Ozolnieku novada dome vaino VID bezdarbībā, nespējot apkarot alkohola tirdzniecību naktīs 11

Ozolnieku novada dome informējusi finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) bezdarbību, nespējot apkarot alkohola tirdzniecību pēc pulksten 22 kādā veikalā Ozolniekos, liecina domes priekšsēdētāja Daina Liepiņa (LRA) ministrei un VID adresētā vēstule.

Pašvaldība regulāri ziņojot VID par akcīzes preču aprites pārkāpumiem veikalā Rīgas ielā 20b Ozolniekos, tomēr uzņēmēji, kas darbojas minētajā vietā, veicot komersantu pārreģistrāciju un bez šķēršļiem saņem jaunas speciālās atļaujas alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai. Jautājums par Ozolniekos esošo pārtikas veikalu, kur jau gadiem notiek rupji alkoholisko dzērienu tirdzniecības noteikumu pārkāpumi, netiek risināts, neskatoties uz pašvaldības vairākkārtējiem lūgumiem, tā radot aizdomas par VID bezdarbību, norāda pašvaldībā.

"Līdz ar to rodas iespaids, ka VID nav spējīgs pilnvērtīgi uzraudzīt un kontrolēt akcīzes preču aprites kārtības noteikumu izpildi, ļaujot atsevišķiem komersantiem netraucēti ilgstoši pārkāpt alkoholisko dzērienu aprites noteikumus," vēstulē pauda Liepiņš.

Dome ir nosūtījusi lūgumu VID ģenerāldirektorei Ilzei Cīrulei un Reizniecei-Ozolai, aicinot nekavējoties veikt nepieciešamās darbības, lai apturētu komersantu pretlikumīgo rīcību. Dome uzskata, ka draudus sabiedriskajai kārtībai var novērst, anulējot speciālo licenci komersantam, kas darbojas veikalā, vai jebkuram citam komersantam, kas varētu darboties Rīgas ielā 20b.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Gans

Daini, tiešām tici ka šī vēstule ko mainīs?

pirms 3 gadiem, 2018.02.21 18:15

Dainis

Bet ko citu tu iesaki darīt? Ja vietējais VID gadiem nespēj aizvērt šo perēkli, tad visdrīzāk tas ir korumpējies! Lai tad varenā ministre parāda uz ko ir spējīga, nevis tikai spēlē šahu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.21 18:59

es pats

Kamēr ir pieprasījums un viņš būs,būs arī piedāvājums. Seit vismaz ir prece ar nomaksātu akcīzi u.c. nodokļiem.

pirms 3 gadiem, 2018.02.21 21:13

Vāgners

Ja nedalās.

pirms 3 gadiem, 2018.02.22 11:46

Kultūršoks

Ozolniekos Vāgners !

pirms 3 gadiem, 2018.02.22 12:45

Iedzīvotāja

Man ir tāda sajūta,ka ZZ nav par ko citu rakstīt,kā tikai par Ozolniekiem-Rāviņš varētu uz galvas stāvēt,bet tas vienalga nebūtu interesanti,bet Ozolnieki tas ir Oi Oi Oi!

pirms 3 gadiem, 2018.02.22 15:25

Jelgavas pamatiedzīvotājs

Rāviņš ir deklasēts plānprātīgs lauku zaglis, bet Dainis Liepiņš ir SUPERSTARS !

pirms 3 gadiem, 2018.02.22 16:36

IK

Jā gadiem nevar vienu bodīti aizklapēt ciet ne VID ne policija, tad kādam tas ir izdevīgi. Nodzerta tauta laikam viņiem ir laba tauta. Alhols dažādos veidos mums ir tik pat neaizskarams kā Indijā svētā govs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.24 10:10

es pats

Kad runa iet par legāla alhokola nelikumīgu tirdzniecību,kur galvenie patērētāji ir tuvējie pilsētnieki,tad ieguvējs ir valsts ar vid priekšgalā. Tam polšam tiek braukts pakaļ,kas savukārt ir degviela,taksis utt. ,kas gada griezumā dažādu nodokļu veidā ienes zināmu " kāpostu" ,kura var arī vnk. nebūt.Reāli sanāk,ka tiek sildīta ekonomika,bode turas virs ūdens un daudziem ir darbs,nevis sēž uz pabalstiem, vai papildina bezdarbnieku rindas. Teorētiski šāda veida uzņēmējdarbība ir atbalstāma,bet vienīgais ,ko var ,"var pievērt acis".Protams pašvaldībai tas ir "dadzis acī" ,lai valsts padalās un viss būs kārtībā.
Jebkuram ir iespēja ieiet jebkurā "spēļu ellē",kuras ir uz katra stūra un pilnīgi legāli "pieliet bieti",bet ir ,kas nevēlas apmeklēt minētās vietas.

pirms 3 gadiem, 2018.02.25 19:34

ozo

Ir jau eiropā valstis kur tirgo aklo dienakti un alhokoliķi nav vairāk . Es personiski esmu pret šo laika ierobežojumu . Tapēc šāds pārkāpums mani nesatrauc

pirms 3 gadiem, 2018.03.01 20:01

Ozolnieku novadā