Atkritumu apsaimniekošanu Ozolnieku novadā plāno uzticēt pašvaldības kapitālsabiedrībai 30

Ozolnieku novada pašvaldības kapitālsabiedrībā SIA "Ozolnieku KSDU" tiks izveidota atkritumu apsaimniekošanas struktūrvienība, kas varētu pārņemt atkritumu apsaimniekošanu novadā, lēmusi novada dome.

Nākamā gada 31. martā beigsies pašvaldības līgums ar SIA "Clean R" par sadzīves atkritumu izvešanu Ozolnieku novadā. Meklējot iespējamos risinājumus atkritumu apsaimniekošanai pēc līguma termiņa beigām, pašvaldība secinājusi, ka viens no variantiem ir iepirkums, lai izvēlētos nākamo pakalpojuma sniedzēju, bet otrs – veikt atkritumu apsaimniekošanu pašiem, kas iespējams vai nu esoša pašvaldības komunālā uzņēmuma sastāvā, vai arī veidojot šim mērķim pašvaldības iestādi.

Domē uzsvēra, ka ārpakalpojuma variants ir vienkāršāks un neprasa ieguldījumus, bet, ņemot vērā atkritumu apsaimniekošanas tirgus tendences, novedīs pie ievērojama pakalpojuma tarifa kāpuma novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

SIA "Konsorts" pašvaldības uzdevumā ir veicis iespējamo scenāriju izvērtējumu, secinot, ka, saglabājot esošo sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu 11,73 eiro par kubikmetru un apsaimniekojot atkritumus pašiem, desmit gadu laikā ir iespējama tīrā peļņa 472 000 eiro, kas nozīmē, ka tarifu var pat samazināt. Atkritumu saimniecību nododot pašvaldības uzņēmuma rokās, nepieciešamās investīcijas – 513 000 eiro – iespējams finansēt no aizņēmuma, izpētīja "Konsorts".

Vienlaikus uzņēmums izpētījis, ka, veidojot jaunu pašvaldības aģentūru, būs zemāks tarifs iedzīvotājiem, toties netiks uzkrāti līdzekļi attīstībai un būs vajadzīgas pašvaldības investīcijas, tāpēc kā perspektīvākais variants ieteikts atkritumu apsaimniekošanas struktūrvienības izveide "Ozolnieku KSDU".

Kā papildu ieguvumu, attīstot savu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, dome min arī degradētās vides sakārtošanu Ozolnieku notekūdeņu attīrīšanas stacijas teritorijā Druvenieku ceļā 10 un tehnikas bāzes ievērojamu paplašināšanu, ko varētu izmantot arī citos saimnieciskajos darbos, nemaksājot par ārpakalpojumiem. Tiktu izveidota arī kompostēšanas stacija zaļo un bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādei, bet nākotnē, iespējams, biogāzes stacija apkures vajadzībām.

Tāpat domē uzsvēra, ka attīstīt savas atkritumu apsaimniekošanas jaudas lēmušas arī citas pašvaldības, tostarp Tukuma, Talsu, Jaunpils, Engures, Kandavas, Rojas, Mērsraga, Dundagas novadu un citas pašvaldības.

Lemjot par ieceri veidot atkritumu apsaimniekošanas struktūrvienību pašvaldības uzņēmumā un veikt nepieciešamās darbības atkritumu apsaimniekošanas pārņemšanai novadā, "par" nobalsoja deviņi domes deputāti, trīs bija pret, bet vēl trīs atturējās. Projektu neatbalstošie deputāti pauda, ka aprēķini par saimniecības pārņemšanu ir tikai aptuveni, īpaši atalgojuma sadaļa. Tāpat viņiem ir bažas par izdevumu sadaļu, jo nav skaidrs, vai nebūs papildu izmaksu. Tāpat domes sēdē izskanējis viedoklis, ka maza pašvaldība nespēs nodrošināt tarifa nepieaugšanu.

Kā vēstīts, Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama šovasar pauda, ka atkritumu apsaimniekošanas jomas nodošana bez konkursa pašvaldību uzņēmumiem rada ļoti būtisku interešu konfliktu.

"Šeit ir tāda ļoti bīstama situācija, jo pašvaldības, no vienas puses, veic šo teritoriālo plānojumu, atkritumu apsaimniekošanas plānu izstrādi, no otras puses, pašvaldība ir arī tā, kas dibina savus uzņēmumus, kuri tālāk to īsteno un dara. Treškārt, arī tas, ka pašvaldība apstiprina tarifus jebkuriem saviem pašvaldības uzņēmumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Šāda trejāda situācija rada ļoti būtisku interešu konfliktu," pašvaldību rīcību, bez konkursa izvēloties atkritumu apsaimniekotāju, komentēja Ābrama.


