Aučos gaida jauna ekspozīcija un apspriežu vieta (FOTO) 4

Pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 159. dzimšanas dienas svinībās piektdien viņa dzimtas mājās Ozolnieku novada Salgales pagasta Aučos tika atvērta jauna memoriālā muzeja ekspozīcija “Personība. Demokrātija. Dzimta”, kas atrodas atjaunotajā kalpu mājā.

Muzeja gide Ineta Freimane paskaidro, ka jaunās ekspozīcijas, kuras autori ir dizaina birojs “H2E”, ideja ir dot ikvienam iespēju atklāt Latvijas pirmā prezidenta personību, viņa ceļu līdz augstajam amatam un atrast sevī spēku un vēlmi sekot viņa idejām par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Latviju. I.Freimane piebilst, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo ekspozīciju, ko 1999. gadā izveidoja agrākā Jelgavas muzeja darbiniece divreiz izdotās grāmatas “Jānis Čakste un Jelgava” autore Janīna Šūberte, šī ekspozīcija ir plašākās telpās un modernāka.

Savukārt Auču saimniece Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste, atklājot jauno ekspozīciju, teica, ka šī varētu būt vieta, kur pulcējas cilvēki, kam rūp demokrātiskas Latvijas nākotne. Svinīgajā pasākumā bija ieradušies daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp eksprezidents Valdis Zatlers, rakstnieki Anna Žīgure un Juka Rislaki, komponists Pēteris Vasks un kinorežisore Dzintra Geka, Ozolnieku novada un Jelgavas pašvaldības vadības pārstāvji, kā arī daudzi deviņiem bērniem bagātās Justīnes un Jāņa Čakstu ģimenes pēcteči. Starp viņiem bija arī Jelgavā labi pazīstamās LLU Ķīmijas katedras pasniedzējas Māra Kūka un Ilze Čakste.

Apmeklētāji Aučos tiek gaidīti pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni 26392154.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tapēc Rīgā cirku likvidēja

Laukos vispār ne ko nedara, viņi pa miegam pat iemācījušies runāt un dziedāt.

pirms 2 gadiem, 2018.09.17 15:02

Dzintra

nez ko Jūs ēdat ,ja laukos visi guļ.

pirms 2 gadiem, 2018.09.17 16:07

Laima

Pretīgi bija skatīties kā komunists un staļinisma metožu atbalstītājs Rāviņš līda runāt par demokrātiju, cilvēciskajām vērtībām un godīgumu tipiskā ZZS komunistu populisma stilā!!!!! Un visa tā aunu svīta no LLU un Jelgavas domes kontrolētajām iestādēm ar savu tukšo ****...nu! Bet pats riebīgākais bija kā viņš līda bučot Veterinārās fakultātes studenti... Fu, pretīgi!!!

pirms 2 gadiem, 2018.09.18 22:32

Ozolnieku novadā