Ozolnieku novada dome lūgusi Iekšlietu ministriju izvērtēt Pašvaldības policijas priekšnieka atbilstību amatam 28

Ozolnieku novada dome lūgusi Iekšlietu ministriju izvērtēt Pašvaldības policijas priekšnieka Arņa Jomas atbilstību amatam, aģentūru LETA informēja domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA).

Pašvaldībā sāktā dienesta pārbaude un iesniegums ministrijai saistīti ar ilglaicīgu policijas bezdarbību un nespēju uzlabot policijas darbu, pauda domes vadītājs. Pašvaldības policija ilgstoši neesot reaģējusi uz iedzīvotāju iesniegumiem, piemēram, uz vides piemēslošanas gadījumiem, kas fiksēti arī fotogrāfijās, norādot piegružotāju automašīnu numurus.

"Jaungada sagaidīšanas pasākumā netika nodrošināta policijas klātbūtnē, un arī policijas priekšnieks nebija pieejams līdz 2. janvārim," neapmierinātību ar Jomas darbu pauda Liepiņš.

Policijas priekšnieks viņam esot skaidrojis, ka pašvaldība nav lūgusi likumsargu klātbūtni pasākumā, tāpēc tā arī nebija organizēta. Kā ziņots, minētā pasākuma laikā jaunieši apmētājuši apmeklētājus ar petardēm, kas radīja apdraudējumu. "Bet tikai policijai ir tiesības aizturēt šos mazgadīgos huligānus, skaidrot viņu personību un lemt par tālāko," klāstīja domes priekšsēdētājs.

Liepiņš apgalvoja, ka jau iepriekš Jomam ticis norādīts uz nepilnībām darbā, taču situācija nav mainījusies, un nolemts "nevilkt garumā".

Jau vēstīts, ka vakar uz dienesta pārbaudes laiku no darba atstādināts Ozolnieku novada Pašvaldības policijas priekšnieks Joma. Viņš atstādināts, "pamatojoties uz Ozolnieku novada iedzīvotāju iesniegtajām sūdzībām par Ozolnieku novada Pašvaldības policijas bezdarbību".

Pats Joma par uzsākto pārbaudi pauda neizpratni un klāstīja, ka vakar viņam bija izcēlies konflikts ar Liepiņu. "Visi policisti bija izsaukti uz sarunu, domes priekšsēdētājs sāka bļaut un lika man rakstīt atlūgumu. Šorīt no rīta jau bija rīkojums par atstādināšanu un dienesta pārbaudi," skaidroja atstādinātais policijas priekšnieks.

Jomam nav skaidrs, uz kādu sūdzību pamata pārbaude ierosināta, turklāt vēl lielāku neizpratni raisa fakts, ka pašvaldība aicina ziņot par iespējamo policija bezdarbību.

Viņš neslēpa, ka kopš varas maiņas Ozolnieku novada domē ir izjutis spiedienu, jo arī iepriekš pret viņu it kā bijusi ierosināta dienesta pārbaude, taču Jomam nav bijis skaidrs, kādi ir tās rezultāti un kas veica izvērtēšanu. Tāpat policijas priekšnieks no domes priekšsēdētāja vietnieka Akmentiņa iepriekš saņēmis aicinājumu pamest amatu.

Tāpat ziņots, ka Ozolnieku novada Pašvaldības policija meklē jauniešus, kuri laukumā pie Ozolnieku novada domes, kad cilvēki pulcējās uz uguņošanu, kā arī Skolas ielas un Sporta centra stadiona teritorijā cilvēkos, uz mašīnām un ēkām meta petardes, radot draudus cilvēku veselībai.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 28

ooo

Dainis ir meistars sūdu maisīšanā ar citu rokām. IEM atbildi arī nopublicē.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 09:41

tak

Dainis tikai prasa saviem padotiem pildīt savus pienākumus nevis nodarboties ar kaitniecību un saņemot apmaksu par nodokļu maksātāju naudu .

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 14:04

p

Ar kaitniecību domāji parakstu pret veikalu?