Foto: Dainis Ģelzis

Pievieno komentāru

Komentāri 30

Tironis

Dome kautrīgi noklusēja, ka bez pus miljona ir vēl paredzēts būvēt jaunu ofisu ēku Ksdu.
Kas papildus izmaksās vēl 300 tūkstošus.
No kuriem 240tūkst. Ksdu iekasēs no saviem slaucamajiem klientiem.

pirms 2 gadiem, 2018.10.19 16:12

vēlētājs

Interesanti, kā tie deviņi domes deputāti plāno savākt no katra Ozolnieku iedzīvotāja vismaz 2,5 kubus makulatūras gadā, lai iegūtu tos pārspīlētos ienākumus no otreizējo izejvielu pārstrādes.
Paldies tiem, kas balsoja pret!

pirms 2 gadiem, 2018.10.19 18:34

poi

Atkritumu savākšana Itālijā klasiski bija mafijas kontrolēta joma.

pirms 2 gadiem, 2018.10.23 13:50

!!

Vai šeit nav saskatāmas vietējo deoutātu lobēšana. Klau cik janka, skruļi, meinhardi, utt. saņem atkatos. Izkatās ka kaunu pazaudējuši.

pirms 2 gadiem, 2018.10.19 18:45

statistikai

Viens cilvēks vidēji gadā rada rada atkritumus:
180kg. - papīrs
40kg. - stikls
5kg.- PET

pirms 2 gadiem, 2018.10.19 18:46

!!

Radīt un savākt atkritumus ir divas dažādas llietas.Kad tā patvaļa vienreiz beigsies, ksdu piestada rēķinus par ko nevar sniegt paskaidrojumus uz katru jautājumu ir atbilde tā ir konfidencionāla informācija. Jautājums, kur skatās Liepiņa ieceltā valde vai kā viņu tur sauc. Vai tikai savos maciņos

pirms 2 gadiem, 2018.10.19 19:01

to..... komentētājam

Mana komentāra zem šī raksta nav! Tava IP adrese jau sen ir identificēta un Tu neesi anonīms, takā valsts policijā viens iesniegums jau ir un rītā būs otrs!!!

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 22:39

Rausītis

Ozolniekiem kaut kas būtu jādara ar tām lapām visur. Kaudzēm!

pirms 2 gadiem, 2018.10.19 22:55

tak

katru rudeni ir lapas , Rausīti ; obosratsa i ne žitj .

pirms 2 gadiem, 2018.10.20 08:40

deputāts

Tak, varbūt paskaties tālāk par savu degungalu, citās pašvaldībās tiek bezmaksas izdalīti maisi kur lapas sagrābt un pašvaldība pati tās savāc. Te nevīžo savākt pati savā teritorijā. Kad uzsnigs sniegs tad sāks domāt. Ziemā arī ir sniegs tad to arī vāc pavasarī kad viss sasnidzis, vai tomēr to dara regulāri !!!

pirms 2 gadiem, 2018.10.20 09:33

tims

Nu redzi, deputāt, bez maksas nav nekas, ne maisi, ne to savākšana. Kāds par to samaksā. Un tevis pieminētajos gadījumos, tie ir visi nodokļu maksātāji, jo maksāts taču tiek no pašvaldības budžeta. Maisi maksā naudu, lapu aizvešana maksā naudu, arī izgāztuve maksā...

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 10:41

Laima

Nav šaubu, ka šis portāls ir izveidojies par Ozolnieku lūzeru paraudāšanas vietu. Šeit visiem viss ir slikti, kamēr pat dzīvojot Brankās ir redzamas pozitīvās pārmaiņas, kuras notikušas pēc ilggadīgo vadītāju nomaiņas domes vadībā, piemēram, saremontētas ielas par kurām iepriekš domes vadītāji bija aizmirsuši.

pirms 2 gadiem, 2018.10.20 10:12

pansis

Mums arī aizvakar saremontēja ielu un stāvlaukumu pie domes un kafejnīcas Agate! Interesanti par kādiem līdzekļiem?

pirms 2 gadiem, 2018.10.21 17:58

vietējais

Laimiņ to, ka esi no Ozolniekiem un tev pilnīgi vienalga, kas notiek ārpus Ozolnieku pag., var spriest pēc tā kā tu raksturo Brankās dzīvojošos. Frāze "pat tie, kas dzīvo Brankās" norāda uz mazvērtības, vai tieši otrādi uz agstprātību.

