Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada dome ministram prasa skaidrot reformas ieguvumus 23

Pirms konsultācijām ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) par Jelgavas apvienotās administratīvās teritorijas izveidošanu, kurā tiktu iekļautas esošās Ozolnieku novada, Jelgavas novada un Jelgavas pašvaldību teritorijas Ozolnieku novada dome lūdz ministram skaidrot administratīvi teritoriālās reformas ieguvumus, liecina domes priekšsēdētāja Daiņa Liepiņa (LRA) parakstītā vēstule Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM).

Lai varētu lemt par piedalīšanos VARAM organizētajā pasākumā 12.jūnijā Jelgavā un izteikt viedokli par izskatāmo administratīvo teritoriju apvienošanu, Liepiņš lūdz skaidrot, kādi būs Ozolnieku novada iedzīvotāju ieguvumi no teritoriju apvienošanas, kā arī to, vai novada iedzīvotāju dzīves līmenis paaugstināsies. Visus ieguvumus dome aicina pamatot ar finansiāliem aprēķiniem un citiem pierādāmiem faktiem.

Vēstulē, kas tapusi pēc apspriešanās ar deputātiem domes sēdē šonedēļ, lūgts skaidrot arī, vai tiks saglabātas visas novada izglītības iestādes, vai pēc administratīvo teritoriju apvienošanas tiks saglabātas brīvpusdienas visiem pirmsskolas izglītības iestāžu un 1.-12.klašu izglītojamajiem, ko pašlaik Ozolnieku novada pašvaldība nodrošina. Pašvaldību māc bažas ari par to, vai tiks nodrošināta Ozolnieku novada teritorijas attīstības plānā ietilpstošo projektu izpildes realizācija un pēctecība, piemēram, jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība, Ozolnieku vidusskolas aktu zāles būvniecība un esošās sporta zāles un stadiona rekonstrukcija, Ozolnieku sporta skolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošana un citi projekti.

Liepiņš arī norāda, ka atbilstoši VARAM izplatītajā informatīvajā ziņojumā "Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli" norādītajai informācijai Ozolnieku novada pašvaldības administrācijas izmaksas ir bijušas par 45% zemākas nekā Jelgavā un 65% zemākas nekā Jelgavas novadā. Lūdzu sniegt skaidrojumu, kādas ir paredzētas jaunveidojamās pašvaldības administratīvās izmaksas uz vienu iedzīvotāju un cik liela būs šo izmaksu ekonomija, apvienojot Ozolnieku novada, Jelgavas novada un Jelgavas pašvaldības, aicina domes priekšsēdētājs.

Turklāt VARAM arī lūgts skaidrots, kā tiks nodrošināts, lai jaunizveidotās pašvaldības saistību apmērs neietekmētu esošās Ozolnieku novada teritorijas attīstību un pašvaldības teritorijā paredzēto ieguldījumu, darbību un citu aktivitāšu veikšanu. Pašvaldība vēlas arī uzzināt, kā pēc reformas tiks nodrošināta Eiropas vietējo pašvaldību hartas nosacījumu izpilde, bet jo sevišķi principa "vara tuvāk tautai" realizēšana. Vienlaikus vēstulē norādīts arī, ka šie nav visi jautājumi, atbildes uz kuriem vēlas zināt deputāti.

"Skaidras un saprotamas atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs gan Ozolnieku novada iedzīvotājiem, gan Ozolnieku novada domes deputātiem paust argumentētu viedokli tik būtiskā jautājumā kā administratīvi teritoriālā reforma," uzskata novada vadība.

Liepiņš arī informē, ka domē konceptuāli atbalstīts lēmums par sabiedriskās apspriešanas rīkošanu par plānoto reformu. Pašvaldības speciālistiem līdz jūnija domes sēdei jāsagatavo apspriešanas izmaksu izvērtējums un citi dokumenti lēmuma pieņemšanai.

Jau vēstīts, ka novada domē saņemts VARAM aicinājums uz tikšanos 12.jūnijā Jelgavas novada domes zālē, kurā paredzēts pārrunāt iecerētās administratīvi teritoriālās reformas gaitu, kā arī atbildēt uz Ozolnieku novada, Jelgavas novada un Jelgavas domju deputātu jautājumiem. Ozolnieku novada domes deputāti vēl lems par iespējamu dalību pasākumā.