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 14:16

Pļāvējs

D.Liepiņš tiešām mēdz grābt ogles ar svešām rokām!
Nu jau būs atlaisti visi novada iestāžu vadītāji un aizstāti ar Liepiņam paklausīgām personām vai partijas cīņubiedriem.
Vai domājat, ka visi viņi tā pēkšņi izdomāja uz paša vēlēšanos? Vienīgi Jomam pietika drosmes pateikt sabiedrībai atklāti par Liepiņa spiedienu un bļaušanas taktiku. Vai vidusskolas direktore pati izdomāja pamest amatu 2 mēnešus pēc mācību gada sākuma? Ja jā, tad viņai tiešām bija jāatstāj šis amats! Un pārējie?
Liepiņš nekautrējās saņemt balvu par ģimenei draudzīgāko novadu, bet nopelni šīs balvas iegūšanā ir iepriekš veiktajiem darbiem - bezmaksas ēdināšana skolēniem, spēļu laukumi un iedibinātās tradīcijas. Liepiņš iemanījās tērēt - bezjēdzīgi dedzinot elektrību cauru nakti uz pilnu jaudu apgaismojot ielas. Par šo maksā visi novada iedzīvotāji! Šobrīd viņš nodarbojas ar populismu - solot, runājot, twītojot (pa kuru laiku viņš strādā?) un domājot par savu labumu celt veikalu ar autostāvvietu 100 automašīnām, tai pat laikā paredzot, ka esošo veikalu apmeklēs vietējo māju iedzīvotāji. Stāvvieta tiks izmantota viņa īpašumā esošo būvju infrastruktūras uzlabošanai!
Es nesaku, ka vecais sasaukums bija ideāls, bet šeit mēs ejam Trampa pēdās :D

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 14:50

ozo

Pļāvējs'
Tu saputrojies . Ko Trampu piesauci ,galīgi socķi ,velkomisti smadzenes izskalojuši

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 22:18

to Liepiņš

Vai atceries, ko sastrādāji pirms 10-12 gadiem, kad cēli švakas mājas? Padomājiet labi!

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 10:20

Tas pats Jānis

Lohi, kas balsoja, to jau bija piemirsuši...

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 15:45

Jānis

Izskatās, ka D.Liepiņš vēl nav iepazinies ar Ozolnieku novada PĀRVALDES STRUKTŪRU, kurā ir skaidri un nepārprotami norādīta lēmējvara un izpildvara, tātad, lēmējvaras galvenā persona ir novada dome, bet izpildvaras galvenā persona ir izpilddirektors. Pašvaldības policija ir pašvaldības iestāde un atbilstoši pārvaldes struktūrai ir pakļauta izpilddirektoram. Pamatojoties uz iepriekš minēto pārvaldes struktūru, rodas jautājums: Ko ir darījis domes priekšsēdētāja labs draugs IZPILDDIREKTORS, lai uzlabotu pašvaldības policijas darbu un sabiedrisko kārtību novadā?

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 11:08

Ivars

Likumā gan rakstīts, ka uz pašvaldības organizātiem pasākumiem policija ir jāaicina organizātoriem? Nesapratu. Sanāk policistam ir jāmin, kurā domes pasākumā jānodrošina kāds un kurā ne? Murdziņš.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 11:25

Iedzīvotāji!

Nesnaudīsim! Būsim modri! Atcerēsimies, ka mums ir jārisina jautājums par veikala celtniecību uz „Krogzemju” zemes. Iespējams, ka ar tām petardēm un jauniešu uzvedību Jaungada naktī, kāds mēģina novērst iedzīvotāju uzmanību no Dainim svarīgās aktualitātes (personīgas ieinteresētības) – veikala un stāvlaukuma 100 automašīnām būvniecības.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 11:45

Piekrītu

Tāpēc pārkopēju forumā savu pētījumu:

heiii

Iegāju šodien Vesko - piena cena 1l muižas piens celefāna iepakojumā 0,69 €, 1l tetra pakā iepakojumā 0,89 € ( abi Muižas piens). 1,5l - 1,19 € (Alma)!
Cenas Maximā - divi pieni celefāna iepakojumā 0,69€ (Optima linija un piens Tere) - cena tāda pati kā Vesko, 1l tetrapakā ar akciju 0,79€ (Baltais) - ok te 0,10 lētāk, bet tā ir akcija, bet nākamis 1 l tetrapakā ir 0,97 - tātad dārgāk nekā mūsu Vesko, lētākais 1,5 l piens - 1,25€ - tātad dārgāk par mūsu Vesko!!!

Tātad parādiet man lūdzu tos invalīdus, kas pēc pirmās patēriņa preces nevar noiet 150 m vairāk, kuriem tik ļoti vajag jaunu karkasu blakus Domei - zinot, ka Vesko ir lētāks? Maximām untt - iesaku tomēr parēķināt, vai atmaksāsies ieguldīt šādas naudas celtneicībā.
pirms 15 minutēm, 2018.01.05 13:17

Atbildēt
Patīk
Nepatīk

+1
heiii

Un jā - ja mums tiešām ir tik traki ar dažiem cilvēkiem, kas nevar aiziet līdz Elvi un Vesko, vai Melcēm - lūk - ir tāds internetveikals www.nuko.lv - bezmaksas piegāde visā Latvijā. Piens 1l tetrapakā maksā tos pašus 0,89, kas visur. Tā pati rudzu maize 0,89 centi 800 grami. Untt. Ja ir pensionārs, kam nav interneta - varbūt vērts palūgt mazbērnus pasūtīt un norādīt šīs vecās kundzes vai kunga telefonu, adresi, lai var bezmaksas piegādāt - vispār no dzīvokļa nebūs jāiziet!

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 13:33

....

Mēs te tēmā par policijas priekšnieku piena cenas salīdzinām? Smieklīgie un nožēlojamie ļautiņi ...

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 13:46

Atbilde rakstītājam/ai 2018.01.05. 13:46

Manuprāt, smieklīgi un nožēlojami ir tas, ka visu varošais Dainis ar savu komandu nespēja noorganizēt kulturālu pasākumu un nodrošināt sabiedrisko kārtību un NESPĒJ ATZĪT SAVU NEIZDARĪBU un UZŅEMTIES ATBILDĪBU.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 14:21

Natālija

Kāpēc vēl līdz šim brīdim Dainis nav vērsies Kultūras ministrijā, lai tā savas kompetences ietvaros izvērtē notikušo? Tas taču bija kultūras pasākums ar kuru ieskandināja Jauno gadu pie galvenās Ozolnieku egles!

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 14:03

Ministre

Kāds gan te sakars Iekšlietu ministrijai? Pašvaldības policija taču ir pašvaldības iestāde! Valsts policija ir Iekšlietu ministrijai, ar pašvaldības policiju tai nav nekāda sakara. Tas tāpat kā Finanšu ministrija neatbild par pašvaldības grāmatvedības darbu.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 14:51

to nezinošā ministre

Pašvaldību policiju priekšniekus vērtē Iekšlietu ministrija. Vispirms vajag iepazīties ar likumdošanu un tad izrādīt savu muļķību.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 21:29

Krancis

Vēl labāk būs: Ieraudzīs tik ļoti likumpaklausīgo Liepiņa kungu kā iesniedzēju, nesapratīs kurš tur īsti jāizvērtē! Haha!

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 23:34

comedy club

Vai nu ZZ ir riktīga lūzeru lapa, kuru neviens nelasa, vai arī bijušie Ožu izzadzēji-komuņagas un vēlēšanu lūzeri spēj savākt tikai nepilnus 10-15 anonīmos komentētājus, kuri norej pozitīvās pārmaiņas Ozolniekos. Liepiņ neņem par pilnu to ZZS neveiksminieku riešanu, jo mēs kuri vēlēja par tevi, atbalstam šobrīd visu ko tu dari.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 21:36

IQ

to comedy club
...jā un FB arī raksta tikai izzadzēji-komuņagas, pret veikalu arī parakstās tikai komuņagas. Visapkārt vieni komuņagas. Apmeklē psihologu.

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 22:54

Arvīds

iskatās ka liepiņš vēl lielāks lūzers, ja var tikai vienu nepieskaitāmu anonīmu komemtētāju savākt.

pirms 3 gadiem, 2018.01.07 09:56

Līdzjutējs

Prieks vērot kā Liepiņš močī no evolūcijas atpalikušos.

pirms 3 gadiem, 2018.01.07 10:14

mamma

Nu tik tiesam jabrinas! To ka sikie mulkojas ar peterdem policija zinaja! Jau pirms Jauna gada Veselibas taka ribeja un tuvejo maju iedzivotaji sudzejas! Joma to nezinaja ,zinaja! To ka bus pasakums ari nezinaja,zinaja! Nedzivo tacu vins Daugavpili vai Liepaja! Ko tad Liepinam bija darit 2.02. rita, paglaudit galvu Jomam un teikt kads malacis! Ja ta petarde butu trapijusi kadam bernam vai pieaugusam? Nebrauca jau smurguli kas to darija no Amerikas, musu pasu malaci vien bija!

pirms 3 gadiem, 2018.01.07 10:43

mazā Pēterīša tētis

Izbrīnītai mammai un Liepiņam ieteiktu sameklēt atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
1. Kāpēc vecāki neaudzina bērnus?
2. Kas bērniem dod naudu, lai iegādātos petardes?
3. Kāpēc bērni vēlu vakaros un naktīs var klaiņot?
4. Ko dara sociālā dienesta vadītāja un sociālais darbinieks darbam ar ģimenēm un bērniem?
5. Kā bāriņtiesa nodrošina bērna tiesību un tiesisko interešu aizsardzību?

pirms 3 gadiem, 2018.01.07 11:36

tētim

Uz taviem jautājumiem ir tikai viena atbilde - policists pilda savus pienākumus pavirši.
Policijas funkcijas ir nodrošināt sabiedrisko kārtību, novērst un atklāt likumpārkāpumus, jo sabiedrībā vienmēr būs tie, kas vēlēsies tos pārkāpt. Un tas nav jādara ne vecākiem, ne bāriņtiesai, ne Liepiņam. Ja policists apzinīgi pildītu savus pienākumus un apciemotu katru uz ielas naktī klaiņojošā tīņa vecākus. Tie zinātu, ka sods būs neizbēgams, bet pašreiz viņi zin, ka viņus neviens netramdīs.

pirms 3 gadiem, 2018.01.07 20:48

tims

Tas, ka Liepiņam nav ne mazākā sajēga, kā funkcionē pašvaldība, jau sen ir skaidrs. Šī ir kārtējā pašvaldība, kurā nav jēga ne no domes, ne izpilddirektora. Visu nosaka viens domes priekšsēdētājs. Diemžēl, vai varbūt - par laimi, tā ir lielākajā daļā pašvaldību. Izpilddirektori ir tikai tāpēc, ka šiem ir jābūt. Tā paredz likums. Kompetenci šie ar priekšsēdētāju parasti sadalīt nevar, tad nu bakstās kā sanāk. Arī Ožos izpilddirektors ir nulle.
Varbūt Saeimai jāsāk domāt par radikālām izmaiņām pašvaldību pārvaldē, likvidējot gan vēlētus deputātus, gan izpilddirektorus. Valsts Kanceleja izvēlas pašvaldību valdi 3 cilvēku sastāvā konkursa kārtībā uz 5 gadiem un viss. Vismaz beigtos penčuku, skolotāju un feldšeru ēra. Parādītos jauni spējīgi vadītāji ar izglītību un pieredzi, nevis caurkrituši valsts uzņēmumu padomju locekļi. Es saprotu pasaules megapilsētas, kā Ņujorku, Tokiju un tml. Tās vada vēlētas domes, bet te... Daži tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem 1/3 penčuki, 1/3 bērnu un jaunieši,.. Un šiem ik pa 4 gadiem taisīt teātri un vēlēt domi? Pozīcija laiza pakaļu domes priekšsēdētājam, savukārt opozīcija imitē darbu, lai izskatās, ka šie baigi ieinteresēti notiekošajā. Ja nu gadās, ka šefs sastrādā ziepes, pa retam kādu nomaina. Un? Vienkāršajam cilvēkam nekas nemainās. Pārbīda krēslus un viss turpinās.

pirms 3 gadiem, 2018.01.08 01:07

Timam

Tim, Tu skaties problēmas pašā saknē! Bet, lai līdzīgas pārmaiņas notiktu, jāizpildās vienam no diviem scenārijiem.
Pirmais. Vairāk vairāk cilvēku domās līdzīgi, kā Tu. Taču maz ticams, ka tas pats no sevis varētu gadīties.
Otrais. Tādiem, kā Tu savas viedoklis ir aktīvāk jāpauž un jāpiedalās procesos, lai varētu palīdzēt arī pirmajam scenārijam.

pirms 3 gadiem, 2018.01.08 10:06

Vietējā

Daini, kāpēc atņēmi bērniem jaunsardzes pulciņu? Ko bērni tev nodarījuši?

pirms 3 gadiem, 2018.01.10 10:24

ozis

Daini , iztrību un pacietību pret bijušo komunistu ļauniem spēkiem !

pirms 3 gadiem, 2018.01.11 21:40

Ozolnieku novadā