Ozolnieki kurinās ar šķeldu 10

Cenšoties mazināt Ozolnieku atkarību no importētās dabasgāzes kā kurināmā, komunālās saimniecības uzņēmums «Ozolnieku KSDU» attīsta projektu, lai nākamgad ciema ģeogrāfiskajā centrā pie sociālās aprūpes centra «Zemgale» ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu taptu ar šķeldu kurināma katlumāja, kā arī siltumtrase. Aprūpes centra iemītnieki, ar kuriem pašvaldības pārstāvji par šo ieceri konkrēti nav runājuši, ir visai nobažījušies. «Ozolnieku KSDU» «Ziņām» saka – kurtuve apkārtnē neradīs ne troksni, ne citu piesārņojumu. 

Pāris hektāru pļaviņā, kas no Zemgales ielas sniedzas līdz Ozolnieku sociālās aprūpes centra teritorijai un kur «Ozolnieku KSDU» plāno būvēt 3,1 megavatu jaudas šķeldas katlumāju, šovasar sisina sienāži un griež grieze. Sociālā aprūpes centra iemītnieki šajā teritorijas «sētas pusē» iegriežas samērā reti. Tur atrodas vienīgi aprūpes centra morgs, kā arī tagadējā lokālā katlumāja. 

Uzņēmuma «Ozolnieku KSDU» projektu vadītājs Mārtiņš Prīsis stāsta, ka šī vieta šķeldas katlumājai izvēlēta tādēļ, ka blakus tai atrodas aprūpes centra vecā, nolietotā katlumāja, kas tiek kurināta ar gāzi. Jāpiebilst, ka gan sociālās aprūpes centrs, gan Ozolnieku vidusskola, kam arī līdz šim darbojas atsevišķa gāzes katlumāja, uzbūvējot jauno šķeldas katlumāju, tiks pieslēgtas Ozolnieku kopējai apkures sistēmai. 

«Pašlaik trīsdesmit Ozolnieku daudzdzīvokļu mājas un divpadsmit sabiedriskie objekti, kas ir pieslēgti centrālajai apkurei, siltumu saņem no dabasgāzes koģenerācijas stacijas, kas atrodas netālu no Domes ēkas Kastaņu ielā 2. Taču valsts mērogā jau ir pateikts, ka atbalsts, iepērkot elektrību par palielinātu tarifu, koģenerācijas stacijām, kas darbojas ar gāzi, būs tikai līdz 2017. gadam. Ja «Latvenergo» par paaugstinātu cenu no «Ozolnieku KSDU» elektrību nepirks, mums būtu jāceļ apkures tarifs. Tādēļ arī plānojam vismaz daļēji no dabasgāzes pāriet uz šķeldu,» skaidro M.Prīsis. Viņš piebilst, ka apmēram pēc mēneša (kad noslēgsies iepirkuma procedūra un tiks iesniegtas pretendentu skices) varētu tapt skaidrāks, kāda iecerētā šķeldas katlumāja izskatīsies. 

Runājot par plānoto siltumtrasi, M.Prīsis skaidro, ka no jaunā siltuma ražotāja tā ies gan uz skolu, gan aprūpes centru (abām šīm iestādēm vairs nebūs vajadzīgas vecās gāzes katlumājas), gan uz daudzdzīvokļu namiem.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 7. jūlija, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Aivars

Kad bija skaidu/šķeldas kurtuve Ozo centrā, vajadzēja gāzes staciju, tagad ir gāzes stacija ir, bet atkal vajag šķeldas kurtuve. Nevajag liet čugunu, ka tas viss neceļ un necels siltuma tarifu..

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 23:46

OZO

Malači!!! Vajag nokāpt no roSSijas gāzes adatas!

pirms 6 gadiem, 2014.08.07 08:55

Tas pats Jānis

Un uzsēsties uz vietējo krīta. Pareizi - vajag!

pirms 6 gadiem, 2014.09.22 10:55

Essa

Ozolnieku iedzīvotāji/ pašvaldība, palasiet, kā iet ķegumiešiem, kurinot ar šķeldu. Saiti nelikšu, bet googlē var atrast- Ķeguma siltums.

pirms 6 gadiem, 2014.08.07 11:43

Tas pats Jānis

Tas nav svarīgi - mūsējie toties zin, cik Ķeguma vadība saņēma par šādu projektu. ;)

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 16:15

ozolnieks

http://www.diena.lv/sabiedriba/novados/keguma-jauna-katlumaja-un-dargakais-siltums-latvija-656357
Ķegumā jauna katlumāja un dārgākais siltums Latvijā-Vissmagākajā situācijā nonākuši pensionāri, kuriem dažam rēķins par siltums veido apmēram 75% un pat vairāk no pensijas. Ķeguma pensionāru biedrības vadītājs Harijs Jaunzems norāda, ka no brīža, kad darboties sākusi jaunā katlumāja un siltuma piegādes sistēma, maksa par siltumu kļuvusi divas reizes lielāka, un tas atstājis graujošu iespaidu uz iedzīvotāju ekonomisko situāciju. Ko darīt: maksāt rēķinu un neēst vai tomēr atstāt naudu
iztikai, bet palikt parādā par siltumu, — šis ir galvenais jautājums, kas šobrīd nodarbina ķegumiešus.

pirms 6 gadiem, 2014.08.07 12:21

Ozolniekam

Ko taisi paniku ar kaut kādām neadekvātām 2009. gada publikācijām?

pirms 6 gadiem, 2014.08.07 13:40

Essa

Tā ir arī tagad, diemžēl....

pirms 6 gadiem, 2014.08.07 13:46

Rāmis

Samcov, kas par bildēm? Pilnīgi neatbilstošas informācijai par apkures perspektīvām Ozolniekos. Būtu nobildējis to pļaviņu, kur būs katlu māja, lai centra iemītniekam nav jāiet uz mežu lūkoties un bažīties. Vai esošās pansionāta katlu mājas skurstenis jau gāžas?

pirms 6 gadiem, 2014.08.07 15:03

Ozolnieku novadā