvijā! Izskaidrojums no vadības puses ir sekojošs: daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovētas, siltumenerģijas pieprasījums/ patēriņš zems, saražoto siltumu nav kur likt, līdz ar to ceļam cenas. Paliek jautājums, priekš kam iedzīvotāji renovēja mājas, lai maksātu renovācijas rēķinu bankai? Kaut gan taisnības labad jāsaka, ka ar SIA "Ozolnieku KSDU" jau ilgstošā laika periodā neviens netiek galā un šis kantoris ir iegāzis nevienu vien domes priekšsēdētāju!

pirms gada, 2020.02.28 10:53

Mikiņš

Inga, tā esi tu? Vai tik traki ir? Vai tu domā par savu rīcību?

pirms gada, 2020.02.28 11:22

Vietējās ziņas