Ozolnieku Dome nesakopto sētu saimniekus vēstulēs aicinās rūpēties par novada kopskatu 6

«Paldies par krūmāju izzāģēšanu Iecavas krastā pie Aizupēm. Vēl tikai vajadzētu padomāt, kā sakārtot mazdārziņu teritoriju, jo no Rīgas šosejas paveras ļoti neglīts skats,» pašvaldības mājaslapas ierosinājumu sadaļā Ozolnieku Domei raksta kāda Inga.

Ozolnieku novada Dome viņai atbild, ka pašvaldība ir apzinājusi Ozolnieku novada nesakoptākās vietas un gatavo vēstules privātīpašniekiem. Tās plānots izsūtīt maijā, «aicinot cilvēkus būt līdzatbildīgiem par novada teritorijas kopskatu, sakopjot savus īpašumus».

Savukārt jau pirms nepilna mēneša par līdzīgu tēmu pašvaldībai jautājis Aleksis: «Man šķiet, ka mums, Ozolniekos dzīvojošajiem, vajadzētu kaut kādā veidā ietekmēt vai uzrunāt to māju īpašniekus, kuros no ceļiem vai ielām var redzēt izgāztuvei līdzīgu skatu. Ļoti nesmuki izskatās arī no šosejas redzamie Aizupes dārziņi. Varbūt Domes cilvēkiem jau ir kāda ideja, kā sakārtot cūcīgos īpašumus?» 

Toreiz pašvaldība atbildēja, ka «Ozolnieku novada pašvaldība un Domes deputāti apzinās šī jautājuma nozīmīgumu un izskata dažādus variantus, kā problēmu varētu risināt, jo ne vienā vien vietā atsedzas nepadarītie darbi, kas būtiski ietekmē Ozolnieku novada kopējo veidolu». Pirmkārt, pašvaldība aicināja ikvienu iedzīvotāju 26. aprīlī piedalīties akcijā «Lielā talka», uzsverot, ka «šajā dienā nav obligāti jādodas uz kopīgajiem objektiem, liels ieguvums jau būs tas, ja katrs aplūkosim savu īpašumu no malas un, ja nepieciešams, veiksim uzlabojumus, tā padarot mūsu novadu aizvien sakoptāku un dzīvošanai patīkamāku». 

«Otrkārt, atbildīgie speciālisti apsekos novada teritoriju un piefiksēs piesārņotākos un nesakoptākos privātīpašumus, lai īpašniekiem nosūtītu vēstuli ar aicinājumu – sakopt savu teritoriju! Diemžēl pašvaldība nevar ieaudzināt atbildības sajūtu cilvēkos, tai jāveidojas jau ģimenē un sabiedrībā kopumā, tāpēc ceram uz privātīpašnieku atbalstu un ticam, ka ikviens novada iedzīvotājs ir gatavs uzņemties līdzatbildību novada teritorijas sakārtošanā,» pie savu iedzīvotāju sirdsapziņas mājaslapā apelē Ozolnieku vietējā vara.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Inta

Jā, šī ir sāpīga problēma, protams, ne tikai Ozolniekos. Šosejas malā 'monstrs' ar izsistajiem logiem blakus ambulancei, pretējā pusē pretī Kult. namam arī nepievilcīgs skats. Esot privatizēti.. varbūt Domes IERĒDŅI varētu sākt strādāt, kabinetu daudz, bet jēgas nekādas - nepilns d/laiks, ilgstoši slimo, neesmu kompetents/a šajā jautājumā... 3 juristi un kas no tā, ja pat saistošie noteikumi netiek izstrādāti savlaicīgi. Maksa par kom. pakalp. tiek grābta no gaisa, ceru, ka KĀDA kundze /varbūt j-kundze/ sapratīs, par ko ir runa. Skumji.

pirms 6 gadiem, 2014.05.06 13:23

tas pats jānis

Skatās, vai karogi ir izkārti svētku dienās.

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 10:03

tas pats jānis

Ozolnieku novada dome visu apzina un ņem vērā, bet ar to darīšanu ir tā kā ir - viss paliek pusratā, kā parasti.
Arī par tiem, kuru dēļ normāli nevarēja iebraukt Ozolnieku stacijas stāvlaukumā, visuvarenā dome tikai noraustīja plecus - sak, mūsu pienākums ir tikai piefiksēt, jo nav jau tā, ka tas mums iegriezīs robu budžetā.
Visiem iesaku palasīt komunikāciju ar iedzīvotājiem ozolnieku mājas lapā - ir redzamas tendences šajā komunikācijā. Žēļ, ka tā.

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 10:02

Kažoks tam pašam Jānim

Pie stacijas visai drīz būs stāvlaukums.

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 10:31

ozolnieku iedzīvotājs

Jāni būtu satīrījis pa priekšu savu sētu, kauns skatīties

pirms 6 gadiem, 2014.05.07 15:35

Ozolnieku novadā