Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novadā rīkos iedzīvotāju aptauju 30

Ozolnieku novada domes deputāti 18.aprīļa domes sēdē nolēma organizēt sabiedriskās domas pētījumu, lai noskaidrotu novada iedzīvotāju nostāju par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu (ATR). Lai pētījuma rezultāti būtu statistiski pamatoti un ilustrētu reālo iedzīvotāju noskaņojumu, nolemts pieaicināt profesionālu pētījumu kompāniju, informē Ozolnieku novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Agnese Kļava. 

Ozolnieku novada deputāti diskusijās bija vienisprātis, ka piedāvātais reformas modelis izstrādāts, izmantojot selektīvus pašvaldību rādītājus un nerada pārliecību par reformā definēto mērķu sasniegšanu. Piedāvātais reformas variants nav uzskatāms par iedzīvotāju interesēm un teritorijas attīstībai piemērotāko. Ņemot vērā, ka Ozolnieku novads pilnībā izpilda visas likumā “Par pašvaldībām” 15.pantā noteiktās pašvaldību autonomās funkcijas, kā arī spēj nodrošināt kvalitatīvu un ilgtspējīgu teritorijas attīstību, nav skaidrs lēmums, apvienot to ar blakus esošajām pašvaldībām - Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu, skaidro pašvaldības pārstāve.

“Domes deputāti bija vienoti savā lēmumā noskaidrot iedzīvotāju viedokli par ATR ar profesionālas statistikas kompānijas palīdzību,  lai dati būtu vērā ņemami un pēc iespējas precīzāk reprezentētu novada iedzīvotāju nostāju. Plānojam līdz 1.jūnijam iegūt aptaujas rezultātus, lai saņemtu iedzīvotāju viedokli par VARAM plānoto Ozolnieku novada pašvaldības likvidēšanu, “ uzsver Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš.

VARAM izplatītajā informatīvajā ziņojumā par ATR reformu izvirzītie mērķi nav pamatoti ar faktiem un zinātniskiem pētījumiem, kā arī ziņojumā ir daudz interpretāciju un neizprotamu slēdzienu. Piemēram, jau šobrīd Ozolnieku novada administratīvās izmaksas ir krietni zemākas nekā Jelgavas pilsētā un novadā, lai gan viens no ATR galvenajiem pamatojumiem ir administratīvo izmaksu samazināšana.

Pastāv pamatotas bažas, ka apvienojot ekonomiski un organizatoriski pašpietiekamo Ozolnieku novadu ar ievērojami lielākajiem Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu, tiks panākts nevienmērīgs resursu sadalījums un Ozolnieku teritorijas attīstība apstāsies. Ozolnieku novadā, pretēji kopējai tendencei valstī, vērojama pozitīva dzimstības dinamika, kas skaidrojama ar novada kā attīstītas un labiekārtotas teritorijas pievilcību jauno ģimeņu vidū, savu viedokli pauž Ozolnieku novada pašvaldība.

Foto: Ozolnieku novads

 

Pievieno komentāru

Komentāri 30

No Laukiem

Esmu pārliecināts, mūsu Ozolnieki pievienosies Doņeckas un Luhanskas republikām.

pirms gada, 2019.04.18 20:43

Rainis

Doma globala lai nesap analo,

pirms gada, 2019.04.19 00:35

Lohs no Dubkiem

es atkal par to, lai pievieno cauniešim, Arnis atkal brauks ar dienesta autiņu ēst pīāgus uz māju, magomeds jaunākais tirgos pa nakti šņabi, naudiņu atkal palaidīsim pa reni - tipa sportam- visas lietas notiksies, - vecā LPSR jelgavas rajona komiteja ar veco vēžu mantiniekiem rullēs, tikai kas nelabi -zags to smirdošo kapitālistu naudiņu .....

pirms gada, 2019.04.18 21:13

zile

pastasti kur paliek zemes zem OZOmilioratoriem ,zem kazok rupnicai ,zem RMR.

pirms gada, 2019.04.19 00:55

janis krumins

Pieci Masti / Ozolnieku udensslēpošanas trase - Nedomā par citiem

Uzņēmums Pieci Masti veidojot Ozolniekos ūdenssslēpošanas trasi pa ezera vidu izvieto laipu lai ūdensslēpotāji var ērtāk tikt ārā no ūdens.

Bet Ozolnieku iedzīvotājiem šis ezers ir peldvieta un atpūtas vieta, cik patīkami cilvēkiem ir skatīties uz ezeru pa kura virsmu gandrīz pāri visam ezeram šķērsām iet koka laipa!