"Ņemot vērā, VARAM ministra Jura Pūces līdzšinējo komunikācijas stilu, kas vērsts nevis uz diskusiju, bet monologu un norādēm no augšas, kā turpmāk būs, pat neieklausoties loģiskā argumentācijā un atklāti ignorējot sabiedrības viedokli, šobrīd nedomāju, ka šādām konsultatīvajām tikšanām ir liela nozīme. Izskatās, ka tikšanās un konsultācijas ar pašvaldību pārstāvjiem tiek organizētas vairāk prezentācijas, ne satura dēļ," pauda Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Liepiņš.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 23

khm

iztulkojot no Liepiņam diezgan lielu piepūli sagādājošās "pieklājīgās" valodas, jautājums būtībā ir tāds - a kas man reāli par to būs a? A es varēšu turpināt zāģēt budžetu kā līdz šim vai vēl labāk? Viss. Nekas cits šo kungu ne@##š

pirms gada, 2019.05.31 15:06

Anatolijs

Pilnīgi atbalstu D.Liepiņa viedokli. Viņam kā pašvaldības vadītājam tas vispirms būtu jāzina un jāskaidro novada iedzīvotājiem. Pieļauju, ka Pūce neko nevarēs izskaidrot, jo administratīvi teritoriālā reforma ir fikcija. Atteikumu noteikti pamatos ar parastajām birokrāta atrunām.

pirms gada, 2019.05.31 18:44

LIepiņ, nokaunies

Pirms lūdz VARAM skaidrot novada ieguvumus no teritoriālās reformas, paskaidro ko līdz šim ir ieguvusi Dalbe, Jaunpēternieki, Āne, Tetele, Garoza un Emburga, jo pašlaik māc bažas, ka visa attīstība notiek Ozolnieku centrā ap Jūsu privātīpašumiem.

pirms gada, 2019.06.01 10:23

Bernadeta

Lielākais ieguvums ir tas, ka no 116 novadiem, kur priekšā sēdētāji, tad nekam faktiski nevajadzīgie izpildīšanas direktori un vēl trakāk - nesaprotamo amatu saņēmēji būs spiesti sākt strādāt, jo par burbuļu sišanu ar koka āmuriem vairs pat minimālo algu nemaksās,- kur nu vēl tūkstošu tūkstošus. Nevajadzēs uzturēt kantorus, autiņus izpriecu braucieniem un tā tālāk. Būs 15 (Piecpadsmit) reizes mazāk liekēžu un tad cilvēkiem roka celsies maksāt nodokļus, ja tie būs samērīgi un pa lietu.

pirms gada, 2019.06.01 17:00

jebio

Ieguvums,mazāk pašvaldību,mazākk cilvēku pie siles

pirms gada, 2019.06.01 18:11

Gita

Ja kads gudrais doma ka Jelgavai bus kada dala gar Teteli, Ani, Dalbi ,Garozu,Emburgu,tad smiekli nak! Jelgava doma un ir domajusi tikai par sevi! Savas nomales nevar sakartot kur vel talak! Loti gribetos dzirdet Puces atbides uz visiem jautajumiem! Bet konkretas atbildes nevis tuksu muldesanu!

pirms gada, 2019.06.01 18:18

cītara

Cilvēku jau nav,bet TAUTMĪĻU pašvaldībās ka mudž.Neies jau sevi atlaist.Jāsāk vaimanāt.

pirms gada, 2019.06.01 19:13

Trojas zirgs

Cik viegli ir pūst tautai miglu acīs... atliek tik ierunāties par pašvaldību reformu, kā cilvēki gatavi jau ar dakšām un cirvjiem rokās gavilēt ka mazāk novadu mazāk liekēžu. Nepiekrītu. Domāju ka būtu jāpārskata daudzo ağentūru lietderība un darba rezultāti, pirms ķerties klāt pašvaldībām. Ņemot vērā ka Ozolnieku novadā dzimstība ir lielāka kā mirstība, apvienojot ar pilsētu, jaunu bernu dārzu neuzbūvēs, bet krematoriju gan. Visas invwstīcijas paliks tur, kur lielāka iedzīvotāju koncentrācija. Un perifērija paliks novārtā ne jau tapēc, ka nav plānu un programmas tās attīstībai, bet gan tāpēc, ka perifērija nevarēs kļūt par pirmo prioritāti un līdzekļu zemākām prioritātēm vienkārši pietrūks.