pirms 2 gadiem, 2018.10.20 11:59

deputāts

Arī par Liepiņa kafijas dzeršanu samaksā visi iedzīvotāji, tad kas ir labāk izdalīt maisus vai smuki padzert savā hotelī kafiju. Un tu laikam aizmirsi, ka visi Ozolnieku iedzīvotāji maksā nodokļus pašvaldībai, arī tev, un tāpēc par tiem maisiem jau ir sanaksāts, jautājums vai jūs strādājat iedzīvotāju labā

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 11:31

Nodokļu maksātājs

Deputāts te ir uzņēmies visu Ozolnieku nodokļu maksātāju viedokļa paušanu, bet manuprāt pašvaldībai nav jātērē manis maksātie nodokļi, lai savāktu Jūsu lapas.
Savas lapas savācu pats un pats tās arī nokompostēju. Varbūt Jums arī tualetes papīru par pašvaldības naudu izsniegt, jo nodokļu maksātāji to jau ir apmaksājuši?

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 12:29

deputāts

Tim sāc vienreiz strādāt un nestāsti par pašvaldības budžetu jo no tā tu neko nesaproti

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 11:35

to Uldis Ainārs

Varētu domāt, ka tu saproti. Tavs tētuks apzaga Ozolniekus gandrīz 30 gadus un tagad tu raujies pie siles, lai varētu turpināt organizēt konkursiņus un zagt,zagt,zagt. Cik jūsu ģimenīte iekasēja par firmas "Konstants" sasniegumiem barojot bērnus vai būvējot domes ēku? Cik iekasēji par nestrādājošas ventilācijas sistēmas uzstādīšanu domē? Cik nopelnījāt par zemes iznomāšanu Elvi veikalam?

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 15:11

to..... komentētājam

Iesaku Uldim Aināram arī vērsties valsts policijā, takā viens iesniegums uz šo cilvēku zem segvārda "to..." jau ir!

pirms 2 gadiem, 2018.10.23 13:26

to "to Uldis Ainārs" jeb G.Akmentiņš

cik tad šis sasaukums iekasēja no firmas "Konstants" par līguma pagarināšanu?

pirms 2 gadiem, 2018.10.23 20:52

tims

Vispār, es sreādāju gana daudz, pieļauju, ka krietni vairāk, nekā tu, draņķīgs deputāts

pirms 2 gadiem, 2018.10.24 01:25

Sančo

neaizmirstiet par jauno veikalu. par to jau ar kaut kas pienācās.:)

pirms 2 gadiem, 2018.10.24 12:01

iedz

Sančo
Es jauno veikalu gaidu , tagad 19.08 ... Kā lai mierīgi tieku pāri šosejai uz Iecēniem . Un ja arī veikals ko stimulēja , nu lai jau labai lietai

pirms 2 gadiem, 2018.11.09 19:09

deputāts

Es ga galīgi neesmu Uldis Ainārs, bet tu gan izskatues galīgi izsamisis. Ja vēlies sarunājam strelku.

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 16:23

deputāts

Nodokļu maksātāj nevis jūsu lapas, bet mūsu mēs visi esam Ozolnieku novada iedzīvotāji. Tā kā labo bērnu laukumus, bet man nav bērnu, tiek tērēta mana nauda, bet es saprotu, ka tiek tērēta lietderīgi, bet kafijas dzeršana , slidošana tavā uzņēmumā, tai skaitā toketes papīra lietošana sporta klubā Ozolnieki, par ko maksāju es un citi novada iedzīvotāji nāk par labu tikai tev. Tāpēc nestāsti man par godīgu nodokļu izmantošanu .

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 16:34

tims

nojucis ar savām lapām esi, vai? Vienreiz ierējies, kāds sadzirdēja, kāds, nē, nu klusē. A šim lapas traucē. Ja jau tik ļoti bažījies par lapām, savāc uz aizved tās uz izgāztuvi. Mani lapas netraucē

pirms 2 gadiem, 2018.10.24 01:28

Nodokļu maksātājs

Deputāt vai tiešām tev liekas, ka pašvaldības funkcija ir privātīpašnieku nodrošināšana ar bezmaksas lapu izvešanas pakalpojumu?
Man vien šķiet, ka tas katram savā īpašumā tā pat kā zāles pļaušana ir jādara paša spēkiem, bet tev ir iespēja nākamās vēlēšanās ar šādu programmu startēt, tad redzēs vai tev ir atbalsts.

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 20:42

deputāts

Nodokļu maksātāj es apsvēršu tavu piedāvājumu. Varbūt ir vērts startēt. Bet tu gan neesi nu tik pārliecināts par sevi...

pirms 2 gadiem, 2018.10.23 14:42

deputāts

Tim nolaid tvaiku, izskatās, ka darbā tevi neviens neuzklausa.

pirms 2 gadiem, 2018.10.24 11:57

Ozolnieku novadā