Epastos atrunājās ka tādām konstrukcijām publisko saskaņošanu nevajag un ka tas ir atbalsts ūdenssportam.

Uz ēpastiem atbild Inese Štube SIA Pieci masti valdes locekle

Bilde https://www.sudzibas.lv/files/comments/457689/images/thumbs/457688_c900.jpg

pirms gada, 2019.04.18 21:54

...

Un parastajiem peldētājiem tā laipa baigi traucē? Ja nu vienīgi baigiem triatlonistiem.

pirms gada, 2019.04.18 22:14

Emburga

Emburgā nav iespējams saskatīt, ka Liepiņš būtu nodrošinājis tikpat kvalitatīvu un ilgtspējīgu teritorijas attīstību kā Ozolniekos. Toties ļoti labi var redzēt un novērtēt cik daudz nodokļu maksātāju līdzekļi ir ieguldīti Ozolnieku centra ilgtspējīgai attīstībai.

pirms gada, 2019.04.18 22:09

Kādi vēl pētījumi vajadzīgi?

Vai Ozolnieku novada domes deputātiem un priekšsēdētājam Liepiņam nav zināms cik izglītojamie no Emburgas apmeklē vidusskolu, kura atrodas tepat viņpus Lielupei Jelgavas novadā, un cik no Emburgas un Garozas brauc uz dažādām mācību iestādēm Jelgavas pilsētā, ka sabiedriskais transports uz Emburgu un Garozu brauc no Jelgavas autoostas, ka daudzi cilvēki brauc uz darbu Jelgavā.

pirms gada, 2019.04.18 22:36

LILIJA

Ānē pat vienu ielu nevar sataisīt kā nākas lai vēlāk nav jālauž ietve. Lai aizbrauktu uz domi ceļa izdevumi 6 eiro.

pirms gada, 2019.04.18 22:41

Nikolajs

Toties Ānē Liepiņš daudziem cilvēkiem var atņemt pagrabus, šķūnīšus un kūtiņas, bet vienai daļai īpaši “izredzētajiem” cilvēkiem atļauj lietot ekspluatācijā nenodotus uz pašvaldības zemes patvaļīgi uzbūvētus pagrabus.

pirms gada, 2019.04.18 23:22

r1

kur izveidotais kooperatīvs tiem šķūņiem ? neviens negrib ****ies vai ne ? sen bij laiks tiem pagrabiem izzust

pirms gada, 2019.04.24 13:56

tuttii

Arī Liepiņš laikam satraucies par deputātu skaita samazinājumu. No šobrīd Jelgavas novada, Ozolnieku novada un Jelgavas pilsētas kopā esošajiem 47 deputātiem, pēc pašvaldību reformas paliks tikai 25 deputāti.

pirms gada, 2019.04.18 22:59

cirks

Protams ka Dainim jāuztraucas Jelgavā jau ir baseins, nevarēs iedzīvotājiem batonus ausīs spraust.

pirms gada, 2019.04.18 23:39

ber

Jūs varat maksāt par 40% mazāk par elektroenerģiju, nekādā veidā maldinot vai pārkāpjot likumu! Es iesaku visiem izlasīt šo rakstu - http://most.tk/ecoenergy Es to esmu izmantojis kopš decembra, un rēķins patiešām ir kļuvis mazāks!

pirms gada, 2019.04.19 01:29

nu...

daudzi, ne tikai Ozoliņš, ir noraustījušies par darba vietām pagastā. Kā būtu, ja būtu - nezinu, bet administrācija ir pamatīgi uzpūsta un tāpēc trīcam.

pirms gada, 2019.04.19 08:04

PMK13

Cienījamie deputāti, kad tad jūs rīkojāt aptauju par mazdārziņu atņemšanu Ozolnieku iedzīvotājiem, lai uzņēmējs Liepiņš tur sabūvētu mājas. Bet pateicoties šiem sabūvētajiem dārgajiem īpašumiem, kuri pamatīgi ceļ visa kvartāla kadastra vērtību, pārējie iedzīvotāji ir spiesti maksāt lielāku nekustāmā īpašuma nodokli. Nez kuram biznesmenim jau esat nosolījuši Rīgas ielas mazdarziņus un kad lēmāt par līgumu nepagarināšanu ar to lietotājiem.

pirms gada, 2019.04.19 09:01

raivo

kas ir rīgas ielas mazdārzini ? iecavkrasti vai ?

pirms gada, 2019.04.24 13:57

līdaka

Kādas aptaujas! Tad jau valdība nemaz nav vajadzīga, ja visu var izlemt bars barā, pie tam vēl varbūt ar piketiem.

