Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Liepiņš lūdz prokuratūrai izvērtēt priekšteča Veļecka darbību 37

Iesniegums prokuratūrai, ko parakstījis Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš, saistās ar iepriekšējā Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja Pētera Veļecka darbību 2015. gada pavasarī, kad pašvaldības Audita darba grupa, ko vadīja tagadējā Finanšu un grāmatvedības daļas vadītāja Liene Upeniece, nāca klajā ar atzinumu, ka nekavējoties jāatceļ no amata toreizējais pašvaldības uzņēmuma “Ozolnieku KSDU” valdes priekšsēdētājs Gunārs Jaunsleinis, kurš pieļāva pārkāpumus publiskajos iepirkumos un, izmantojot dienesta stāvokli, ļaunprātīgi noveda uzņēmumu līdz maksātnespējai. Auditoru darba grupa toreiz ieteica pašvaldībai vērsties Valsts policijā saistībā ar to, ka “Ozolnieku KSDU” izpilddirektors, iespējams, piesavinājies pašvaldības mantu. Vēl Auditoru darba grupa ieteica ar atklātajiem faktiem iepazīstināt domes deputātus, kā arī izveidot reāli funkcionējošu “Ozolnieku KSDU” valdi. Neviens no minētajiem priekšlikumiem netika izpildīts, kam par galveno vaininieku D.Liepiņš uzskata P.Veļecki.

Pašvaldības mājaslapā publicēts arī toreizējais Auditoru darba grupas atzinums, kurā jau konkrētāk tiek rakstīts par neizdevīgiem līgumiem, ko slēdzis “Ozolnieku KSDU”, pašvaldības iepirktās degvielas tērēšanu personiskām vajadzībām, nepamatotām prēmijām. Dokumentā secināts arī tas, ka Ozolnieku “KSDU” valdes locekļi Aivars Strods un Antons Rampāns “faktiski neveic valdes locekļu pienākumus” jeb nepiedalās pašvaldības kapitālsabiedrības vadībā.

Tagadējais Ozolnieku novada domes deputāts Pēteris Veļeckis teic, ka nejūtas vainīgs. Arī viņš nebija apmierināts ar G.Jaunsleiņa darbu, taču uzskatīja, ka bija riskanti viņu atbrīvot no darba laikā, kad Ozolniekos tika īstenots ES atbalstītais siltumapgādes rekonstrukcijas projekts. “Mēs varējām zaudēt ES naudu,” savu pozīciju skaidro P.Veļeckis. G.Jaunsleinis “Ozolnieku KSDU” beidza vadīt 2016. gadā, kad arī beidzās viņa amata pilnvaru termiņš un konkursā tika izraudzīts jauns pašvaldības uzņēmuma vadītājs Rihards Zakrepskis. P.Veļeckis piebilst, ka detalizētu atbildi pagaidām nevar sniegt, jo vēl aizvien no “Ozolnieku KSDU” tagadējā vadītāja Ērika Zaporožeca nav saņēmis 29. janvārī pieprasītos dokumentus. “Ja lieta ir aizgājusi līdz prokuratūrai, man jārunā ir precīzi,” teic P.Veļeckis.

Savukārt Ozolnieku novada domes deputāts Jānis Kažotnieks, kas bija ievēlēts arī pagājušajā sasaukumā, atzīst, ka 2015. gada pavasarī finansiste Liene Upeniece domes sēdē drosmīgi atklāja satraucošos faktus par notiekošo G.Jaunsleiņa vadītajā “Ozolnieku KSDU”. Taču toreiz P.Veļeckis nav, viņaprāt, atbilstoši reaģējis.

15. februāra darbdienas izskaņā Jelgavas prokuratūras kancelejas darbiniece informēja, ka Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja iesniegums vēl nav saņemts.

2015. gada pavasarī Ozolnieku novada pašvaldības audita darba grupa veica SIA “Ozolnieku KSDU” audita rezultātu izvērtēšanu un sastādīja Audita darba grupas atzinumu, kas atklāj auditora izpratnē konstatētus normatīvo aktu pārkāpumus uzņēmuma darbībā.

2017. gada decembrī, Ozolnieku novada domes vadībai iepazīstoties ar 2015. gadā veiktā audita rezultātiem un Audita darba grupas atzinumu, tika konstatēts, ka nevienu no tajā norādītajām veicamajām darbībām P.Veļeckis kā Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs un SIA “Ozolnieku KSDU” kapitāldaļu turētājs nav izpildījis, kā arī nav sniedzis prasītos paskaidrojumus par Audita darba grupas atzinumā norādīto pasākumu neveikšanu, tā radot aizdomas par valsts amatpersonas bezdarbību konkrētajā situācijā.

