Ozolnieku novada pašvaldība vēlas noskaidrot dzelzceļa pieturas "Cena" slēgšanas iemeslus 10

Ozolnieku novada pašvaldība vēlas noskaidrot dzelzceļa pieturas "Cena" slēgšanas iemeslus un rīt, 21.janvārī, domes vadība pārrunās situāciju ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP), aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Madara Ābeltiņa.

Ozolnieku novada pašvaldība nevar piekrist "Cenas" stacijas pilnīgai slēgšanai, un savu nostāju pašvaldība paudusi jau aizvadītā gada septembra beigās sarakstē ar Zemgales plānošanas reģionu (ZPR), kas ar pašvaldību komunicē par pasažieru pārvadājumu jautājumiem. 

Pašvaldībā apgalvoja, ka pirms lēmuma pieņemšanas par pieturas slēgšanu ne VSIA "Autotransporta direkcija", ne ZPR administrācija nav to pārrunājusi ar pašvaldības pārstāvjiem vai iedzīvotājiem. Tāpēc neesot zināms ne precīzs ekonomiskais pamatojums, ne cita pieturvietas slēgšanas argumentācija.

"Komunikācijā ar atbildīgajām institūcijām saņemtas vien divas elektroniskās vēstules, kurās uzrādīti pasažieru plūsmas aprēķini 2018.gadā un ziņa par iespējamo stacijas "Cena" slēgšanu," skaidroja Ābeltiņa.

Saskaņā ar pašvaldībai sniegtajiem datiem, 2018.gadā staciju izmantoja 37 106 pasažieri gadā, vidēji - 102 cilvēki dienā. Taču pašvaldībai nav zināms minimālais pasažieru skaita slieksnis, lai pieturu saglabātu. Tomēr novada pārvaldei esot priekšlikumi, ko varētu apspriest sarunās, taču tādas līdz šim neesot notikušas.

Pašvaldība arī atgādina, ka pasažieru vilcieni dzelzceļa stacijā "Cena" jau kopš pērnā gada decembra darbadienās virzienā uz Rīgu pietur par septiņām reizēm retāk, bet virzienā uz Jelgavu - par desmit reizēm retāk.

Tāpat tiek uzsvērts, ka 2019.gadā Ozolnieku novada pašvaldība no saviem budžeta līdzekļiem izbūvēja divus papildu auto stāvlaukumus stacijā "Ozolnieki" un izgaismotu gājēju celiņu no Brankām uz dzelzceļa staciju "Ozolnieki" gar valsts ceļu Ozolnieki-Brankas-Brankstūri, kopumā investējot 694 397 eiro.

Rīt, 21.janvārī, Iecavā notiks ZPR sēde, kuras laikā Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA) par situāciju ar dzelzceļa pieturu "Cena" plāno runāt ar Linkaitu.

Jau ziņots, ka Ozolnieku novada pašvaldība saņēmusi informāciju, ka Sabiedriskā transporta padome pieņēmusi lēmumu no 2022.gada elektrovilcienu pieturu sarakstā neiekļaut dzelzceļa pieturu "Cena".

Lai Cenu pagasta iedzīvotājiem saglabātu iespēju izmantot dzelzceļu, bija rosinājusi Cenu ciema iedzīvotāju ērtākai nokļūšanai līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai "Dalbe" noasfaltēt valsts vietējā autoceļa Upmaļi-Cīruļi posu no Glūdas ciema līdz jau esošajam autoceļam ar melno segumu Dalbe-Lejasbēnūži. Pašvaldības priekšlikums tika nodots izskatīšanai Satiksmes ministrijā un uzņēmumā VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC), taču pagaidām nav atbalstīts.

LVC pašvaldībai esot skaidrots, ka vēl pērn grants segums ceļa Upmaļi-Cīruļi posmā novērtēts kā apmierinošs. Tas nodrošinot piekļuvi dzelzceļa stacijai "Dalbe" gan ar automašīnām, gan sabiedrisko transportu.

Tāpat LVC argumentējot, ka valstī kopumā vairāk nekā puse valsts vietējo autoceļu ir sliktā stāvoklī un Ozolnieku novada domes rosinātā ceļa posma asfaltēšanas darbi pagaidām netiek plānoti. Tomēr, izstrādājot valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmas 2021.-2023.gadam, tiks izvērtētas iespējas veikt dubultās virsmas dubultās apstrādes darbus minētajā ceļa posmā.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Aleksis

Atvainojiet ! Kludijos

pirms gada, 2020.01.20 19:40

ekonomijai jābūt ekonomiska b.brež.

Laidīs bānīšus pa vienu sliežu ceļu , otru pusi godmanis pārdos lūžņos , viņš to pieprot .

pirms gada, 2020.01.20 19:39

Nevar izturēt

Meklēt visādus risinājumus speciāli radītajai problēmai, dēļ vienas!!! dzelzceļa pieturas! Cik viņi iedomājas ieekonomēt? Cilvēkam kalpo dzelzceļš!

pirms gada, 2020.01.20 20:20

Rita

Vidēji 102 cilvēki katru dienu, kas iekāpj vai izkāpj Cenu stacijā, ir pietiekami, lai vilcieni turpinātu apstāties šajā stacijā. Katru dienu 102 mūsu valsts iedzīvotāju vajadzības tiks ignorētas. Vai pamestas mājas un neapdzīvotas vietas ir mūsu valdības mērķis?

pirms gada, 2020.01.20 23:28

Laima

Likvidātoru vara turpina uzdarboties! Cenu staciju slēgt, Ozolnieku novadu likvidēt.... Jābrīnās no kurienes rodas tie cilvēki, kuri balso par šiem neģēļiem!

pirms gada, 2020.01.21 07:02

Jā,

Cilvēki balso, jo nemitīgi cer. Cilvēki ir atbildīgi, jo dodas vēlēt, neskatoties, ka piedzīvo vilšanos. Ievēlētie nav atbildīgi, tie uzspļauj, jo viss, ko tie vēlējās, ir sasniegts. Dancis pa nodokļu maksātāju naudu uz nekurieni!

pirms gada, 2020.01.21 08:25

Rasa

NNNekadas stacijas slegsanas nevar butDomajiet ka sakartot visu musu valsti

pirms gada, 2020.01.21 14:26

iedzīvotājs

Vajag sniegt prasību par pieturas saglabāšanu. Iet pie vietējiem deputātiem vai varbūt saeimā kāds ir ievēlēts no tās puses? Cerības nelielas, bet varbūt ir vērts vietējiem iedzīvotājiem pacīnīties? Es par pieturu "Cena"

pirms gada, 2020.01.21 11:11

kārtējie ķeizara meli

... izbūvēja divus papildu auto stāvlaukumus stacijā "Ozolnieki" un izgaismotu gājēju celiņu no Brankām uz dzelzceļa staciju "Ozolnieki" gar valsts ceļu Ozolnieki-Brankas-Brankstūri ...
Gājeju celiņš ir no dz. stacijas līdz A8 autoceļam tālāk līdz Brankām nekas nav uzbūvēts, uzbūvēts ir mazāk par pusi no kopējā garuma. Viens no uzbūvētajiem stāvlaukumiem ir parasts brauktuves paplatinājums

pirms gada, 2020.01.21 17:37

Vietējās ziņas