Ozolniekos nosaka papildu kritērijus kompensācijām skolēniem, kas profesionālo izglītību apgūst citā pašvaldībā 6

No 2018. gada Ozolnieku novadā mainīti kritēriji, pēc kādiem piešķirama transporta kompensācija skolēniem, kas profesionālo izglītību apgūst citās pašvaldībā, aģentūru LETA informēja Ozolnieku novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša.

Līdz 2018. gada 1. janvārim Ozolnieku novadā deklarētajiem skolēniem bija pieejama kompensācija 20 eiro apmērā, ja izglītojamais apmeklēja profesionālās izglītības iestādi citās pašvaldībās. Jaunie Ozolnieku novada domes saistošie noteikumi paredz, ka transporta kompensāciju līdz 20 eiro mēnesī var saņemt tad, ja izglītojamais ar sabiedrisko transportu apmeklē citu Latvijas novadu vai pilsētas profesionālās izglītības iestādi, izglītojamā ģimenei ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss un vismaz viens no izglītojamā vecākiem vai likumiskais pārstāvis ir deklarēts Ozolnieku novadā. Tātad ir jābūt spēkā visiem uzskaitītajiem kritērijiem.

"Lēmums mainīt transporta kompensāciju izmaksas kārtību tika pieņemts, jo Ozolnieku novada pašvaldība iegulda nozīmīgu darbu un resursus, lai piedāvātu skolēniem kvalitatīvu izglītību novada teritorijā, nevis motivētu bērnus doties uz izglītības iestādēm citās pašvaldībās," lēmumu mainīt kritērijus pamatoja Kairiša.

Pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka Ozolnieku vidusskola nepiedāvā profesionālās izglītības programmas, līdz ar to profesionālo izglītību Ozolniekos nav iespējams apgūt.


Ilustratīvs foto no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Labi, ka

Ozolnieku novadā iespējams apgūt arī kādas profesijas vispārējās vidējās izglības ietvaros... Man patīk sarkasms... Buļ, buļ, buļ...Fui!

pirms 3 gadiem, 2018.01.29 09:15

Janka

Jaunums - profesionālā izglītība Ozolniekos???
Ožos pat ēnu dienā nav kur pieteikties - tik vien kā bērnudārza audzinātājam.
Tā vien šķiet, ka Liepiņš & co vispār nevar atšķirt vidējo no profesionālās izglītības.

pirms 3 gadiem, 2018.01.29 10:05

Daiņa moto

jo dumjāka tauta - jo labāk, vieglāk ar viņu manipulēt

pirms 3 gadiem, 2018.01.29 12:28

pensionārs

Kāpēc Ozolniekiem jāmaksā kompensācija tiem, kuri brauc mācīties uz Rīgu vai Jelgavu?!!! Ozolnieku nauda jātērē Ozolniekos! Lai tie izlaistie bērneļi un viņu vecāki iet strādāt un nopelna tos 20,-Eur transportam!!!

pirms 3 gadiem, 2018.01.30 07:31

dumš, vai kā?!

Ja viņi paliks Ozolniekos bez izglītības, tad tev pensijas pieaugumu nepiedzīvot!

pirms 3 gadiem, 2018.01.30 08:49

Ozolnieku novadā