Ozolnieku novada pašvaldībai neizdodas pārdot veselības centra kapitāldaļas; lielākajam līdzīpašniekam daļas neesot piedāvātas 7

Ozolnieku novada pašvaldībai neizdevās pārdot SIA "Zemgales veselības centrs kapitāldaļas", lai arī sākotnēji darījums tika plānots, bet lielākajam līdzīpašniekam - Jelgavas novada pašvaldībai - kapitāldaļas neesot piedāvātas.

Ozolnieku novada pašvaldībai uzņēmumā pieder 23,3% kapitāldaļu. "Firmas.lv" informācija liecina, ka tās septembra beigās, palielinot kapitāldaļu skaitu līdz 35,11%, savā īpašumā ieguvusi vēl viena centra līdzīpašniece - pilnsabiedrība "Kapitāla pārvaldes sistēmas".

Lielākā daļa kapitāldaļu jeb 64,89% pieder Jelgavas novada pašvaldībai. Tās pārstāve Dace Kaņepone aģentūrai LETA skaidroja, ka pēc kaimiņu novada domes lēmuma par kapitāldaļu pārdošanu pašvaldība gaidīja un bija ieinteresēta saņemt piedāvājumu kā lielākā skaita kapitāldaļu īpašniece un tādējādi pirmpirkuma tiesīgā.

"Ņemot vērā Ozolnieku novada domes lēmumu par kapitāldaļu pārdošanas sākotnējo vērtību 392 000 eiro apmērā, Jelgavas novada domē, protams, būtu debates un diskusijas par šāda darījuma lietderību un saimniecisko ieguvumu budžeta līdzekļu izdevumu kontekstā, taču tas neizslēdz faktu, ka interese par šo darījumu ir," pamatoja Kaņepone.

Taču Jelgavas novada pašvaldība šādu oficiālu piedāvājumu nav saņēmusi un nav atradusi arī informāciju par kapitāldaļu pārdošanas noteikumu publicēšanu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", lai gan Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 141.panta otrā un trešā daļa to nosaka. Tā kā Ozolnieku novada pašvaldības kapitāldaļas septembrī jau pārreģistrētas "Kapitāla pārvaldes sistēmu" īpašumā, Jelgavas novada pašvaldība uzskata, ka darījums noticis, apejot Jelgavas novada domi.

Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA) aģentūrai LETA apgalvoja, ka kapitāldaļu pirkšanas piedāvājums bija jāizsaka uzņēmuma valdei, nevis domei. Viņš neuzskata, ka dome būtu pārkāpusi likumu. 

Vienlaikus viņš informēja, ka pircējs tomēr atteicies no kapitāldaļu pirkšanas, un domei atkal jālemj par to atsavināšanu. Arī "Firmas.lv" dati liecina, ka pašvaldības kapitāldaļas oktobrī atkal nonākušas tās īpašumā.

Liepiņam gan nepiekrīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kura, atsaucoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu, aģentūru LETA informēja, ka par iespēju iegādāties publiskas personas kapitāldaļas pirmpirkuma tiesīgos informē kapitāldaļu pārdevējs, nevis valde.

Savukārt "Kapitāla pārvaldes sistēmu" prokūrists Andris Glāzītis aģentūrai LETA komentēja, ka darījums ar Ozolnieku novada pašvaldību nav noticis, jo pēc kapitāldaļu pirkšanas uzņēmumam medicīnas centrā "tik un tā nebūtu nekādas teikšanas". Turklāt plānotās administratīvi teritoriālās reformas rezultātā abas pašvaldības tiks apvienotas. Viņš abu pašvaldību atšķirīgus viedokļus par kapitāldaļu pārdošanas piedāvājumu dēvē par politisko kašķi.

Jau vēstīts, ka Ozolnieku novada dome lēma par 392 000 eiro pārdot sev piederošās "Zemgales veselības centrs" kapitāldaļas.

"Firmas.lv" dati liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 2,879 miljoni eiro, bet peļņa sasniegusi 131 319 eiro. Centrs darbojas Jelgavā.

Kapitāldaļas plānots pārdot, jo domei, kurai pieder 23,3% kapitāldaļu, nav izšķirošas ietekmes kapitālsabiedrībā un tā nevar ietekmēt "Zemgales veselības centra" dalībnieku lēmumus. Par kapitāldaļu atsavināšanas lietderīgumu dome lēmusi jau 2015.gada novembrī.

Pirmpirkuma tiesības uz tām ir diviem citiem līdzīpašniekiem - Jelgavas novada pašvaldībai un "Kapitāla pārvaldes sistēmēm".

"Kapitāla pārvaldes sistēmu" īpašnieki ir divi uzņēmumi - SIA "Elvis M" un SIA "Manas mājas saimnieks". Savukārt "Elvis M" pieder "Zemgales veselības centra" valdes loceklim Gundaram Prolim un Glāzītim, bet "Manas mājas saimnieks" - Dagnijai Meikšānei.

Uzņēmumu vada Prolis un valdes priekšsēdētāja Mārīte Sproģe.

 Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Zaiga

Kārtējais Liepiņa šaļai vaļai gājiens. Te jums bija saimnieks novadā. Plušķis, nekas vairāk!

pirms gada, 2019.10.19 10:12

Janka

Kā jau iepriekš prognozēju - pārdot var tikai tad, ja ir pircējs, šīm daļām tāda nebija iepriekš un nav arī tagad, bet fizkultūras skolotājiem jau šo nemāca.

pirms gada, 2019.10.19 12:12

nu

"septembrī pārreģistrētas "Kapitāla pārvaldes sistēmu" īpašumā".
Vai tas neskaitās pircējs, ja iegādājas, bet pārdomā?

pirms gada, 2019.10.22 11:50

Janka

Visu jau izšķir gala rezultāts, gandrīz neskaitās.
Arī baseins mums gandrīz tapa, bet kaut kas atkal patraucēja - sliktam dejotājam vienmēr kaut kas traucē.

pirms gada, 2019.10.23 08:52

abc

Kāpēc gan lai Jelgavas novada pašvaldība tērētu budžeta līdzekļus un pirktu, ja tāpat apvienosies. Tukšu salmu kulšana no Jelgavas novada puses.

pirms gada, 2019.10.22 08:38

t5

131 tūkst peļņa ? nu gan mistika un fantastika ... uz CT 180 eiro ar nosūtījumu, pie endokrinologa 81, kas tie par cipariem?

pirms gada, 2019.10.24 14:45

Vietējās ziņas