Ozolnieku novada dome turpinās izmaksāt stipendijas par labām sekmēm vidusskolēniem 7

Ozolnieku novada dome nolēmusi ieviest stipendijas par labām sekmēm vidusskolēniem, paredzot stipendiju 30 eiro mēnesī, aģentūra LETA uzzināja domes sēdē.

Kā liecina domes apstiprinātais nolikums par stipendiju piešķiršanas kārtību Ozolnieku novada vidusskolas 10.–12.klases skolēniem, vienas stipendijas apjoms mēnesī vienam skolēnam būs 30 eiro, ņemot vērā, ka mācību gads ir deviņi mēneši.

Stipendijas ieviestas ar nolūku sekmēt Ozolnieku novada vidusskolas 10.–12.klases skolēnu motivāciju sasniegt augstus mācību rezultātus, novērtēt skolēnu piedalīšanos starpnovadu un valsts mēroga pasākumos (olimpiādēs, konkursos, skatēs, sacensībās un citos), kā arī veicināt skolēnus aktīvi iesaistīties skolas, novada un valsts mēroga sabiedriskajās aktivitātēs.

Stipendiju var saņemt skolēni, kuru mācību sasniegumu vidējais vērtējums semestrī ir ne zemāks kā astoņas balles, un vērtējums nevienā mācību priekšmetā nedrīkst būt zemāks par septiņām ballēm. Tāpat stipendijas pretendentam nedrīkst būt neattaisnotu kavējumu, skolas iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumu un administratīvi sodāmu pārkāpumu ārpus skolas.

Piešķirot stipendiju, tiek ņemta vērā arī stipendijas pretendenta līdzdalība starpnovadu un valsts mēroga pasākumos un aktivitātes skolas, novada, valsts mēroga sabiedriskajā dzīvē.

10.klases skolēniem stipendija tiek piešķirta mācību gada otrajā semestrī, balstoties uz pirmā semestra rezultātiem, savukārt 11.klases un 12.klases skolēniem – divas reizes mācību gadā, balstoties uz iepriekšējā semestra rezultātiem. 12.klases skolēniem – pirmo reizi 2.semestrī, balstoties uz 1.semestra mācību rezultātiem, bet otro reizi jūnijā, balstoties uz 2.semestra mācību rezultātiem, to izmaksā kā vienreizēju samaksu 150 eiro par pieciem mēnešiem.

Paredzēts, ka Ozolnieku novada vidusskolas direktore pašvaldībā iesniegs pretendentu sarakstu divas reizes gadā – līdz pirmā semestra un otrā semestra pirmajai mācību dienai. Pretendentus izvērtē un stipendiātu sarakstu apstiprina Ozolnieku novada domes Izglītības, kultūras un veselīga dzīvesveida veicināšanas komiteja.

Stipendija vienam skolēnam var tikt piešķirta atkārtoti.

Šāda kārtība Ozolnieku novada vidusskolēniem stāsies spēkā ar 1.oktobri.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

es

Priekš kā vidusskolā stipendijas? Lai strada papildus ja grib naudu????Iemacis tik birokratiskos liekēžus!

pirms 6 gadiem, 2014.09.10 14:49

biznesa ideja

nu ko biznesa plāns direktorei!
10 skolēni ar ideālām sekmēm, 10x30 eur= 300, 15 eur skolēnam, 15eur direktorei, direktores alga + 150 eur mēnesi, skolēni pateicīgi ka labas sekmes , :)

pirms 6 gadiem, 2014.09.10 15:26

blo

Es mauks uz Ožiem mācīties. Tur aliņiem maksā.

pirms 6 gadiem, 2014.09.10 16:50

Nu nu

Vai nu aliņš vai gudra galva, abi kopā nesanāks, tā kā arī stipendijas nebūs!

pirms 6 gadiem, 2014.09.10 17:28

nuja

tā ir privātstundu apmaksas kompensācija, jo vietējie skolotāji nevelk. Brīnums ka vēl čeki nav jāiesniedz.

pirms 6 gadiem, 2014.09.12 11:05

Ozolnieku novadā