Pamatojoties uz Ozolnieku novada domei pieejamajiem faktiem, 2018. gada 13. februārī tika sagatavots iesniegums Jelgavas prokuratūrai ar lūgumu veikt pārbaudi par Pētera Veļecka veiktajām darbībām, noskaidrojot, vai viņa rīcībā nav saskatāms noziedzīga nodarījuma sastāvs, kā arī noteikt citu SIA “Ozolnieku KSDU” darbinieku atbildību Audita ziņojumā minēto iespējamo pārkāpumu veikšanā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 37

Priekulis

Prieks lasīt, kā Liepiņa kungs lauķus močī.

pirms 3 gadiem, 2018.02.15 19:46

aaa

un kāds ir nākošais solis? Uz Iekšlietu ministriju par Jomu rakstīja..... Kur atbilde? .... Gribētu močīt nosūtītu bez publicitātēs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 09:03

Pārdevu Miķeli par vienu rubuli

Iekslietu ministrs un prokurors Liepiņu pasūtīja piecas mājas tālāk. Tur tādus iesniegumus bez pamatojuma sprauž uz nagliņas ķīpām. Tas viss vairāk domāts elektorāta, kuri tikai spējīgi balsot par Miķeļi gurķos, uzkurināšanai.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 09:22

skurstenis

Nevis močī, bet laiž dūmus, lai piesegtu savējo iebīdīšanu amatos. Formāli konkursa kārtībā
Vērtēšanas komisijas locekļi: D. Liepiņš, A. Židkovs un I. Grundmane ir noklausījušies kandidātus un pieņēmuši lēmumu par Attīstības un projektu daļas vadītāju iecelt Inesi Baumani, par Iepirkumu un juridiskās daļas vadītāju - Svetlanu Krūmiņu un par Saimniecības daļas vadītāju - Artūru Semjonovu. Savukārt par Izglītības nodaļas vadītāju komisijas locekļi, kuras sastāvā bija D. Liepiņš, A. Židkovs, I. Grundmane, Elīza Juste un Ervins Vēveris tika nolemts iecelt Anci Jaks.
Informējam, ka Svetlana Krūmiņa un Ance Jaks amata pienākumus sāks pildīt ar 19. februāri, Artūrs Semjonovs ar 1. martu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 22:10

Vecaamaate

Ak, prieks, kā jaunās slotas novadā tīri slauka!!! Ka tikai, nu, nesanāk nesmukumi...

pirms 3 gadiem, 2018.02.15 20:37

ik

Jēga nekāda tikai kārtējais nesmukums. Ticis nu labāk ar Baranovsku galā.

pirms 3 gadiem, 2018.02.15 23:19

Kas citam bedri rok, pats tajā iekrīt

Liepiņš ar Upenieci lai pastāsta labāk, ko paši pusgada laikā ir mainījuši Oksdu. Zemes nodokli taču vairs Oksdu neiekasē un virkni citu darbu neveic, bet naudu par darbu prasa.

pirms 3 gadiem, 2018.02.15 23:34

fikcija

Ir maksa, ko Oksdu iekasē par informācijas sniegšanu valsts un pašvaldības iestādēm. Varētu domāt, ka Oksdu tiek nodarbināts cilvēks, kura darba pienākumi ir pusdienu sniegt info. Un par to, nu jau pati Upeniece Oksdu valdē būdama ir atbildīga.

pirms 3 gadiem, 2018.02.15 23:49

Prokurors

Viss ir likumīgi un tajā nav sakatāms nozieguma sastāvs, jo klačas dzīšana un svaigāko tenku apspriešana klasificējās kā informācijas sniegšana,par ko iedzīvotājiem tiek izrakstīts rēķins.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 00:14

Birutas tante

Esmu apjukusi. Pa radio LR1 no reģionu apvienības izmestais Bondars stāstīja, ka Liepiņš esot liels ZZS draugs, bet Ozolniekos Liepiņš ļoti agresīvi ir vērsies pret Veļecki un pārējiem ZZS atbalstītājiem kā Baranovskis, Barone un citi. Turklāt pret Rāviņu un Cauni arī viņš vienmēr bijis negatīvs. Tad kas tā tāda par draudzību, par kuru runā Bondars?

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 07:24

...

Birutiņ, uzprasi pašam Bondaram! Kā Tu domā, kurš Tev te atbildēs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 12:12

Super

Veco komuņagu klans tiek riktīgi purināts:))))

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 07:32

:(

Un ko ta pats Kažotnieks nereaģēja? Skatos kungs to kažoku uz otru pusi mētā, agrāk cienījams bija, tagad......a viņš, a viņš, a ko ta ne pats? Priekš kam tad jūs tur esat, deputāti?

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 08:31

Kažoks

Kažotnieks reaģēja tā, ka kopā ar citiem deputātiem pieprasīja, lai OKSDU vadība atskaitas nevis pa kluso kapitāldaļu turētājam, bet gan visiem deputātiem. Lai beidzot pasaka atklāti kas tie ir par trūkumiem, ko audits atklājis un kas no tā visa bardaka ir novērsts. Jaunsleinis atklāti meloja, ka viss kārtējo reizi ir kārtībā, bet auditore bija tik drosmīga un pateica, ka no konstatētajiem trūkumiem ir novērsti labi ja 20%. Ja Tu esi tik pārgudrs, tad vajadzēja saprast, ka gadījumā, ja tev nav vairākuma, tu vari ierosināt ko gribi, to vienalga noraidīs, ja kādam nebūs interesanti. Esmu 10 gadus cīnījies ar šo vājprāta sistēmu, paldies Dievam, cilvēki beidzot ir izlēmuši, ka tiešām kaut kas ir jāmaina. Tad nu mēs arī mainām. Un tieši tāpēc jau arī ir tik daudz neapmierināto, jo beidzot kāds liek arī reāli strādāt, nevis tikai medu liet.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 16:26

Janka Kažokam

Kur tad ir šīs strādāšanas rezultāti, novadnieki ļoti gribēto tos redzēt, pagaidām esat naski tikai uz skandāliem, jaunu amatu veidošanu un atalgojuma celšanu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 19:49

Gunča

Veļeckis mantu izpārdodot pa lēto, uz Angliju braukšot.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 09:51

Āne EP

Daini, lūdzu lauz līgumu ar mums ĀNE EP, jo mēs izmantojam Ozolnieku domes pamatlīdzekļus naudas slaukšanai no iedzīvotājiem jau ļoti ilgu laiku, mums to palīdz darīt ZZS, šie tik gulda naudu savos pamatlīdzekļos un palielina tarifus iedzīvotājiem, mēs tik slaucam krējumu.....

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 10:07

Ozolnieku ksdu Ānei EP

Lēnāk, lēnāk par tiltu Āne EP, mēs esam pirmie sarakstā, strādāt nemākam, iedzīvotājus mānam, avīzēs par mums raksta!

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 12:20

slepenpolicists

Liepiņa draudzība ar Vidži un ĀneEP ir pilnīgas muļķības! Spiegi stāsta, ka Dainis pasūtījis uz poda gan Vidži ar Baranovsku, gan starpniekus no Jelgavas domes. Līgums šogad ar ĀneEP netikšot pagarināts, tāpēc Vidžis māna iedzīvotājus un grib paņemt sev visu māju apsaimniekošanu Ānē. Paralēli saskaņietis Orlovs lobē savas intereses un grib nostāties ĀneEp vietā, taču Liepiņš neparakstās arī uz šo shēmu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 12:54

nu vispār jau

Paši īpašnieki ir tiesīgi izvēlēties apsaimniekotāju, ne Liepiņš būs tas noteicējs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 13:10

no domes lapas

http://www.ozolnieki.lv/aktualitates/21-aktualitates-parvalde/6698-ozolnieku-novada-dome-iesniegusi-jelgavas-prokuratura-lugumu-izvertet-petera-velecka-darbibu-pildot-ozolnieku-novada-domes-priekssedetaja-pienakumus

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 12:57

godīgs konkurss

Ozolnieku domes lapā šodien bublicēts,
par Attīstības un projektu daļas vadītāju apstiprināta Inese Baumane
par Iepirkumu un juridiskās daļas vadītāju apstiprināta Svetlana Krūmiņa,
par Saimniecības daļas vadītāju apstiprināts Artūrs Semjonovs
par Izglītības nodaļas vadītāju apstiprināts Ancis Jaks.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 14:45

Biruta

Izrādās kad mani sapņi piepildās.

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 16:06

Mārtiņš

Birutiņ, lūdzu, palasi šo sapņu grāmatu,- http://www.ozolnieki.lv/parvalde/pasvaldiba/budzets/amatpersonu-atalgojums un pasapņo, jo ceru, ka spēsi izsapņot par tām ģimeņu dinastijām - kurš tad īsti tur veic tos apkopēju darbus. Cik noprotu, tur ir arī rakstīts par darbiniekiem ar īpašām darba spējām , kuri izpilda vairākus amata pienākumus. Ceru, ka sapnī redzēsi - vai patiešām ģimenes locekļi izpilda apkopēja darbu; vai tie, kuri veic vairākus darbus var tos visus kvalitatīvi izpildīt?

pirms 3 gadiem, 2018.02.17 10:40

kaimiņš

Kad Ozolnieku domē izvērtēs bijušā priekšnieka Māra Aināra un viņa dēliņa, tagad partijas "Vienotība" deputāta, Ulda Aināra atbildību par nekvalitatīvajām un dārgajām domes sakaru līnijām, telefoniem, kondicionieriem, ko lobēja un uzstādīja dēliņš, bet apmaksāja no domes budžeta pēc tētuka ierosinājuma?

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 13:00

tims

Būšu piekasīgs - Liepiņa darboņi pat elementārās lietvedības normas nepārzina. Juridiskās personas, sarakstē ar juridiskajām vai fiziskajām personām nelieto vārdu "Iesniegums".

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 20:11

Janka

Bravo Liepiņa stilā sacelt kārtējo skandālu, tikmēr izveidot domē labi apmaksātus amatus un iesēdināt savējos dibuā laizītājus.
Vai ziņos arī par 2016.gada pēcaudita pārbaudes rezultātiem, kur pārbaudīja šajā auditā konstatētā novēršanas gaitu?

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 21:52

to Janka

Pēteri tikai mieru:))) Tavā vecumā ir kaitīgi satraukties. Labāk domā ko teiksi prokuroram, ka nesanāk kā Rimševicam!

pirms 3 gadiem, 2018.02.18 09:02

Janka

Ja visur rādās Pēteris iesaku pārbaudīties, jo var gadīties, ka sāk progeresēt kāda garīga saslimšana, piemēram - paranoja.
Ozolniekos bez Pētera ir pietiekami daudz pilsoņu, kuru saprātu nespēj aizēnot Daiņa regulāri organizētie skandāliņi savas publicitātes veicināšanai un netīro darbiņu maskēšanai.
Sirsnīgi iesaku apmeklēt speciālistu pirms nav par vēlu, bet par Pēteri satraukties nav pamata iepriekš minētā pēcaudita ziņojuma dēļ.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 19:48

Jānis

Vai tā Svetlana Krūmiņa ir tā pati, kas sporta nodaļu vada?

pirms 3 gadiem, 2018.02.17 07:40

Esa

Tā Svetlana ir Varim Kūmiņam sieva, kas 12Saeimas deputāts no Reģionu apvienības http://titania.saeima.lv/personal/deputati/saeima12_depweb_public.nsf/0/eae06cc4b7720856c2257d7b0032d7c0?opendocument&lang=LV. Vārna vārnai draugs un kumosa pienesejs:)

pirms 3 gadiem, 2018.02.17 12:25

Mjāāāā

Savulaik Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā ieņēma iepirkuma komisijas locekles amatu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.17 13:47

Šausmas

Viņa tak ar ekseli pat neprot īsti rīkoties - kā tas var būt, ka tik dumja sieviete, kas neko nevar un nejēdz tiek tādos amatos?

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 16:42

Zītariene

Tikko Aņa Joks meldēja pa visu valsti,ka paidagoģijā tā un šitā vajagot,ka laimības un IQ indekss ir dabonams tieši šitā un ne citādi un vēl un vēl.Un izrādījās visur .....Nu sievele pirms 8.marta Amatā attapusies!Pārvaldes vadītāja!Pats Šļesara Kambarsulainis ar Trulības diplomu šo noskatījis.Nevienu citu.Pagodinoši

pirms 3 gadiem, 2018.02.17 18:20

patiesa bauda

...vērot kā satrakojošies ZZS sulaiņi ārdās Rāviņa avīželes komentāros, jo neko citu jau viņi Liepiņam izdarīt nevar kā tikai anonīmi izpausties. Daini viss kārtībā, tevi atbalsta Ozolnieku vairākums, tāpēc neņem pierē tos dažus komentētājus.

pirms 3 gadiem, 2018.02.18 09:00

To patiesa bauda

Vēl nefilmē, Dainis baudījumu sagādāja?

pirms 3 gadiem, 2018.02.18 16:48

Ozolnieku novadā