Izbeidz lietu saistībā ar Ozolnieku novada domes prasību pret aprūpes centra ārstu 3

Jelgavas tiesā izbeigta lieta saistībā ar Ozolnieku novada domes prasību pret Ozolnieku sociālās aprūpes centra (SAC) "Zemgale" ārstu Visvaldi Slaņķi par darba līguma izbeigšanu, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Tiesvedība civillietā izbeigta, jo dome atteikusies no savas prasības.

Aģentūra LETA jau iepriekš vēstīja par iespējamo prasības atsaukšanu, jo darba tiesiskās attiecības ar ārstu novembrī ir izbeigtas pēc tam, kad Veselības inspekcija (VI) sāka izmeklēt kādas SAC "Zemgale" klientes nāvi un centra ārsta atbildību, jo, iespējams, sievietei laikus nav sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Centra kliente mirusi Jelgavas slimnīcā novembrī. Bijusī SAC direktore Astrīda Kroģere aģentūrai LETA stāstīja, ka sievietei bijušas problēmas ar sirdi, nierēm, attīstījusies gangrēna. Veselības problēmas saasinājušās kādās novembra brīvdienās, kad sieviete atradusies SAC, taču ne brīvdienās, ne nākamajā dienā neatliekamo medicīnisko palīdzību ārsts nav izsaucis, bet esot tikai sazinājies ar ārstniecības iestādes personālu. Slimnīcā kliente nogādāta vēlāk, kur arī mirusi.

"Tā ir bijusi ārsta nolaidība," pārliecināta Kroģere.

Pēc notikušā ārsts ir iesniedzis atlūgumu, paužot, ka SAC vadība nav radījusi viņam atbilstošus darba apstākļus, ir bijusi naidīga pret viņu, stāstīja bijusī SAC vadītāja.

Notikušo aprūpes centrā izmeklē VI, kas ir apmeklējusi SAC un saņēmusi darbinieku paskaidrojumus. Situācijas izvērtēšanā iesaistījusies arī Labklājības ministrija.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

prokurors

Liepiņš izmeta abus - gan Kroģeri, gan Slaņķi! Un pareizi darīja!!! Par jauno SAC vadītāju pašlaik ir tikai labākās atsauksmes:)

pirms 3 gadiem, 2018.02.04 09:17

z

Un ko saka vecie ļaudis? Vai kas ir mainījies?-aprupētaju attieksme ,pārskatita ēdienkarte un ēdienu kvalitāte?

pirms 3 gadiem, 2018.02.04 11:44

Kā parasti kādam lielās mokās jāmomirsa lai saprastu ka 82 dados nevar ieņemt vadošu amatu. Kauns Veļeckim un Liepiņam tas ir arī uz Jūsu sircapziņas.

pirms 3 gadiem, 2018.02.08 10:35

Ozolnieku novadā