Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novada pašvaldība aicina VVD un valdību iesaistītes piesārņojuma likvidēšanā Cenu pagastā 4

Ozolnieku novada pašvaldība nosūtījusi vēstuli Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektorei Ingai Koļegovai un valdībai ar prasību steidzami iesaistīties un nodrošināt piesārņojuma likvidēšanu Cenu pagastā, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tamberga.

Mēneša sākumā novada Pašvaldības policija konstatējusi, ka uzņēmumam SIA "Granari" piederošajā teritorijā Iecavas ielā 1 Cenu pagasta Brankās ir uzkrāti dažādu veidu bīstamie atkritumi, kas netiek uzglabāti atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tāpat teritorijā novērojams, iespējams, bīstams dabas piesārņojums.

Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas, VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde par šāda veida piesārņojumu minētajā adresē ir informēta jau ilgāku laiku, tomēr nav panākta piesārņojuma novēršana. Turklāt pašvaldībā apgalvo, ka arī tai nav bijis informācijas par izgāztuvi, bet tagad bažas rada gan pati atkritumu novietne, gan tas, ka blakus ir Iecavas upe.

Pašvaldība nosūtījusi vēstuli Koļegovai, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam un Ministru prezidentam Mārim Kučinskim ar prasību steidzami iesaistīties un nodrošināt piesārņojuma likvidēšanu. Vienlaikus pašvaldība apgalvoja, ka par Ozolnieku novada teritoriju atbildīgās Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālā vides pārvaldes līdzšinējā darbība nav viesusi uzticību, "jo jau vairākus gadus netiek nodrošināta līdzīga vides piesārņojuma likvidēšana ēku īpašumā "Stigmas" Cenu pagastā, kā arī ir daudz neatbildētu jautājumu par SIA "E Daugava" darbību Salgales pagastā".

Firmas.lv dati liecina, ka Elitai Vītolai piederošais uzņēmums "Granari" nodarbojas ar eļļu un tauku ražošanu.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vietējais

Jā un kad beidzot pašvaldība sāks sodīt tos, kas joprojām gadiem piesārņo grāvjus ar kanalizācijas ūdeņiem. Kur skatās policija un būvvalde. Vieglāk protams līmēt plāksterus autovadītājiem un likt sodus, tur laikam daudz prātiņa un piepūles nejag.

pirms gada, 2018.09.12 14:45

Ozolnieku dome

Ja zini konkrētu piemēru, tad raksti iesniegumu domei!

pirms gada, 2018.09.13 07:46

Iesniegums

Kārtējais piemērs, kā dome grib, lai visu pasniedz uz paplātes. uzraksti iesniegumu, mēs aiziesim un sodīsim. varētru beidzot paši pielikt pūles un pieķert.

pirms gada, 2018.09.13 08:29

vietējais

Pilnīgi pareizi to vien dzirdam sūdzās ieņēmuma dienestam, sūdzās par Jomu iekšlietu ministrijai, paši balti un pūkaini. Kur ir tie solītie labumi Ozolniekiem, čiks vien ir. Sūdzās parasti tie, kas paši neko nejēdz.

pirms gada, 2018.09.13 10:00

Ozolnieku novadā