Ozolniekos sāk uzstādīt videonovērošanas kameras 7

Ozolnieku novada Ozolnieku ciemā sākta videonovērošanas kameru uzstādīšana, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša.

Ņemot vērā 2017. gada nogalē konstatēto zādzību skaita palielināšanos Ozolniekos, pašvaldībā pieņemts lēmums pakāpeniski ieviest videonovērošanas sistēmu ciema teritorijā, projekta pirmajam posmam paredzot 10 000 eiro.

Izvērtējot ekspertu ieteikumus un iespējamos risinājumus, pieņemts lēmums šogad izveidot sistēmu, kas ļautu sekot līdzi automašīnu plūsmai ciema teritorijā. Uz visiem ceļiem, iebraucot un izbraucot no ciemata, tiks uzstādītas septiņas augstas izšķirtspējas videokameras. Kameras atradīsies Rīgas ielā, iebraucot no Jelgavas un Rīgas, Jelgavas ielas un Klijēnu ceļa krustojumā, pie Ozolnieku vidusskolas, krustojumā pie pirmsskolas izglītības iestādes "Pūcīte", Upes ielā un Eglaines ielā.

"Šis ir ieceres pirmais posms, pēc tā realizācijas tiks vērtēta ieguldījumu efektivitāte un lemts par videonovērošanas sistēmas tālāko attīstību, uzstādot kameras publiskās vietās ar mērķi nodrošināt sabiedrisko kārtību," skaidroja Kairiša.

Videokameru uzstādīšanu pašvaldībai nodrošina SIA "Videoprojekts Baltija". Plānots, ka darbi noslēgsies 22. aprīlī.


Foto: http://bahmut.com.ua

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ļēee!

Klijēnu un Jelgavas stūris!!!!
KO tur vēros? Stirnas????

pirms 2 gadiem, 2018.03.21 15:45

to lunis Ļēee

šī kamera fiksēs salašņas no Jelgavas, kuri siro Ožos!

pirms 2 gadiem, 2018.03.22 07:50

jurists

Un tev liekas fiksējot, ka viņš dodas uz Jelgavu būs pierādījums viņa vainai....

pirms 2 gadiem, 2018.03.22 13:27

DVI

Nav slikti, tikai aizdomas rada fakts, ka zādzību skaita palielināšans kāpusi līdz ar Liepiņa plānu izgaismot cauru nakti ielas. Zagļi var labāk redzēt ko zagt. :D
Vai Ozolnieki ir padomājuši par atbildību kameru uzstādīšanā. Līdz šim visiem uzņēmumiem (pārziņiem), kas veic fizisko personu datu apstrādi, pirms personas datu apstrādes uzsākšanas bija nepieciešamas reģistrēt personas datu apstrādi DVI vai norīkot fizisko personu – datu aizsardzības speciālistu – visos gadījumos, kas ir noteikti Fizisko personu datu aizsardzības likuma 21. pantā.
No 25.maija, piemērojot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, reģistrācija DVI nebūs nepieciešama. Viens no risinājumiem, kas aizstās reģistrāciju, būs ietekmes novērtējums: tas ir veicams gadījumos, kad pārzinis veic sensitīvo datu apstrādi, publisko vietu uzraudzību (videonovērošana), sistēmisku datu apstrādi lielā apjomā, profilēšanu un uzraudzības iestādes noteiktajās jomās. Vai par to ir padomāts? Nav izvietotas arī brīdinājuma zīmes par videonovērošanu, kā to nosaka DVI. Par pārkāpumiem uzliks sodu, bet vadoņi maksās no Ozolnieku novada iedzīvotāju kabatas.

pirms 2 gadiem, 2018.03.22 17:57

es pats

Gaisma cauru nakti vajadzīga,lai pašvaldības policija labāk varētu fiksēt un sodīt ne tur,ne tā stāvēšanai atstātos auto. Neviens no viņiem itkā netraucē,bet noteikumi ir un paliek noteikumi. Gaišā dienas laikā gan neesmu manījis,ka kāds izrakstītu protokolu uz trotuāra vai citā neatļautā vietā,reāli traucējošam transporta līdzeklim.
Kameras-itkā labi,bet tev ,kad vajadzēs tāpat neviens neko nerādīs,neteiks,vai viņas nemaz nestrādās. Priekš noziedzības apkarošanas pilnīga nulle ,iedzīvotāju kontrolei un sodīšanai gan laba manta.

pirms 2 gadiem, 2018.03.24 07:07

Sils

Neuzliks kameras būs slikti ,uzliks arī būs slikti!Būs gaisma -traucēs,nebūs gaisma- atkal tumšs!Nekļūsim smieklīgi kritizējot visu. Ceru ,ka šie gudrīši,kas nav apmierināti ir mūsu čaklā tauta kuri visu izdara pareizi nevis stāv malā čīkst un par visu pārgudri ūdeni lej . Laikam runātāji būs pedalījušies ķīnas mūra celšanā,jo lasot komentārus izceļas ar savu profesionālo pieredzi.

pirms 2 gadiem, 2018.03.25 21:05

Ozolnieku novadā