pirms gada, 2019.04.19 09:19

Juris no Garozas

Ja “Ozolnieku novada domes deputāti 18.aprīļa domes sēdē nolēma organizēt sabiedriskās domas pētījumu, lai noskaidrotu novada iedzīvotāju nostāju par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu (ATR)”, tad LAI PAŠI NO SAVAS ALGAS PAR TO PĒTĪJUMU MAKSĀ, jo man kā nodokļu maksātājam neviens deputāts nav nedz paskaidrojis, nedz pajautājis vai man šis Liepiņa partijas (LRA) izgudrotais pētījums ir nepieciešams.
Es savu nostāju par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālo reformu (ATR) zinu bez jebkādiem pētījumiem.
Es esmu PAR ministrijas piedāvāto ATR.

pirms gada, 2019.04.19 15:47

Akmentiņ,

Akmentiņ, vai naktī vari mierīgi gulēt, labi zinādams, ka algu saņem par nedarītu darbu, un pat par to, ka darba laikā nodarbojies ar savām privātām lietām?
Kā jūties, satiekot novada iedzīvotājus kuri maksā Tev algu?
Ko esi izdarījis savu vēlētāju labā?

pirms gada, 2019.04.19 16:08

domnieks

A viņam es dzirdēju darba laiku neuzskaita. Strādā vai guļ piķi maksā.

pirms gada, 2019.04.19 16:29

kameņevs

guļu normāli, ēdu, nolaižu reizēm arī nelabo gaisu.,..reizi pa reizēm, pa reizītēm vien. - Tāda veidā slavinu tavu vārdu, jo - kā izrādās, tu nevis guli mierīgi un braukā ar labo roku pa savu mazo krānu, bet tevi moka nemiers- par svešu naudu... Laiks pāriet uz kreisu roku- klusu, pats ar savi. Un skatīties savā maciņā varbūt.

pirms gada, 2019.04.19 16:41

….kalpo naudai un pārņemts ar varas kāri…

….kalpo naudai un pārņemts ar varas kāri…..

Kādā citā Eiropas valstī diez vai Akmentiņš varētu tā rīkoties ar sava novada nodokļu maksātāju naudu.

pirms gada, 2019.04.19 17:23

Maira

Arī antireklāma - ir reklāma.

pirms gada, 2019.04.19 19:19

juris

Izskatās kādam nav ar ko padižoties kā ar piršanu un vienas vietas kasīšanu. Vienkārši āksts.

pirms gada, 2019.04.20 14:08

Iedzīvotājs no Salgales

Esmu PAR reformu. Kur bija sabiedriskā apspriešana, aptauja, kad veikalu būvēt plānoja? Tad kaut kā iedzīvotāji nesatrauca? Tagad iedzīvotājus nesatrauc JŪSU sile un vēlme pašsaglabāties.

pirms gada, 2019.04.19 19:10

pansis

Ne jau par reformu viens otrs pārdzīvo, bet par savu kabatu! Ko tur darīt tajā sapulcē? Klausīties viena īdiņa žvankstēšanu, meli melu galā. Uzcel baseinu, un tad runāsim tālāk!

pirms gada, 2019.04.21 00:11

Māriņa

Es par reformu. T.s. Ozolnieku novada "pašpietiekamība" ir mīts, ar ko mūs te baro: darbavietu novadā ir ļoti maz, lielākā daļa te deklarēto un dzīvojošo cilvēku strādā Rīgā vai Jelgavā. Pakalpojumi, medicīna, veikali, izklaides arī Jelgavā vai Rīgā. Nolikvidēs mazās skolas, tad novads vispār pārvērtīsies par lielo pilsētu guļamrajonu. Parazitējošs, mākslīgi radīts novads.

pirms gada, 2019.04.21 18:26

Māriņa

+p.s. vēl arī uzblīdušais un daudzās nozarēs (piemēram, izglītības jautājumos) lemt nespējīgais pārvaldes aparāts, jeb "dome".

pirms gada, 2019.04.21 18:32

Par reformām

Reforma ir vajadzīga un pat nepieciešama. Ozolnieku novada vadošās partijas neievēro valsts kopīgās intereses, bet gan savējās. LRA visā Latvijā rīko aģitācijas kampaņas pret reformām, kaut gan visi zin un saprot, ka reformas ir vajadzīgas. Latvijā iedzīvotāju paliek aizvien mazāk, bet administratīvo aparātu tas nekādi neietekmē.

pirms gada, 2019.04.24 23:04

Vietējās ziņas