pirms gada, 2019.06.02 10:53

Trojas zirgam

Paskaidrojiet, ko Dainis Liepiņš savā valdīšanas laikā ir izdarījis novada perifērijas labā.

pirms gada, 2019.06.02 11:10

jānis

Cik atceros Ozolnieki bija ģimenēm draudzīgākais novads. Vai Dainis noturēja šo titulū. Protams nē. Vai to ka dzimstība Ozolniekos lielāka kā mirstība ir Daiņa nopelns protams nē. Vai ir uzbūvēts jauns bērnudārzs, protams nē. Kur solītais baseins!

pirms gada, 2019.06.02 14:15

Vājonis

Ieslēdziet smadzenes, ir jāsamazina valstisko iestāžu darbinieku skaits un iestādes, katru gadu izbrauc ap 14 000 iedzīvotāju. Jūs ko domājiet, ka nodokļi paliks nemainīgi, tie pieaugs. Tas ka pievienojot Jelgavai, tā neko nedarīs ir Liepiņa interpretējums, ka nevarēs uzlabot savu nekustamo īpašumu kvalitāti par pašvaldības naudu.

pirms gada, 2019.06.03 07:49

Gita

Jani beidz viereiz muldet! Bus gan bernu darzs gan baseins! Nak vasara ,savu pecpusi varesi pamercet diki!

pirms gada, 2019.06.02 22:49

dainis

Gitiņ pakasi labak ko tu tur vakarā kasi, nolaid purkšķi un sāc vienreiz pieslēgt rumpim arī galvu. Atvaino aizmirsu ka tev tajā galvā nekā jau nav. Labāk turpini laist purkšķus un parazitēt uz Ozolnieku iedzīvotāju naudu.

pirms gada, 2019.06.03 10:23

Novadnieks

Vienīgais un galvenais ieguvums Liepiņa kunga novākšana no Jelgavas apkārtnes politiskās skatuves:)))

pirms gada, 2019.06.03 12:50

juris

Vai tad liepiņš ir politiķis, tas tak šepmanis par cita naudu. Kur tik nav pabijis desmitiem valdēs Kalvīša unŠlesera laikā, Rīgas tirgus vadītajs, arī solija savedīs kārtībā čiks vien sanāca. Pabijis Jelgavā tur gan viņam ātri spārnus aplauza, nācās mesties uz Ozolniekiem kāst vietējos, batonus spraust ausīs,cik šis labs kā rūp Ozolnieki utt.

pirms gada, 2019.06.04 08:25

Interesanti

Rodas iespaids, ka visus rakstus, kuri ir saistīti ar Liepiņu, komentē vieni un tie paši 5-10 cilvēki.... kaut kā nemanu naidu pret Liepiņu no novada iedzīvotājiem, tik zz komentāru sadaļā domubiedru grupa nolasījusies!

pirms gada, 2019.06.04 08:32

o

Tu laikam nedzīvo Ozolniekos tāpēc nedzirdi. Otrs variants tu esi viens no tiem deputatiem kam atlec labums.

pirms gada, 2019.06.04 09:22

jānis

Izskatās, ka tieši kādi 5 ir tikai liepiņa atbalstītāji un tie paši pietuvinātie domē strādājošie. Pārējos komentāros ir tikai tie, kas Daiņa darbībās neko labu izņemot sev izdevīgumu neredz.

pirms gada, 2019.06.04 13:26

Kurbads

Interesanti, ka vienmēr ar Liepiņu saistītajos rakstos pamožas domes.. locekļi .. un sāk sava kunga aizstāvības runas. Nekas, nekas, vēl tikai mazāk kā divi gadi un reforma.

pirms gada, 2019.06.04 17:13

Vietējās ziņas