Citu valstu piederīgos Ozolnieku novadā mācīs runāt latviski 10

Sākot no janvāra, vairākās Latvijas pilsētās un novados trešo valstu valstspiederīgajiem tiks piedāvāti apmācību kursi un dažādas ar integrācijas jautājumiem saistītas aktivitātes. Tā kā Ozolniekus jau apdzīvojušas vairākas Āzijas valstu ģimenes, šādas apmācības nolemts organizēt arī Ozolnieku novadā, informē organizācijas «Patvērums «Drošā māja»» pārstāve Rasa Saliņa. 

Kursi tiek organizēti Integrācijas projekta gaitā ar mērķi attīstīt daudzpusīgas un trešo valstu valstspiederīgajiem pieejamas atbalsta, adaptācijas un integrācijas iespējas. 

R.Saliņa stāsta, ka projekta laikā cilvēkiem bez maksas tiks nodrošināta latviešu valodas un sarunvalodas apmācība, lai valodas barjera nerastos kā šķērslis aktīvai līdzdalībai Latvijas sabiedrībā. Tas veicinās arī daudz plašāku komunikāciju un latviešu valodas lietošanu ģimenē un sadzīvē. Sadzīviskas, sociālas, juridiskas vai citas problēmas tiks piedāvāts risināt, izmantojot profesionālu konsultantu atbalstu. 

Ozolnieku novada sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša stāsta, ka Ozolnieku novadā plānotie latviešu valodas kursi tiks organizēti Ānē. 
«Ozolnieku centrā dzīvo vien divas trīs ķīniešu ģimenes, no kurām vismaz viena latviešu valodas pamatus jau apguvusi un komunicē latviski, tāpēc lietderīgāk valodas apmācību organizēt Ānē, kur dzīvo daudz krieviski runājošo,» skaidro E.Kairiša. 

Pieteikties apmācībai var līdz 31. janvārim Cenu pagasta Ānes pakalpojumu centrā pie Larisas Veipas (tālrunis 63048077).

Projekta laikā trešo valstu piederīgie iegūs arī prasmes, iemaņas un zināšanas, kā orientēties Latvijā pieejamajos resursos. Bez Ozolniekiem šādas apmācības līdz vasaras vidum paredzētas arī Liepājā, Olainē, Salaspilī, Stopiņos un Rīgā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

HAHOLS

Interesanti zināt no kuras TREŠĀS valsts ir Ānē dzīvojošie krieviski runājošie? Jau divdesmit gadus varēja mācīties.Ja viņi mācīsie par savu naudu,tad OK,citādi rādās ka naudiņa tiks tērēta neatbilstoši mērķim.

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 13:19

Vladimirs

Nesaprotu, kur Ozolnieku novada Ānē varēs integrēties krieviski runājošie, ja pat pakalpojumu centrā Larisa Veipa komunicē krievu valodā arī ar klientiem kuri saprot un runā latviski. Vai tā šī klientu speciāliste attīsta atbalsta, adaptācijas un integrācijas iespējas?

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 16:03

Larisa Veipa neieredz latviešus. Zinu viņu jau 30 gadus, kopš viņa bija arodbiedrības līdere, manuprāt, un viņas vārds vien izšķīra - piešķirt dzīvokli rūpnīcas darbiniekiem, strādniekiem vai nē. Ja pretendents bija krievs, dzīvoklis tika piešķirts uzreiz, ja latvietis.... Vēl šodien atceros viņas ģīmja grimases, fui.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 13:43

Neaiztieciet

Larisu Veipu, viņa ir Veļecka ieliktenis!
Grimase joprojām rotā ģīmi arī pret cittautiešiem, kuri šiem visvarenajiem pretojas....

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 13:30

Ak,

kāpēc gan jūs domājat, ka šie, kurus mācīs, būs krievvalodīgie? Tie taču Ozolnieki, kur dzīvo ne tikai krievi un latvieši....

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 17:29

laila

Vai ķīniešiem būs jābrauc uz āni komunicēt krieviski?

pirms 7 gadiem, 2014.01.17 17:41

lludis

nu lūk piedzīvojām šitais skaisti latviskais Ozolnieku novads jau ir pārvērsts ķīniešu-čigānu balagānā un tur kur mitinās šitā sērga LATVIETIM vietas drīz nebūs ķīnietis ir gan darbīgs strādās bet čigānu pie darba nedabūt pat ar koku vienā vārdā -viss pagalam jebšu jaudārik

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 11:44

mamis

latvietim pamatā ir viens divi bērniņi bet ķīnietis čigāns vairojas kā mušas viņu sievas grūsnas staigā līdz 50 gadiem un metiens ir gandrīz katru gadu un visam šitam spietam ir jāmaksā visvisādāki pabalsti daudzu gadu garumā bet to naudiņu taču varētu izlietot LATVIEŠU TAUTAS labklājības celšanai jo cik ta mēs latvieši esam palikuši mums pamatā ir jābūt savas tautas labklājībai un tā un tikai tā Latviešu Tautas labklājība nau apspriežama jo tā ir mūsu Tauta un viss

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 12:58

eu

Nu tu esi negudrais, tātad m-ļķis.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 13:55

nujā-nujā, Latvijā tev kopš kuriem laikiem dzīvo tikai latviešu tauta? Tu gribēji teikt LATVIJAS tauta.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 13:57

Ozolnieku novadā