Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada pašvaldība savā “Facebook” kontā sniedz skaidrojumu par diviem saslimšanas gadījumiem ar Covid -19

Lai kliedētu sabiedrības satraukumu par koronavīrusa Covid-19 saslimšanas gadījumiem Ozolnieku novadā, kas saistīti ar pašvaldības bērnudārza “Zīlīte” audzēkņiem, Ozolnieku novada pašvaldība skaidro, ka abos gadījumos sasirgušo vecāku bērni joprojām ir veseli, Covid-19 analīzes negatīvas un nav pamata domāt, ka citiem PII “Zīlīte” audzēkņiem, viņu vecākiem vai pedagogiem pastāvējis ievērojams inficēšanās risks. bērni atzīti par veseliem un arī šobrīd jūtas labi.

Ozolnieku pašvaldība atgādina, ka infektologi atzinuši - ja Covid-19 pacients kļūst infekciozs, tad pāris stundas pirms pats izjūt slimības simptomus, tāpēc nav pamata domāt, ka šajos gadījumos kādam no PII “Zīlīte” audzēkņiem, viņu vecākiem vai pedagogiem pastāvējis ievērojams inficēšanās risks. Tomēr paaugstinātu drošības pasākumu īstenošanas laikā, saskaņā ar SPKC infektologu norādījumiem, abas bērnudārza grupiņas, kuras apmeklējuši bērni, kuru vecākus skāris jaunais vīruss, ir slēgtas un pedagogi – karantīnā. Taču gan SPKC, gan pašvaldības vadība nesaskata iemeslu PII “Zīlīte” slēgt pavisam, norādīts pašvaldības paziņojumā “Facebook”.

Pagājušonedēļ jau ziņojām, ka 18. martā "zz.lv” rīcībā nonāca informācija, ka Ozolnieku PII “Zīlīte” kādam no bērna tuviniekiem apstiprināta saslimšana ar Covid-19 vīrusu, bet 20.martā saņēmām ziņu, ka jau otra bērna tuviniekam apstiprināta vīrusa Covid - 19 infekcija. Par to informēja bērnu vecāki.

Kā ziņots, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Papildus Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē ir nolemts, ka no šī gada 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai viņu kontaktpersonām, kā arī, ka vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas