Ozolnieku novada Būvvalde vērsīsies pret nelikumīgo žogu īpašniekiem 18

Ozolnieku novada Būvvalde zemes īpašniekiem, kuri pārkāpuši likuma normas, būvējot žogu ap savu īpašumu, devusi laiku līdz nākamā gada 1. janvārim novērst pārkāpumus, pretējā gadījumā viņi tiks saukti pie administratīvās atbildības, aģentūra LETA uzzināja Ozolnieku novada pašvaldībā.

Ozolnieku novada pašvaldība, īstenojot projektus ciemu inženiertīklu un ielu seguma izbūves vai atjaunošanas darbiem, ir konstatējusi daudzus pārkāpumus žogu izbūvē.

"Gatavojot projektēšanas uzdevumu materiālus un iepazīstoties ar ielu esošo apbūvi, topogrāfisko uzmērījumu materiālos redzams, ka daudzu īpašnieku žogi ir izbūvēti ielu sarkanās līnijās, līdz ar to faktiski no ielām ir "nozagti" un pievienoti saviem privātīpašumiem ne tikai desmiti, bet atsevišķos gadījumos pat simti kvadrātmetri zemes platības. Tas viss ir ne tikai noteikumu pārkāpums, bet arī traucēklis attīstīt ielu infrastruktūru, izbūvēt inženiertīklus un uzlabot satiksmes organizāciju. Šāda situācija ir nepieļaujama, un tie īpašnieki, kuri šādas nelikumības paveikuši, ir saucami pie administratīvas atbildības," situāciju skaidro pašvaldība.

Pašvaldība aicina īpašniekus atbildīgi novērtēt savu žogu trasējumus un bez īpašiem brīdinājumiem vai sodiem tos pārcelt uz īpašumu robežām vai sarkanajām līnijām. Ielu pārbūves procesā patvaļīgi uzstādītie žogi tiks nojaukti un apmaksa par projektā neparedzētajiem darbiem tiks pieprasīta īpašniekiem, uzsver vietvarā.

Ozolnieku novada saistošie noteikumi "Ozolnieku novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi" nosaka, ka ciemu teritorijās gar ielu žogu atļauts ierīkot pa zemesgabala robežu. Ja zemes gabala robeža nesakrīt ar ielas sarkano līniju, žogs jāierīko pa ielas sarkano līniju, ievērojot Noteikumu prasības redzamības nodrošināšanai. Žoga trase un vizuālais izskats jāsaskaņo pašvaldībā. Tāpat ciemu teritorijās žogiem gar ielu viena kvartāla robežās jābūt vienā augstumā, un tas nevar pārsniegt 1,5 metrus no zemes virsmas. Speciālos gadījumos (sporta, ražošanas un tamlīdzīgiem objektiem) ar pašvaldības akceptu atļauts būvēt augstākus žogus.

Par noteikumu pārkāpšanu var tikt piemērots administratīvais sods – fiziskām personām līdz 350 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1400 eiro. Vainīgajai personai ir pienākums Ozolnieku novada domes noteiktajā termiņā novērst pārkāpumu. Ja tas netiek izdarīts, pašvaldības administratīvā komisija pieņem lēmumu par atkārtotu administratīvā soda piemērošanu.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Viktors

Vai vērsīsies arī pret Viktorijas ielas Liepiņam pietuvinātajiem, kam sabūvēti žogi gar upi?

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 08:43

Tas pats Jānis

Jā kāds pārvarēs savu čuriņu un vērsīsies būvvaldē ar iesniegumu, tad protams ka būvvalde vērsīsies kaut vai pret pašu prezidentu.

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 09:58

Andris

Tā likumdošana uz visiem ir vienāda !

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 12:42

Rausītis

Arī no Cenas braucot pa Misas upi var redzēt žogus, kas atrodas upē. :(

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 10:16

Sergejs

Un kā būs Brankās, bijušā Spartaka ceha teritorijā, kur Plotņikovas radi un draugi sacēluši mājas un žogus pie pašas Iecavas upes?

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 12:33

Tas pats Jānis

Sergej, iesniegums būvvaldei prasīs Jums 10 minūtes un dos rezultātus.
Dažkārt rodas iespaids, ka vienīgi būvvalde Ozolniekos strādā pēc labākās sirdsapziņas.
Plotņikovas kundze, ja nemaldos, vēl ir "veco laiku mantojums"

pirms 2 gadiem, 2018.08.29 14:26

Normāls

Cilvēki, es esmu strādājis valsts iestādē. Es zinu kā lietas strādā. Nav tāda žogu policija, kas lasa komentārus visos portālos un apseko Latviju, vai visi žogi ir pareizi uzbūvēti. Ar komentāru vietējā avīzē nekas nemainīsies. Ja jūs uzraksīsiet iesniegumu, tad gan pašvaldībai būs pienākums un pamatojums apsekot konkrēto objektu un kaut ko darīt, ja pārkāpums konstatēts. Uzrakstīt iesniegumu nemaz nav tik grūti, ja problēma patiešām traucē.

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 13:24

zinātāja

Ja jā, pameiģini tik uzrakstīt par viena otra visatļautību, redzēsi, kādas represijas būs!

pirms 2 gadiem, 2018.08.29 12:40

Tas pats Jānis

Zinātāja, kādas represijas var būt pret Jums, ja vien nestrādājat kādā no "pietuvinātajiem" kantoriem?

pirms 2 gadiem, 2018.08.29 14:27

Ko darīt

Ko darīt ar tiem,kuri daudzstāvu mājās saliek paketlogus dažādās krāsas!Vai arī uz to nav noteikti noteikumi?

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 17:17

Tas pats Jānis

Noteikumi ir - logiem jābūt tādā pat krāsā, kā oriģinālie kocenieki.
Sods par to ir līdz 500.

pirms 2 gadiem, 2018.08.29 14:28

jaut. tas pats Jānis

Daudzīvoklenes tagad pārņem piemājas teritoriju! Kas būs, ka žogus sāks likt apkārt, kā zaļais nams? Žogs ļauj uzturēt piemājas teritoriju kārtībā un ari sveši auto netiek likti pie mājas. Tagad pat zālīti nevar sēt nespēj, svešasi posta.

pirms 2 gadiem, 2018.08.31 12:35

Resnais

Man piemēram sarkanā līnija iet cauri pusmājai. Tagad zāģēsiet māju uz pusēm? Nodokli maksāju par teritoriju līdz pat ceļam. Viss fiksēts zemesgrāmatā. Tātad tā ir mana zeme!

pirms 2 gadiem, 2018.08.28 22:14

Tas pats Jānis

Tas nav tā domāts, ka uzreiz visus jāsoda. Būvvalde katru lietu izskata individuāli.

pirms 2 gadiem, 2018.08.29 14:29

.

Elektrības kabelis no sadales skapja, kas atrodas ceļa malā, ir pārvilkts- ierakts mana privātīpašuma pagalmā pa diagonāli, lai pa taisno nodrošinātu elektrības pieslēgumu divām citām mājām. Ko man darīt?

pirms 2 gadiem, 2018.08.29 14:49

Tas pats Jānis

Ja esat parakstījuši piekrišanu projektā, tad neko nedarīt, bet ja piekrišanu neesat devuši, tad jums ir lieliska iespēja sakasīties ar kaimiņiem, liekot šo kabeli izrakt. Jautājums ir cits - vai Jums tas ir nepieciešams? Šāds kabelis ir kā revolveris pie kaimiņu deniņiem, kas pēc laika var lieti noderēt.

pirms 2 gadiem, 2018.08.30 10:37

.

Liels paldies Tam pašam Jānim par jauko padomu! Jā, kabelis tika ierakts iepriekšējā saimnieka, pensionēta cilvēka nesaprašanas dēļ, lai atvieglotu, iespējams, strādnieku darbu un bija: aiziet! kā jums vajag! bez iedziļināšanās, kas būs vai nebūs pēc tam. Kaimiņi ir labi un plēsties (pagaidām) nav iemesla. Revolveris noslēpts.

pirms 2 gadiem, 2018.08.30 12:22

IK

OHO kāds cer varenos Liepiņu un Plotņikovu n0likt pie kārtības. Nu mu lai izdodas.

pirms 2 gadiem, 2018.08.31 13:38

Ozolnieku novadā