Ozolnieku komunālais uzņēmums jauna pakalpojuma nodrošināšanai iepirks atkritumu izvedējus un konteinerus 21

Ozolnieku novada pašvaldības SIA "Ozolnieku KSDU" iepirks lielu daudzumu atkritumu konteineru un atkritumu izvedējus, lai spētu sākt atkritumu apsaimniekošanu novadā, liecina uzņēmuma izsludinātais iepirkums.

"Ozolnieku KSDU" vēlas iegādāties 120, 240 un 1100 litru iepakojuma atkritumu konteinerus, kopumā 2720. Uz visiem konteineriem jānodrošina uzraksts "Ozolnieki".

Tāpat uzņēmuma vajadzībām nepieciešamas trīs automašīnas atkritumu izvešanai. Transportlīdzekļiem jābūt jauniem.

Pretendenti abos iepirkumos savus piedāvājumus var iesniegt līdz 3. decembrim.

Jau ziņots, ka Ozolnieku novada pašvaldības kapitālsabiedrībā "Ozolnieku KSDU" tiks izveidota atkritumu apsaimniekošanas struktūrvienība, kas varētu pārņemt atkritumu apsaimniekošanu novadā, lēmusi novada dome.

Nākamā gada 31. martā beigsies pašvaldības līgums ar SIA "Clean R" par sadzīves atkritumu izvešanu Ozolnieku novadā. Meklējot iespējamos risinājumus atkritumu apsaimniekošanai pēc līguma termiņa beigām, pašvaldība secinājusi, ka viens no variantiem ir iepirkums, lai izvēlētos nākamo pakalpojuma sniedzēju, bet otrs – veikt atkritumu apsaimniekošanu pašiem, kas iespējams vai nu esoša pašvaldības komunālā uzņēmuma sastāvā, vai arī veidojot šim mērķim pašvaldības iestādi.

Domē uzsvēra, ka ārpakalpojuma variants ir vienkāršāks un neprasa ieguldījumus, bet, ņemot vērā atkritumu apsaimniekošanas tirgus tendences, novedīs pie ievērojama pakalpojuma tarifa kāpuma novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

SIA "Konsorts" pašvaldības uzdevumā ir veicis iespējamo scenāriju izvērtējumu, secinot, ka, saglabājot esošo sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu 11,73 eiro par kubikmetru un apsaimniekojot atkritumus pašiem, desmit gadu laikā ir iespējama tīrā peļņa 472 000 eiro, kas nozīmē, ka tarifu var pat samazināt. Atkritumu saimniecību nododot pašvaldības uzņēmuma rokās, nepieciešamās investīcijas – 513 000 eiro – iespējams finansēt no aizņēmuma, izpētīja "Konsorts".

Kā papildu ieguvumu, attīstot savu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, dome min arī degradētās vides sakārtošanu Ozolnieku notekūdeņu attīrīšanas stacijas teritorijā Druvenieku ceļā 10 un tehnikas bāzes ievērojamu paplašināšanu, ko varētu izmantot arī citos saimnieciskajos darbos, nemaksājot par ārpakalpojumiem. Tiktu izveidota arī kompostēšanas stacija zaļo un bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādei, bet nākotnē, iespējams, biogāzes stacija apkures vajadzībām.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Tas pats Jānis

Galvenais, lai šī pasākuma galvenais spēlētājs - OKSDU, visu nesalaistu pēcpusē, kā tas ir noticis ar neskaitāmiem projektiem - daudzstāvu ēku renovāciju, ūdens un kanalizācijas tīkla paplašināšanu un renovāciju. Lai veiksmīgi vadītu atkritumu savākšanu, ir jābūt prasmīgiem vadītājiem, kas to visu organizēs. Pašreizējā situācija ievieš šaubas. Arī norēķinu sistēma ir kā no 90tajiem, pretēji tā paša pieminētā Clean-R sistēmai, kas piedāvā pat rēķinu autoapmaksu. Uzticēt autoapmaksu OKSDU bez bailēm nevar.

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 13:42

Laura

Bez bailēm OKSDU uzticēt nevar pilnīgi neko.

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 13:50

pansis

Kad beigs muļķot tautu? Atgādinu, ka viens no iemesliem, kāpēc Ozolnieku KSDU 2017.gadā PAAUGSTINĀJA IZMAKSAS, bija sekojošs:
Apsaimniekošanas nozares īpatsvara izmaiņas uzņēmuma apgrozījumā no 18% uz 21%, kas pamatā ir saistīta ar ēku renovācijas preocesā sasniegto siltumenerģijas pieprasījuma samazinājumu un attiecīgu uzņēmuma apgrozījuma sarukumu (OKSDU sniegtā info).
AR ATKRITUMU BIZNESU BŪS TAS PATS!!!

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 10:44

janita

būs kārtīga truba. kārtējais aizņēmums OKSDU! kāds reiz grims...

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 15:18

elementāri

Parazīti neiznīkst, kamēr būs donori!

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 17:24

Janka

Vai šo uzņēmējdarbību ar visiem tās riskiem arī garantēs pašvaldība?
Un kā var veikt atkritumu apsaimniekošanu, ja tev nav poligona kur tos noglabāt?
Manuprāt līdzās pašvaldības galvojumam par šo biznesa projektu jābūt vismaz Zaparožeca, Liepiņa un Žitkova personīgajiem galvojumiem, lai zaudējumu gadījumā būtu pie kā vērsties.

