Arī pēc sūdzības IUB nosaka, ka atkritumu izvešanu Ozolnieku novadā turpmāk nodrošinās Rīgas uzņēmums L&T 1

Pēc apstrīdētā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas iepirkuma izvērtēšanas Ozolnieku novada pašvaldībai atļauts slēgt līgumu ar Rīgas uzņēmumu SIA "L&T", kas pirmoreiz nomainīs ilggadējo monopolistu SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi", aģentūra LETA uzzināja Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).

Pēc IUB datiem, SIA "L&T" uzvaru konkursā bija apstrīdējusi SIA "Vides pakalpojumu grupa" no Rīgas, kas iesniegusi sūdzību, kurā pauda neapmierinātību, ka šā uzņēmuma piedāvājums ir bijis ar zemāku līgumcenu, bet piedāvājums izslēgts no konkursa, jo sūdzības iesniedzēja likviditātes koeficients uz 2012.gada 31.decembri nebija lielāks par 1, taču citā datumā vēlāk tas bijis jau atbilstošs.

Tomēr IUB Iesniegumu izskatīšanas komisija atzinusi, ka prasība ir bijusi vienāda visiem pretendentiem un pasūtītājs bijis tiesīgs uzstādīt šādu kritēriju, tāpēc SIA "Vides pakalpojumu grupa" sūdzība atzīta par nepamatotu un Ozolnieku novada pašvaldībai atļauts slēgt līgumu ar SIA "L&T".

Piedāvājumus šajā konkursā iesniedza četri pretendenti - SIA "L&T" ar 510 435 latu (726 284 eiro) līgumcenu, SIA "Vides pakalpojumu grupa" ar 466 897 latu (664 338 eiro) līgumcenu, SIA "Ragn-Sells" ar 647 235 latu (920 938 eiro) līgumcenu un personu apvienība "Šķirošanas pakalpojumi" ar 555 750 latu (790 765 eiro) līgumcenu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Ozolnieku novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban līgums vēl nav noslēgts, un tāpēc precīzs tarifs vēl nav noskaidrots. Par jauno atkritumu izvešanas tarifu Ozolnieku novadā un par kārtību, kādā to organizēs, pašvaldība informēs atsevišķi pēc līguma noslēgšanas ar iepirkuma konkursa uzvarētāju.

Taču jau tagad iespējams lēst, ka jaunais tarifs varētu būt par aptuveni trešdaļu mazāks nekā līdzšinējais.

Pašvaldības apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Ozolnieku KSDU" informācija liecina, ka līdz šim sauso sadzīves atkritumu savākšanas un izvešanas darbs tika organizēts sadarbībā ar SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi", pamatojoties uz 1995.gadā noslēgto līgumu, un šis uzņēmums patlaban atkritumus Jelgavā un Ozolniekos izved par 16,3 eiro kubikmetrā.

Ozolnieku novada pašvaldība jaunu līgumu atkritumu apsaimniekošanā plāno slēgt uz pieciem gadiem pie aprēķiniem, ka prognozētais atkritumu daudzums būtu 17 100 kubikmetru gadā, liecina IUB informācija.

Tas nozīmē, ka ar šādiem apjomiem jaunais tarifs varētu būt ap 10 eiro kubikmetrā, ieskaitot PVN.

Kā ziņots, konkursā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Ozolnieku novadā bija uzvarējusi SIA "L&T" ar 726 284 eiro līgumcenu, neskaitot PVN. Tas ir ievērojami mazāk nekā pašvaldības lēstā paredzamā līgumcena 850 000 eiro.

Līgums paredz, ka atkritumu izvedējam jābūt aprīkotam ar specializētajiem transportlīdzekļiem, ar ko veic atkritumu savākšanu un pārvadāšanu, un tam ir jāatbilst "EURO V drošs" (vai līdzvērtīgam) standartam.

Ozolnieku pagastā ir 42 daudzdzīvokļu mājas, no kurām SIA "Ozolnieku KSDU" veic dzīvojamo māju apsaimniekošanu 39 mājām, pārējās mājas, kā arī privātmājas un saimniecības ir nodotas apsaimniekošanā pašiem iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka no 2013.gada 1.jūlija Jelgavas novada pašvaldība visas Jelgavas novada teritorijas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu nodeva "Jelgavas novada KU", aģentūru LETA iepriekš informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Kopš 2011.gada sauso sadzīves atkritumu savākšanu novadā veic ne vairs SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi", bet gan SIA "Jelgavas novada KU". Iepriekš tas attiecās uz Jaunsvirlaukas, Vircavas, Platones, Svētes, Zaļenieku un Glūdas pagasta iedzīvotājiem.

Iepriekš ziņots, ka Jelgavas pilsētā atkritumu apsaimniekošanā monopoltiesības piešķirtas uzņēmumam SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi", kas ir pašvaldības un privātfirmas kopīpašumā, un līgums ar uzņēmumu būs spēkā vēl 15 gadus.

Kādreizējais Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks (ZZS) aģentūrai LETA skaidroja, ka pilsētas pašvaldībai ir noslēgts ilgtermiņa līgums uz 25 gadiem ar SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" par atkritumu apsaimniekošanu. Līgums tika noslēgts 2004.gada 1.novembrī, kad normatīvie akti neparedzēja publisko iepirkuma procedūru.

"Neuzskatu, ka atkritumu apsaimniekošana Jelgavā ir politizēta, jo pilsētā to veic pašvaldības uzņēmumi," pauda Ļevčenoks, jo arī SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" pašvaldībai pieder 51%, bet privātajai SIA "KULK" - attiecīgi 49%.

Saistībā ar pēkšņu sistēmas mainīšanu Ļevčenoks prognozēja, ka, kaut arī konkursi veicina konkurenci, taču, pārtraucot līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, pašvaldība zaudētu uzņēmumā ieguldīto, kas neesot pieļaujams. Līgums ar SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" Jelgavas pilsētas pašvaldībai ir noslēgts līdz 2029.gadam.

SIA "KULK" regulāri ir uzvarētājs dažādos Jelgavas pilsētas infrastruktūras apsaimniekošanas konkursos.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

oho

Kurš uzdrošinājās Caunem ar Bubuli iedot pa muti ????

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 16:20

Ozolnieku novadā