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 15:25

Tas pats Jānis

Clean-R arī izved uz Brakšķiem, par to maksājot naudu Jelgavas komunālajiem un acīmredzot arī kaut ko nopelnot. Nianse ir tikai vai OKSDU varēs. Cipari plānojumos ir viena lieta, bet reālā dzīve ir cita.
Varbūt OKSDU būtu sākumā jāīsteno iesāktie projekti, pirms ķerties pie jauniem, vitādi sanāk tāda mutes brūķēšana vien.

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 15:29

ozolnieku iedzivotajs

Cerams A Skeles kungs dabus pa dibenu (vinja gimenei piederot Clean R)...

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 17:26

Opis

Skele ir pakaljas cauruma nokniebeejs nevis kungs.

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 22:23

IEDZĪVOTĀJA

ĻOTI CERU, KA MAN ŠIS PAKALPOJUMS NEBŪS DĀRGĀKS, KAS MUMS IEDZĪVOTĀJIEM TO GARANTĒS? JO PAŠLAIK SALĪDZINOT AR CITIEM CLEAN-R IR VIENS NO LĒTĀKAJIEM....
ĻOTI CERU, KA KĀDS ŠO VISU IR PĀRRĒĶINĀJIS, KA MUMS IEDZĪVOTĀJIEM TAS TIEŠĀM BŪS IZDEVĪGI....

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 19:45

izdevīgi tas būs

jaunai apmaksātai štata vietai kura saņems algu

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 20:06

Pakalpojuma lietotaja

Un KUR to visu glabās? Atkal jaunu šmuces vietu Salgales pagastā ierikos?!

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 21:03

Salgale var gulēt mierīgi, jo

Uz to visu atkritumu čupu varēs lepni noskatīties Viktorijas ielas iemītnieki no savu māju logiem. Nemaz jau nerunājot par to, ka ceļš gar viņu māju logiem pārvērtīsies par atkritumu tranzītu ar visām no tā izrietošām sekām un trokšņiem.

pirms 2 gadiem, 2018.11.05 22:54

Viktorija

No kurienes gan tāda informācija, ka atkritumi tiks vest gar Viktorijas ielu??? Kas par dezinformāciju!?

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 00:34

Dezinformē

tevi tie, kas apgalvo, ka atkritumu apsaimniekošanas pakalpojums iedzīvotājiem kļūs lētāks.
Bet pēc taras depozīta sistēmas ieviešanas, par kuru viņi nevarēja nezināt, viņi noplātīs rokas un skaidros, ka OKSDU nevar nopelnīt un ir jāceļ tarifs.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 10:14

latvietis

tautai, visu ko dari ir slikti.nedari -arī slikti.Bet to ka maksājot C-R nauda aiziet Šķēlem(un Kokarevičs sev jauna mašīnu nopirks), ir Ok, bet to ka maksājot savai pašvaldībai nauda paliks Jūsu pašvaldībā,par to Jus nepadomājāt???

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 12:08

vietējais

Latvieti tu tiešām domā ka labums būs vietējiem iedzīvotājiem vai atsevišķām oersonām atkatiem par iepurkumu virs 500 000 kāpec jelgavā lielos gabarīta atkritumus var novietot pie savas mājas atkritumu konteinera bet Ozolniekos jāved pie noteiktu konteineriem. Ja man jāaizved vecā gulta tad man jāalgo kravas taksis un cik viņš maksā tad pamēģiniet pasūtīt, tad redzēsiet un vēl jāsamaksā papildus atkritumu savācējam . Ja parēķina tad jelgavas kulk ir izdevīgāks nekā šobrīd Ozolniekos.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 12:28

Janka

Vēl pagājušo gad vispār nebija kur legāli likt liel gabarītu, tagad ir bet šim nav labi vēl iznešanu vajag nodrošināt.
Nabadziņš - garā un miesā vājajiem ir paredzēts papildus pašvaldības atbalsts, bet pārējie tiek galā kā māk un par sevis radītiem mēsliem atbild paši.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 15:54

!!

Cik saprotu veikti dažādi aprēķini cik iegūs otreiz izmantojamos resursus tas ir pet pudeles utt., bet vai ir ņemts vērā ka tiks ieviesta depzītsist. un tad lielākā daļa iedz.pet pudeles nodos ko darīs ksdu jo šis resurs par ko cer iegūt peļņu zudīs tad mēs Ozolnieku iedzīvotāji par to maksāsim ar tarifa paaugstināšanu jo radušās problēmas... Un kas par to nesīs atbildību.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 13:17

Janka

Es jau arī par to pašu - biznesa risks ir jāuzņemas uzņēmējiem, bet ne pašvaldībai, ja šī dome lemj savādāk, tad lai dod savus galvojumus un ja projekta dzīvotspēja būs štruntīga, lai maksā radītos zaudējumus, bet tā ir utopija viss aprobežojas ar politisko atbildību - līdz brīdim, kad tauta nāk ar dakšām ciemos.
Paredzu, ka peļņu gūs Zaporožecs un Liepiņš caur kādu starpniek uzņēmumu, bet OKSDU tikai palielinās savus zaudējumus, kas gala rezultātā būs jāsedz nodokļu maksātājiem.

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 14:52

IK

Janka, domājat ar dakšām pet D Liepiņa apsargiem. HA HA

pirms 2 gadiem, 2018.11.07 17:59

Ozolnieku novadā